Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
19.01.2016 17:08

Як ліквідують спрощену систему оподаткування

Налоговый консультант

Не вийшло ліквідувати спрощену систему оподаткування через внесення змін до ПКУ? Не біда, ДФС знайшла спосіб. Що робити платникам?

ДФС у своєму листі від 18.01.2016 № 1527/7/99-99-17-02-02-17 дійшла «цікавих» висновків: «… з 1 січня 2016 року суб'єкти господарювання — фізичні особи, обсяг доходу яких у 2015 році перевищив 5 млн грн., втратили право перебувати на спрощеній системі оподаткування, оскільки такі платники не відповідають вимогам, встановленим главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV ПКУ щодо застосування спрощеної системи оподаткування. Таким чином, вказана категорія фізичних осіб — підприємців з 01.01.2016 зобов'язана перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ. Заява щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування повинна бути подана з урахуванням норм п. 293.8 ст. 293 ПКУ не пізніше 20.01.2016. Суб'єкти господарювання — фізичні особи, які за підсумками 2015 року задекларували обсяг доходу понад 5 млн грн. та добровільно не перейшли на сплату інших податків і зборів, виключаються з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу відповідно до п. 299.10 ст. 299 ПКУ.».

Навіть не варто коментувати вказані висновки (оскільки вони протирічать не тільки закону, а і глузду), однак платникам єдиного податку 3-ї групи, які за підсумками 2015 року мали доходи більше 5 млн. грн. і які в 2016 році не перейшли на сплату інших податків, мабуть варто готуватися до судів…

Хоча, можливо, здоровий глузд все ж переможе і цей лист буде відкликано.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]