Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
25.08.2021 13:24

Занадто довго очікувані зміни щодо коронавірусних закупівель

Координатор з моніторингу медичних закупівель Києва та Київської області, Львова та Львівської обл., Одеси та Одеської обл. Transparency International Ukraine

Двадцять другого липня президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким повернув коронавірусні закупівлі у конкурентне середовище

Двадцять другого липня президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким повернув коронавірусні закупівлі у конкурентне середовище. Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Двадцять третього липня текст Закону оприлюднено в газеті «Голос України», відповідно, Закон набув чинності з двадцять четвертого липня.

Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону визначено, що Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом необхідно :

‑ привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

‑ забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Закон також передбачає виключення. Окремі групи товарів і надалі можна буде закуповувати без аукціону.

Це:
‑ лікарські засоби, вакцини або інші медичні імунобіологічні препарати,
‑ розхідні матеріали для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичні вироби для вакцинації від COVID-19,
‑ медичне обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19,
‑ системи постачання медичних газів, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19).

Перелік таких лікарських засобів та порядок їх закупівлі затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Разом із медзамовниками з 24 липня чекаємо на новий Перелік та (можливо) Порядок, що регламентуватиме їх закупівлю замість затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 225.

Станом на сьогодні в багатьох лікарнях закінчуються лікарські засоби, розхідні матеріали, що використовуються медиками для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19).

Отже, варто поквапитись задля налагодження механізму ефективного забезпечення медзакладів всім необхідним. Адже, основне навантаження на систему охорони здоров'я і високу смертність експерти прогнозують у жовтні-грудні 2021 року.

По основних питаннях, що виникають у замовників та постачальників щодня, відмічу:

‑  Чи можна продовжити на час карантину договір, який був укладений за коронавірусною закупівлею? – Так, можна. 

‑ Як провести закупівлю лікарських засобів, засобів індивідуального захисту, медобладнання?  ‑  Обираєте процедуру залежно від очікуваної вартості відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

‑ Чи потрібно додавати вартість коронавірусних закупівель за відповідним кодом, проведених раніше, щоб обрати зараз процедуру закупівлі? – Ні, не потрібно.

Сьогодні – двадцять п’яте серпня. Місячний строк вичерпано. Питання щодо оновлених Порядку та Переліку лишаються...

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]