Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
25.10.2016 08:20

Окремі проблемні нюанси роботи, виконуваної у вихідні дні

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті встановлюється правомірність залучення працедавцем до роботи, яка виконується у вихідні дні, окремих працівників з метою виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить в подальшому нормальна робо


     Вітчизняне законодавство гарантує працедавцю різні за своєю суттю права. Виникає природне запитання: чи дозволено даній особі залучити працівників до робіт, що здійснюються у вихідні дні, з метою добросовісного виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить в подальшому нормальна робота окремих підрозділів підприємства?  
  
    Правове регулювання вищевказаного питання відбувається за допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудових відносин, функціонуючих з приводу робіт понад встановлену тривалість робочого часу, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) та звичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпП України)).  
  
    Трудове законодавство, охоплюючи різні за своєю суттю юридичні норми, гарантує найманим працівникам правовий статус, що, будучи багатогранним, закріплює структурні елементи, одними з яких є соціально-економічні права. Вищевказані суб’єкти трудових відносин, реалізовуючи згадані можливості, водночас забезпечують високий рівень духовного й матеріального добробуту  своїх згуртованих та працьовитих родин.      
  
    Одним з найважливіших соціально-економічних прав є право на працю. Згадана можливість охоплена відповідними нормативно-правовими актами, зокрема ч. 1 ст. 43 Конституції України і ч. 1 ст. 2 КЗпП України.  
  
    Чіткий та недвозначний зміст вищезазначеної норми в частині з’ясування юридичних фактів, за неодмінної наявності яких працедавець може залучати найманих працівників до робіт, що в свою чергу виконуються у вихідні дні, роз’яснюють інші положення чинного законодавства. Як це розуміти?   
  
    Одним з найвизначніших суб’єктів трудових правовідносин є працедавець. Зазначений учасник трудових правовідносин використовує найману працю, яка, будучи виконана чесними особами, працюючих за трудовим договором, водночас приносить істотну користь не лише суверенній та правовій Україні, а й її добропорядному та нескореному народу.  
  
     Чинне законодавство гарантує працедавцеві різні за своєю сутністю права, яким в свою чергу властивий майновий або особистий немайновий характер. Зокрема згідно з п. 3 ч. 2 ст. 71 КЗпП України вказана особа може залучати окремих працівників до роботи у вихідні дні, в певних виняткових випадках, наприклад, заради виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від виконання яких залежить в подальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів. 
 
      Таким чином, вітчизняне законодавство дозволяє працедавцю вчиняти дії, які в свою чергу не суперечать юридичним нормам і моральним імперативам. Наприклад, вищезазначений учасник трудових правовідносин може залучати окремих працівників до добросовісної роботи, яка здійснюється у вихідні дні, для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від виконання яких в свою чергу залежить в подальшому нормальна робота окремих підрозділів підприємства, про що закріплено п. 3 ч. 2 ст. 71 КЗпП України.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net