Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.02.2017 00:24

Що це було?

Голова Правничої асоціації "ДОБРОСУД", адвокат

Два дні тому на сайті Громадської ради доброчесності з’явилась публікація під назвою: «Виявлені обставини, що ставлять під загрозу конкурс до Верховного Суду». Така заява сколихнула правничу спільноту та спровокувала дискусію, коментарі та заяви.То яке змі

Пам’ятаєте реаліті «За склом»? Саме його нагадує конкурс в Верховний Суд.Вперше відкритий, з онлайн трансляцією основних випробувань, відвертими інтерв’юйого учасників. Однак новини останніх днів свідчать, що є частина громади, якахоче перетворити реаліті на блокбастер. Невже комусь так…нудно?

Два дні тому на сайті Громадської ради доброчесності з’явиласьпублікація під назвою: «Виявленіобставини, що ставлять під загрозу конкурс до Верховного Суду». Зверніть увагу,що назва публікації не допускає сумнівів. Це твердження. Так, в публікаціїстверджується, що окремі конкурсанти отримали несправедливі переваги під часвирішення практичного завдання, оскільки надані для вирішення модельні справирозглядались ними в якості суддів на початку минулого року.

Така заява сколихнула правничу спільноту та спровокувала дискусію, коментаріта заяви. Свою позицію виказали учасники конкурсу, члени ВККС України та окремічлени Громадської ради доброчесності. В результаті ознайомлення з усім загаломінформації, особисто в мене виникло стійке враження про передчасність категоричнихвисновків представників Громадської ради доброчесності та відсутність єдиної спільноїузгодженої позиції з цього приводу. Втім, заява досить голосна. Невже «Всьопропало?»

В зробленій 22 лютого заяві Громадська рада доброчесності інтригуєзацікавлену громадськість: «всі подробиці і пропозиції щодо виходу з ситуації після завтрашніхконсультацій з Вищою кваліфікаційною комісією суддів України чекайте на нашомусайті. Стежте за новинами».

Те завтра настало ще вчора. Обіцянихподробиць та пропозицій досі немає. Друзі, що сталось? Якщо ви не можетепідписати одну спільну заяву, то як плануєте обговорювати та приймати спільні висновкищодо кандидатів на суддівські посади? Чи напрацьована у вас хоча б якасьметодологія складання таких висновків? Якщо ні, то чому ви збираєтесь робити цеу непрозорий спосіб? Чи затвержено ГРД хоча б один примірний висновок щодокандидата на посаду судді?

І головне: чому ви від усіх вимагаєтепрозорості та відкритості, а свою роботу тримаєте в таємниці?

Громадськість, інтереси якої випредставляєте, має право знати, ЩО насправді відбувається.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи