Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
29.09.2014 14:41

Вплив євроінтеграції на юридичний ринок

Адвокат, керівник Адвокатської компанії "ADVICE", к.ю.н

Навколо Угоди про асоціацію з ЄС ходять багато думок «за» та «проти», але вона вже є і ми маємо її виконувати, незважаючи на складнощі, які чекають нас попереду.

Навколо Угоди про асоціацію з ЄС ходять багато думок «за» та «проти», але вона вже є і ми маємо її виконувати, незважаючи на складнощі, які чекають нас попереду. Якщо говорити про те, який вплив має імплементація норм Угоди про асоціацію з ЕС (далі - Угода) на діяльність юридичних фірм в Україні, скажу однозначно –  пряме. По-перше, сама Угода  є досить складним документом, який необхідно детально вивчати та розуміти. Вона складається із загальної частини та додатків, але варто зауважити, що основні «деталі» містяться саме в додатках, тому знайомство із «загальною» частиною Угоди ще не гарантує особі реальних знань щодо правил здійснення, наприклад, господарської діяльності. Варто зауважити, що Угода має майже 1000 сторінок тексту, з яких 4/5 складають саме додатки. Впевнений, що нашим підприємцям дуже знадобиться допомога фахових юристів при вивченні самої Угоди та приведення у відповідність до неї своєї діяльності, тому навантаження (попит) на фахових юристів зросте. Звичайно, якщо наші вітчизняні фахівці в галузі права не зможуть в повній мірі надавати фахову допомогу суб’єктам господарювання з питань застосування норм Угоди, це буде стимулювати вихід на юридичний ринок нових гравців, які мають міжнародний статус та закордонну «прописку». Однак впевнений, що досвіду наших вітчизняних гравців буде достатньо, щоб забезпечити діяльність підприємств стосовно дотримання норм Угоди.

            Стосовно стимулювання українських юридичних компаній до відкриття нових офісів у Європі, скажу відверто. Офіси відкриваються не під якесь законодавство, а під діючих клієнтів компанії. Тому, беручи до уваги, що Угода – це лише визначений шлях, по якому ми маємо йти, треба розуміти, що навіть за два-три роки, ми не зможемо активно відкривати бізнес в Європі або активно користуватись наданим нам в «розпорядження» європейським ринком. Нам потрібно привести у відповідність в першу чергу національне законодавство, паралельно дотримуватись стандартів виробництва і т.п. Лише потім ми можемо реально говорити про свої представництва та вихід до ринків Європи. Ось тоді й постане питання актуальності відкриття нових офісів українських юридичних компаній в Європі. Сподіваюсь, що процес імплементації норм Угоди про асоціацію з ЕС буде цікавим, швидким та корисним.

В нашій фірмі вже започатковано вивчення положень Угоди, плануються проведення семінарів-практикумів з клієнтами, участь у різноманітних заходах щодо обговорення реалізації норм Угоди про асоціацію з ЄС.

            Впевнений, що цей документ буде мати важливий вплив на діяльність не тільки імпортерів та експортерів, а й на діяльність підприємств, які реалізовують свою продукцію (послуги) в середині нашої країни. Тобто, кожен підприємець так чи інакше буде «стикатися» з Угодою у своїй діяльності.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]