Як Комітет правосуддя ігнорує проблеми кандидатів суддівського резерву
Верховна рада продовжує ігнорувати реальні проблеми судової системи, які виникли не сьогодні і, навіть, не вчора, а через системну бездіяльність влади – вже більше року тому. Мова йде про долю кандидатів на посаду судді, що перебувають у кадровому резерві
Верховнарада продовжує ігнорувати реальні проблеми судової системи, які виникли несьогодні і, навіть, не вчора, а через системну бездіяльність влади –вже більше року тому. Мова йде продолю кандидатів на посаду судді, що перебувають у кадровому резерві, яка до сих пір не вирішена.
Не такдавно я писав про цю проблему - 12 листопада у 610 кандидатів на суддівськіпосади завершився 3-річний термін перебування у резерві.
Тобто, для того, щоб стати суддею повторно,їм потрібно буде знову проходити кваліфікаційне оцінювання. Фактично, ці людивитратили мінімум 1,5 роки для того, щоб здати іспити і потрапити до кадровогорезерву. І ще 3 роки чекали свого призначення Президентом України. Але так і недочекалися.
Така ситуація виникла тому, що більше року немогли працювати ВККСУ та Вища рада юстиції –органи, відповідальні за кадровий відбіркандидатів в судовій системі.
Цю проблему можливо було б вирішити –у Верховній Раді зареєстровано два проектизаконів - №2429ата №2429а-1, прийняття яких дозволить продовжити строк перебування у резерві цихкандидатів. І самі «резервісти» неодноразово звертались до парламенту тапросили народних депутатів прийняти будь-який з цих проектів закону.
Однак наші народні обранці, які так показовопереймаються долею суддів та судовою реформою, це питання навмисно ігнорують.При чому ігнорує профільний Комітет з питань правової політики та правосуддя –обидва проекти включені до порядку денногоцій сесії ВРУ, однак жоден із законопроектів досі не розглядався на засіданняхГоловного Комітету для їх підготовки до першого читання. Без цього проекти неможуть бути внесені в сесійну залу. Хоча 30-денний строк для їх розглядуКомітетом вже давно минув.
16листопада на засіданні кваліфікаційної палати ВККСУ було ухвалено компромісне ідуже зважене рішення – члени Комісії вирішили відкласти питання про виключенняз резерву кандидатів до прийняття парламентом рішення з цих законопроектів.
Натомістьактив «резервістів» вчергове звернувся до голови Комітетуіз відкритим листом і просить нарешті втрутитись в ситуацію. Під цим зверненнямпідписались майже півсотні кандидатів резерву.
Причому, резервісти нагадали голові Комітету, про те, що під час голосуваннязакону «Про забезпечення права на справедливий суд» Верховна Рада зробила виключення тапродовжила термін перебування у резерві для 11 кандидатів на посаду судді зпершого добору. Хоча початково продовжити термін перебування у доборі мали бвсім кандидатам на посаду судді, а таких сьогодні, нагадаю, понад 1100 осіб.
Кандидати резерву також просять запросити їхна засідання Комітету, на якому будуть обговорюватися законопроекти №2429ата №2429а-1.
Цікаво, чи готові народні депутати вислухатипозицію «резервістів» щодо цих проектів? Та чи готовий до зустрічі його голова?
P.S..Від себе додам, що ситуація із «резервістами» та повнеігнорування Комітетом та народними депутатами проблем понад 600 осіб, якіпройшли прозору процедуру відбору та витратили 4-5 років для того, щоб статикандидатами.
Втім парламент їх проблеми ігнорує.
Після такої поведінки народних депутатів, при чомудепутатів профільного комітету, відповідального за правосуддя, все менше віри у те, що ця Верховна Радаспроможна провести справжню судову реформу.
Із таким відношенням до судової галузі та її проблем, шансина це виглядають примарними.
Повний текст листа кандидатів резерву можна продивитись тут.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422