Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.12.2022 20:35

Щодо оподаткування благодійної допомоги, зібраної волонтерами

Адвокат

Щоб не сплачувати податки з коштів зібраних з 24 лютого 2022 року необхідно до 01 січня 2023 року зареєструється у Реєстрі волонтерів

Чи підлягає оподаткувнню благодійна допомога зібрана волонтером? 

Ні, не підлягає. 

Але за умови внесення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації. Це передбачено підпунктом «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України. 

Що робити волонтеру, який не включений до Реєстру волонтерів, але збирав кошти з 24 лютого 2022 року?

Щоб не сплачувати податки з коштів зібраних з 24 лютого 2022 року необхідно до 01 січня 2023 року зареєструється у Реєстрі волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації. 

Це передбачено Законом України від 16 листопада 2022 року № 2747-ІХ щодо змін до Податкового кодексу України, так якщо благодійник – фізична особа зареєструється у Реєстрі волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації до 01 січня 2023 року, сума благодійної допомоги, отриманої таким благодійником у період з 24 лютого 2022 року, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого благодійника.

Для включення до Реєстру волонтерів необхідно подати до контролюючого органу заяву про включення до зазначеного Реєстру. 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]