Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.08.2016 08:47

Окремі проблемні питання грубого порушення трудової дисципліни

Блогер, викладач, науковець та юрист

В даній статті встановлюється правомірність звільнення того працівника, що у період свого випробування з’явився на свою роботу в доведеному стані токсичного сп’яніння.


    Національне законодавство покладає на працівників, до яких застосовано тимчасове випробування, різні обов’язки, що є майновими або немайновими. Зокрема кожна зі вказаних осіб повинна дотримуватися трудової дисципліни, що в свою чергу є достатньою умовою вдалої організації трудового процесу. Але, на превеликий жаль, вищезгадані трудівники, ігноруючи такі настанови, вчиняють всілякі дисциплінарні проступки. Чи може працедавець розірвати трудовий договір з найманим працівником, що в період свого випробування  з’явився на свою роботу в доведеному стані токсичного сп’яніння? 

    Правове регулювання вищенаведеного питання відбувається за допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудових відносин, які функціонують з приводу випробувального терміну найманого працівника, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) та звичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпП України)). 

     В злагодженій системі юридичних процесів трудові відносини посідають помітне місце. Зокрема дані стосунки функціонують в цілісному середовищі, де правові норми, ґрунтуючись на загальновизнаних моральних імперативах, в той же час повинні підлягати загальнообов’язковому та вмілому виконанню особами, кожна яких володіє відповідним статусом.    

      Працівник є одним з найвизначніших учасників трудових правовідносин. Тобто, він, працюючи за трудовим договором, водночас створює певні блага, які в свою чергу, будучи за своєю суттю матеріальними чи нематеріальними, приносять доволі значну користь не тільки суверенній та незалежній Україні, а й законослухняному та трудолюбивому народу такої держави. 

    Працівнику, відповідність якого перевіряється роботі, що йому доручена, відповідними нормативно-правовими актами гарантовано юридичний статус, що в свою чергу є багатогранним. Зокрема згідно з ч. 2 ст. 26 КЗпП України на вищенаведеного учасника трудових відносин в період його випробування поширюється законодавство про працю. Як це розуміти? 

    Вищезазначеному законодавству притаманні відповідні юридичні ознаки. Зокрема його не можна назвати одноманітним. Дана думка пояснюється тим, що трудове законодавство охоплює різні за своєю сутністю правові норми, що в свою чергу, будучи чіткими та недвозначними, водночас врегульовують трудові стосунки. Наприклад, воно охоплює дисциплінарну відповідальність, що повинні нести працівники, які визнані винними в умисному порушенні трудової дисципліни, про що в свою чергу передбачають юридичні правила, непростий зміст яких охоплено ст. ст. 139-152 КЗпП України.   

   Враховуючи вищезазначене, працівник, до якого працедавцем застосовано  випробувальний термін, вчинивши дисциплінарний проступок, може нести юридичну відповідальність. Зокрема згідно з п. 7 ч. 1 ст. 40 КЗпП України працедавцеві дозволено звільнити особу, яка в період власного випробування з’явилася на свою роботу в доведеному стані токсичного сп’яніння. 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]