Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.03.2015 14:03
Чия стратегія АПК крутіше: охоронця чи митного брокера?
Україна це - аграрна держава, і вибачайте за суб'єктивізм, найголовній, на сьогодні, сигмент. Звичайно після перемоги у війні над агресором.
Останнім часом громадянське суспільство та громадські організації звертають увагу на непрозору та критичну ситуацію в агропромисловому комплексі. Зокрема багато нарікань йде на відсутність конкурентних та конкурсних засад призначення керівників в центральні органи виконавчої влади, директорів департаментів Міністерства, керівників державних підприємств галузі. В колуарних розмовах та пресі з'являються багато скарг на непрозорі дії призначених керівників аграрних фондів, аграрної зернової компанії, державного агентства лісового господарства, державного агентства рибного господарства та багато державних підприємств й установ в системі АПК. Аналізуючи ситуацію, яка склалася в Міністерстві аграрної політики України, я спробую розібратися, що дійсно відбувається в цій царині. Моя точка зору може бути суб'єктивною, бо я звісно маю своє особисте ставлення до пана І. Швайки та О. Павленка. З Ігорем Швайкою перший раз я познайомився незадовго до подій на Майдані. В той час ні про які стратегії в агропромисловому комплексі мова не йшла, бо про що можна було говорити з охоронцем юридичної компанії із Харкова. Натомість, Майдан дав поштовх для проходження пану Ігорю на базі політичної корупції (за квотним принципом) на посаду міністра. Звичайно цю посаду в Свободі готували для Мирного Олександра Борисовича, але, на жаль, для пана Олександра, Міністр має бути з вищою освітою. Тому, він задовольнився функцією «смотрящего». Моя ставлення та оцінка його інтелектуальних здібностей (Швайки) не перетерпіли змін з моменту першої зустрічі, ні під час Майдану, ні під час роботи його Міністром. Що стосується Олександра Павленко (нової молодої еліти із західною освітою), який був представлений за квотним принципом політичної корупції від Самопомічі (подекують, що це компроміс між Самопоміччю та Блоком Петра Порошенка ). То перший раз я зустрічався з паном Павленко в 2005 році, під час роботи в Раді з питань зовнішньоекономічної діяльності при кабінеті Міністрів України. Він був менеджера компанії Фокстрот, функція якого була оптимізація логістики та інвойсів на митниці на побутові товари («серый импорт») і якщо я правильно проінформований, пропрацював там років 8. Тому, він звісно, підготовлений до формування нової стратегічної політики розвитку сільського господарства в Україні. Але давайте розгянемо факти:За часів Швайки АПК під наглядом Мирного орієнтувався на єдину галузеву економіку, в якій намічалися хоч не великі, але деякі зростання. Був зібраний рекордний урожай зернових (Бог милував) 63,8 млн тон, зокрема, пшениці зібрали на 10% більше ніж попереднього року, на 20, 3% зріс обсяг виробництва сільськогосподарської продукції й ніяких думок щодо продажу державних системноутворюючих підприємств «Укрнасіння», «Конярство», «Укрриба», «Укрспирт» і т. д. (майже 80 підприємств галузі), навіть не виникало. Менеджер західного зразка О. Павленко першим найважливішим, з точки зору стратегії сільського господарства, кроком бачить тотальний продаж всіх державних системоутворюючих підприємств. За Швайки ціни на продукти широкого вжитку не мали динаміки зростання. За Павленко мерчендайзери зробили собі мозолі на язиках клеючи цінники. Бо ціни вибухнули, хоча головна політична функція Міністерства АПК, це продовольча інтервенція для утримання цін на продукти в сигменті можливості соціально незахищених верств населення. «Куля в лоб» При Ш(Швайка) цукор 8 грн, при П(Павленко)— 18 грн. При Ш борошно 5 грн, при П-14 грн. При Ш хліб 3 грн, при П - 7 грн. При Ш мясо 40 грн, при П 60-70 грн. При Ш Олія 9 грн, при П 22-24 грн. Ми сьогодні бачимо «сучасні тенденції» агропромислового комплексу направленої на забезпечення продовольчої безпеки. Що ж отримаємо ми в урожаї нового року, коли ціни на пальне для аграрів, добриво й інші обов'язкові розхідні матеріали не контролюється і не датується. Навіть за одним показником зростання цін на мінеральні добрива (3500 тис до 12 000 тис грн за тону), ми розуміємо, що ціна на хліб з нового урожаю, як мінімум , буде більша в 3 рази. Розмови про сільську інфраструктуру (наука, соц. сфера, освіта) навіть не розпочинаємо, бо тільки один показник, заводить нас у глухий кут (середня заробітня плата за Ш була 300 дол., а на сьогодні вона становить 90 длр.). Скандали навколо Укрспирту, Держкомзему, Держлісгоспу, а про рибу взагалі я нічого не буду говорити, ситуація й так всім є відомою. Це дає нам чітке відчуття, що не все прекрасно в цьому королівстві. І навіть притягнення до кримінальної відповідальності попереднього(Швайки) не дасть ладу в системі агропромислового комплексу. Я думаю потрібно архітерміново створити тимчасову парламентську слідчу комісію при комітеті Верховної Ради в питаннях протидії корупції та особисто пану Єгору Собольову, шановному народному депутату, взяти це під контроль і, врешті-рештр, навести лад в АПК. Україна це - аграрна держава, і вибачайте за суб'єктивізм, найголовній, на сьогодні, сигмент. Звичайно після перемоги у війні над агресором. Слава Україні!
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386
Контакти
E-mail: [email protected]