Вигадана хвороба?
COVID-19 - це хвороба не тільки людини, як індивіда – це вірус, який вразив державні інституції
Понад рік COVID-19 шириться планетою. Але багато хто цю хворобу вважає...вигаданою. В моєму оточенні - як професійному, так і особистому - вже багато хто перехворів. Вплив вірусу на організм до кінця не досліджений. Є теза, що крім загальновідомих проявів хвороби, він також вражає найслабші органи пацієнта.
Проте мені здається, що це хвороба не тільки людини, як індивіда – це вірус, який вразив державні інституції. Проявив слабкі сторони медицини, освіти, бізнесу, влади, комунікацій – змусив світ захищатись та змінюватись.
На жаль, в Україні місць, реальну слабкість яких підкреслив вірус, виявилось багато. Це і медицина, і галузь освіти, і судова система, і державний апарат, і бізнес.
За роки незалежності відсутність реальних, прогресивних реформ в цих сферах державного управління зумовило проїдання ресурсів минулих років. Це можливо порівняти зі стадією голодування. Коли організм, щоб підтримувати життєздатність людини, починає економити енергію на всьому та зупиняє власний розвиток.
Відсутність реформ в медицині - показала, що на перших стадіях поширення вірусу, в пригоді стала саме самоорганізованість українців та їхня матеріально-технічна допомога лікарням. Уже потім почала долучатися держава, але знову таки, недостатньо - в умовах наявних економічних можливостей. За рік ситуація щодо лікування COVID-19 трохи вирівнялась – паніка вгамувалась, медики напрацювали протоколи лікування. Однак реформування галузі охорони здоров’я не відбувається. У наших лікарів золоті руки. Держава має забезпечити їх якісною базою для лікування хворих. І - нарощувати потенціал лікарських професій. Приклад приватних клінік показує, що у нас може надаватися не тільки якісна медична допомога, а й сервіс європейського ґатунку.
Якісна освіта – це основа для зростання держави через розвиток її дітей та молоді. Але чи цікаво дітям вчитись в школі, чи достатньо вони мотивовані до сприйняття знань? Експерименти з дистанційним навчанням наочно показують, що власна мотивація у дітей вельми низька. Нам необхідно змінювати підходи до навчання – першочергово вчити школярів любити вчитись! Далі - в сучасному інформаційно-насиченому світі - кожна дитина зможе знайти свій шлях до успіху та задоволення від нових знань. Потрібно повертати взаємоповагу системи “вчитель-учень”. Логічно, що діти сучасного світу змінились і потрібно шукати нові методи навчання, проводити державну політику соціального захисту вчителів та підвищення престижу професії. Діти – це майбутнє держави, якими вони виростуть – такою і буде держава.
Справедливість - де її шукати? За поділом гілок влади за справедливість в державі відповідають суди. Проте 2020-го довіра до судів - особливо вищих інстанцій - менша, ніж до поліції! А доступ до правосуддя і так в нашій країні складний, а нині й обмежений - через карантинні заходи.
Громадянам нашої країни було б простіше отримати доступ до справедливості - через електронне судочинство. Судові засідання - цілком реально проводити в форматі відеозв’язку.
Проте ДСА та ВРП за останні три роки не спромоглися на ефективне впровадження інновацій. У 2020 році, активно працюючи в сфері полегшення доступу громадян до правосуддя, я стикнувся з необхідністю переборювати бюрократичну машину ДСА. Маю надію, що вже 2021-го буде створено координаційний центр за участі Мінцифри, ВРП, Ради Суддів, Мін'юсту. До його роботи варто залучати народних депутатів, суддів та представників правничих професій. Лише так ми запровадимо електронні сервіси на кшталт популярного застосунку «Дія». А всім причетним гілкам влади слід зрозуміти, що тут не стоїть питання хто головніший у реформі. Головним ЗАВЖДИ є народ України.
2021 рік має стати роком зміни підходів до вирішення національних викликів та лікування державних хвороб. Адже ліпше попередити недугу аби потім не лікувати. Як людини, так і країни.
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1300
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 592
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 563
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 241
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 131
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 13080
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 7001
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4455
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4433
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3313