Злиття власних коштів і коштів бізнесу як поширена помилка молодих підприємців
В моїй практиці фінанси підприємства та власні фінанси змішують 8 з 10 власників. Як це впливає на стан бізнесу?
Поширеною помилкою в управлінні фінансами бізнесу є нечітке розмежування грошей компанії та грошей власника. Особливо критичною ситуація може стати, коли бізнес оформлений як ФОП і виникає ілюзія, що всі гроші бізнесу це і є гроші підприємця.
Згідно з даними ДП «Національні інформаційні системи», на початок осені 2023 кількість ФОПів в Україні перевищила 2 млн. Тож проблема розмежування фінансів може стати ще більш актуальною.
Якщо говорити саме про малий бізнес - в моїй практиці фінанси підприємства та власні фінанси змішують 8 з 10 власників. Враховуючи специфіку діяльності бізнесів в Україні, часто виникає потреба сплачувати частину бізнес-витрат з банківської картки, а не з корпоративного рахунку. Наприклад, таргетовану рекламу, домен сайту чи CRM систему. Тож власник бізнесу мусить виводити гроші з рахунку компанії на свою банківську карту, з якої потім оплачувати певні послуги бізнес-діяльності.
Таке злиття грошей призводить до неприємних наслідків:
- викликає напругу та постійну необхідність контролювати залишки на карті з урахуванням і особистих витрат, і витрат бізнесу;
- нерозуміння скільки щомісячних витрат здійснює сам власник, а скільки витрачає бізнес у своїй операційній діяльності. Відповідно, складніше порахувати рентабельність бізнесу;
- ускладнюється фінансовий облік, адже зведення всіх витрат бізнесу, які були здійснені з особистої картки займає більше часу і виникає висока ймовірність щось пропустити і не включити в облік;
- підвищується ризик касових розривів в бізнесі (ситуація, коли наявних у підприємства грошей не вистачає на покриття запланованих витрат) у разі, якщо власник бізнесу вивів на власні рахунки більше коштів, ніж його дивіденди
Періодично в роботі з клієнтами я помічаю, що чимало підприємців взагалі не бачать тут проблеми, і на це доводиться прямо звертати увагу. Щоб провести чітку межу між грошима бізнесу та особистими коштами достатньо зробити три кроки:
Заведіть окремий рахунок для витрат по бізнесу.
Це може бути звичайна особиста банківська карта, на яку з корпоративних рахунків будуть виводитися кошти виключно на оплату потреб бізнес-діяльності. Сюди не має потрапляти жодна гривня для особистого використання власника/власниці.
Завантаживши виписку з цього рахунку в кінці місяця, ви зможете чітко побачити скільки і на що витратили.
Делегуйте управління своїми банківськими рахунками.
Функцію використання коштів з корпоративних рахунків можна передати бухгалтеру (на аутсорсі це буде дешевше), або ж вашому фінансисту чи бізнес-партнеру. Це однозначно має бути чітка і структурована людина. Тоді можливість вивести незаплановані кошти на власні потреби, зі свого рахунку ФОП буде не так просто.
Пропишіть фінансовий план на найближчі пів року особисто для себе та для свого бізнесу.
Таке завдання допоможе ясніше усвідомити, що ви та ваш бізнес – не єдине ціле. Так, ваші цілі певним чином пов’язані, але стратегії їх досягнення мають бути різними. Що варто зробити в бізнесі вже цього місяця, щоб у наступному місяці збільшити чистий прибуток? А що особисто вам варто реалізувати, щоб вирости в доходах на 10% найближчого місяця? Приділіть 20 хвилин брейншторму і ви будете вражені структурованим результатами.
Це дуже прості поради, які зміг втілити кожен з моїх клієнтів, який мав проблеми зі злиттям бюджетів. Результат: прозорі та зрозумілі звіти, планування витрат, прорахована рентабельність та легкість, яка з’являється коли власник розставляє всі цифри по місцях. Рекомендую.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87051
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11261
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9252
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5436