Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
11.04.2021 21:56

Окремі аспекти правового режиму нерухомого майна подружжя

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті з'ясовується правовий режим нерухомого майна, яке один з подружжя придбав до реєстрації свого шлюбу

До реєстрації свого шлюбу один з подружжя придбав двокімнатну квартиру. Який правовий режим поширюється на таке майно?

Правове регулювання даного питання здійснюють відповідні нормативні акти. Зокрема правовий режим двокімнатної квартири, яку один з подружжя набув до реєстрації ним свого шлюбу, регламентують:

- Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (далі по тексту – Конституція України);

- Сімейний кодекс України від 10.01.2002 року № 2947-III (далі по тексту – СК України).

Чинне законодавство гарантує тим або іншим учасникам правових відносин різні за своєю суттю можливості, що мають майновий чи немайновий характер. Зокрема згідно з нормою, яка передбачена в ч. 1 ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, а також результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.  

Чіткий та недвозначний зміст зазначеної норми стосовно чіткого з’ясування правового режиму нерухомого майна, яке один з подружжя набув до шлюбу, роз’яснюють інші нормативні акти, що в свою чергу посідають провідні місця в багатогранній системі чинного законодавства. Як це розуміти?

Суб’єктний склад сімейно-правових відносин є надзвичайно різноманітним. Зокрема безпосередню участь в таких стосунках може взяти подружжя.

Зазначений учасник сімейних відносин має відповідний юридичний статус. Зокрема подружжя оперує різними за своєю суттю об’єктами цивільних прав, під якими потрібно розуміти житлові будинки, земельні ділянки, цінні папери, грошові кошти, ювелірні вироби, комп’ютерна техніка й т. д.

Чинне законодавство передбачає відповідні правові режими вказаних речей. Зокрема у відповідності до норми, яка закріплена п. 1 ч. 1 ст. 57 СК України, особистою приватною власністю дружини або чоловіка є відповідне майно, яке набуте нею чи ним до шлюбу.

Двокімнатну квартиру згаданий учасник сімейно-правових відносин набув в конкретний проміжок календарного часу. Зокрема наведене нерухоме майно один з подружжя придбав до реєстрації ним свого шлюбу.

Отже, на двокімнатну квартиру, що даний учасник сімейних відносин набув до реєстрації ним свого шлюбу, поширюється відповідний правовий режим. Таке судження пояснюється тим, що вищезгадане нерухоме майно перебуває в особистій приватній власності одного з подружжя.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи