Вигадана хвороба?
COVID-19 - це хвороба не тільки людини, як індивіда – це вірус, який вразив державні інституції
Понад рік COVID-19 шириться планетою. Але багато хто цю хворобу вважає...вигаданою. В моєму оточенні - як професійному, так і особистому - вже багато хто перехворів. Вплив вірусу на організм до кінця не досліджений. Є теза, що крім загальновідомих проявів хвороби, він також вражає найслабші органи пацієнта.
Проте мені здається, що це хвороба не тільки людини, як індивіда – це вірус, який вразив державні інституції. Проявив слабкі сторони медицини, освіти, бізнесу, влади, комунікацій – змусив світ захищатись та змінюватись.
На жаль, в Україні місць, реальну слабкість яких підкреслив вірус, виявилось багато. Це і медицина, і галузь освіти, і судова система, і державний апарат, і бізнес.
За роки незалежності відсутність реальних, прогресивних реформ в цих сферах державного управління зумовило проїдання ресурсів минулих років. Це можливо порівняти зі стадією голодування. Коли організм, щоб підтримувати життєздатність людини, починає економити енергію на всьому та зупиняє власний розвиток.
Відсутність реформ в медицині - показала, що на перших стадіях поширення вірусу, в пригоді стала саме самоорганізованість українців та їхня матеріально-технічна допомога лікарням. Уже потім почала долучатися держава, але знову таки, недостатньо - в умовах наявних економічних можливостей. За рік ситуація щодо лікування COVID-19 трохи вирівнялась – паніка вгамувалась, медики напрацювали протоколи лікування. Однак реформування галузі охорони здоров’я не відбувається. У наших лікарів золоті руки. Держава має забезпечити їх якісною базою для лікування хворих. І - нарощувати потенціал лікарських професій. Приклад приватних клінік показує, що у нас може надаватися не тільки якісна медична допомога, а й сервіс європейського ґатунку.
Якісна освіта – це основа для зростання держави через розвиток її дітей та молоді. Але чи цікаво дітям вчитись в школі, чи достатньо вони мотивовані до сприйняття знань? Експерименти з дистанційним навчанням наочно показують, що власна мотивація у дітей вельми низька. Нам необхідно змінювати підходи до навчання – першочергово вчити школярів любити вчитись! Далі - в сучасному інформаційно-насиченому світі - кожна дитина зможе знайти свій шлях до успіху та задоволення від нових знань. Потрібно повертати взаємоповагу системи “вчитель-учень”. Логічно, що діти сучасного світу змінились і потрібно шукати нові методи навчання, проводити державну політику соціального захисту вчителів та підвищення престижу професії. Діти – це майбутнє держави, якими вони виростуть – такою і буде держава.
Справедливість - де її шукати? За поділом гілок влади за справедливість в державі відповідають суди. Проте 2020-го довіра до судів - особливо вищих інстанцій - менша, ніж до поліції! А доступ до правосуддя і так в нашій країні складний, а нині й обмежений - через карантинні заходи.
Громадянам нашої країни було б простіше отримати доступ до справедливості - через електронне судочинство. Судові засідання - цілком реально проводити в форматі відеозв’язку.
Проте ДСА та ВРП за останні три роки не спромоглися на ефективне впровадження інновацій. У 2020 році, активно працюючи в сфері полегшення доступу громадян до правосуддя, я стикнувся з необхідністю переборювати бюрократичну машину ДСА. Маю надію, що вже 2021-го буде створено координаційний центр за участі Мінцифри, ВРП, Ради Суддів, Мін'юсту. До його роботи варто залучати народних депутатів, суддів та представників правничих професій. Лише так ми запровадимо електронні сервіси на кшталт популярного застосунку «Дія». А всім причетним гілкам влади слід зрозуміти, що тут не стоїть питання хто головніший у реформі. Головним ЗАВЖДИ є народ України.
2021 рік має стати роком зміни підходів до вирішення національних викликів та лікування державних хвороб. Адже ліпше попередити недугу аби потім не лікувати. Як людини, так і країни.
- Суд захистив частину землі дружини від боргу чоловіка. Відповіді на питання від адвоката Павло Васильєв вчора о 20:11
- Роботодавцю відмовлено в стягненні шкоди з працівника Артур Кір’яков вчора о 13:18
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак 11.04.2025 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука 11.04.2025 17:17
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова 11.04.2025 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз 11.04.2025 10:12
- Халепа нізвідки? Сергій Пагер 10.04.2025 16:09
- Роботодавець не виплачує заробітну плату. Які строки звернення до суду працівником Альона Прасол 10.04.2025 10:42
- Рекодифікація КУпАП – крок від тоталітарного до демократичного суспільства Сергій Пєтков 10.04.2025 10:35
- Вікторія Спартц – президент України? Валерій Карпунцов 09.04.2025 14:16
- Повестка в ТЦК: когда обязаны явиться, а когда – нет Віра Тарасенко 08.04.2025 23:00
- Трошки про законопроєкт №12089 про захист прав добросовісного набувача Антон Діденко 08.04.2025 21:37
- Як зберегти стосунки на відстані в умовах війни Людмила Євсєєнко 08.04.2025 19:22
- БЕБ, I did it again Євген Магда 08.04.2025 18:30
- Wesola Pani та Pan Smaczek: Чи можна запобігти кризі між франчайзером та франчайзі? Маркіян Варивода 08.04.2025 16:54
-
Reuters: Росіяни почали отримувати виплати за замороженими активами через Citibank
Фінанси 30894
-
Міненерго США різко знизило прогноз щодо ціни Brent на 2025 рік
Бізнес 14042
-
У вакансіях для пенсіонерів медіанна зарплата сягає 20 000 грн: дані OLX
Бізнес 11376
-
Китай поставив крапку в війні мит зі США. Підвищив ставку до 125% і більше не буде
Бізнес 10055
-
Дефіцит кадрів полегшив пошук роботи людям старшого віку: кого шукають
Бізнес 9116