Хто впіймає золоту рибку?
Хто ж такі ці рибні королі, які отримують мізерну заробітну платню, але їздять на дорогих автомобілях, живуть в багатих маєтках і ложками їдять ексклюзивний делікатес мільйонерів?
Усі ми чули про реформу рибної галузі, більше того,ми всі її чекаємо. Міністерство аграрної політики і продовольства спільно зДержрибагентства ініціювали створення в Україні рибного патруля, який замінитькорумповану рибну інспекцію. І все було б добре, якби змінювалася не назва, апрацівники. В нашому випадку це лише зміна дівочого прізвища, а людиназалишається та ж. Ті, кого мали б замінити і які б мали вести суворий облік, йдосі махлюють на мільйони. Але кожен з них звичайно не самостійний гравець, целише гвинтик відлагодженої системи - цілої рибної мафії. У нас карають зазвичайну вудочку, штрафують за одну чи дні виловлені рибини, а тих, хто тягнетоннами у величезних тенетах не чіпають зовсім.
На сьогодні рибна мафія має виході скрізь і всюди,навіть там, де звичайним громадянам і не снилося. Відкрито дізнатися про рибні хабарі зазвичайможна рідко, хіба що з одкровень самих рибалок. Вони час від часу розповідаютьпро фінансові махінації та ціни на можливість виловлювати рибу в дозволенихмісцях. Цієї осені вона складає півтора мільйона гривень. Схема корумпованої діяльності досить проста:кожна область збирає щомісяця збирає певну суму, й інспектор, який контролюєневід, отримує від накопиченої суми приблизно 2 тис грн., начальник дільниці -25 тис. грн., начальник управління - 25тис. грн, і решту суми везуть вже до Києва. Хто у місті "кришує" цейбізнес ніхто не зізнається, та й не факт, що він відверто зізнається про своюдіяльність собі подібним.
Але хто ж такі ці рибні королі, які отримуютьмізерну заробітну платню, але їздять на дорогих автомобілях, живуть в багатихмаєтках і ложками їдять ексклюзивний делікатес мільйонерів?
Влада та промисловики і є найголовніші браконьєри.Нереально проконтролювати скільки риби вони виловили, і скільки написали узвітах. Вони перевищують дозволені квоти в десятки разів. Та й не реально проконтролюватикількість сіток, які вони ставлять. Скеровані ними чи то браконьєри, чи банавіть самі рибні інспектори спершу виловлюють рибу, тягнуть до берега, тодігрузять в машину свата, брата чи може й коханки й випаровуються. Самі жофіційно й чисто оформили, що виловилитаку то кількість риби, придратися немає до чого, але всім зрозуміло, що їїкількість зменшилася в рази.
Для детального опрацювання новини прошу ознайомитисянатиснувши на посилання: ictv.ua
На начальника дільниці припадає близько 200браконьєрських човнів, які безпосередньо працюють на нього. Кожен браконьєрплатить від 30% до 50% від свогонезаконного вилову риби. Пропоную порівняти заробітну платню новогопатрульного, який буде отримувати 5 000 грн. в місяць і старого інспектора,який отримував 25 000 грн. (тепер стає зрозуміло за які кошти вони живуть яккоролі). Тобто державні органи дійсно переконані в тому, що новий штат захочепрацювати на цих засадах. Мабуть робітникам і пенсіонерам теж треба організуватиякусь корупцію, дай Бог і їм тоді піднімуть зарплати й пенсії до європейських.Адже за словами влади, саме низька заробітна платня рибінспекторів впливає нарівень корупції. Тому в ході реформ рибному патрулю обіцяють зарплату до 6тисяч гривень(як заведено в Європі).
Це не вихід, це не реформування! Єдиним вирішеннямпроблеми є передача контролю громаді, яка живе на місці. Надати їй реальні важеліуправління, право на вільні підприємства для аквакультури та штучноговирощування риби. За своє громада буде тримати оборону до кінця. Про якудецентралізацію може йти мова, якщо в людей відбирають законні природні ресурсина територіях їх проживання. Корупціонери продовжують працювати й якийсь дядьков Києві й досі буде вирішувати й наказувати, що й кому робити. Хіба нам цепотрібно? Громада може знайти вихід! Так, саме та громада, яку лишають своїхпотенційних ресурсів. Як представник громади закликаю всіх об'єднуватися і йти зі зверненням допрезидента України. Це питання має розглядатися на національному рівні, бо цеодне з національних багатств нашої держави. Можливо П. Порошенку й важливішийшоколад, але рибою можна нагодувати народ України. А це вже панове серйознийаргумент, завдяки якому ми змусимо президента вирішити цю проблему.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87050
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11258
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9249
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5427