Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
02.02.2019 19:13

Державна допомога при народженні дитини

Генеральний директор юридичної компанії "LEX ltd"

Як отримати державну допомогу при народженні дитини

До нас звернулася одинока мати, що народила дитину, відомості про яку зазначені відповідно до частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України. Проте, в управлінні праці та соціального захисту населення Індустріальної районної у м. Дніпрі ради відмовили у призначенні і виплаті державної допомоги при народженні дитини, посилаючись на те, що жінка не зареєстрована за місцем свого постійного проживання. Ми зв’язалися з УПСЗН та детально роз’яснили порядок призначення такої допомоги, а також склали відповідний лист.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001р. №1751, допомога при  народженні  дитини надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною. Допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини.

Для  призначення  допомоги  при  народженні  дитини до органу праці  та  соціального  захисту  населення  за  умови пред’явлення паспорта  або  іншого  документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається одним з батьків (опікуном), з яким постійно   проживає   дитина,   заява   за   формою,  встановленою центральним  органом  виконавчої  влади,  що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, та копія свідоцтва про народження дитини. Даний перелік документів є вичерпним. Орган  праці  та  соціального  захисту  населення  за  місцем проживання  одного  з  батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення допомоги при народженні дитини (стаття 11 цього Закону). Тобто, нормами діючого законодавства чітко визначено вичерпний перелік документів, необхідних для призначення допомоги при народженні дитини, при чому інші необхідні відомості отримуються органом праці та соціального захисту населення самостійно.

Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), якщо у свідоцтві про  народження  дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації  в  установленому законодавством порядку, відсутній запис про батька або запис про батька проведено в установленому порядку  органом  державної  реєстрації  актів цивільного стану за вказівкою матері дитини (стаття 18-1 цього Закону).

Даній громадянці надана необхідна безоплатна первинна правова допомога з приводу цих питань та роз’яснено порядок призначення вказаних видів соціальної допомоги, а також надано допомогу у підготовці заяви за встановленою формою до Управління праці та соціального захисту населення Індустріальної районної у м. Дніпрі ради і формуванні вичерпного пакету документів для отримання допомоги при народженні дитини та допомоги на дітей одиноким матерям.

За результатами проведеної роботи Управлінням праці та соціального захисту населення призначено і виплачено жінці державну допомогу.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи