Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
18.02.2011 17:14

Пом’якшити удар для бізнесу від впровадження Податкового Кодексу неможливо.

МВА, управляющий партнер Аверти, член Экспертного совета Союза экспертов Украины, оценщик ОИС

Український бізнес потрохи вчиться жити з подарунком від влади під назвою Податковий кодекс.

Український бізнес потрохи вчиться жити зподарунком від влади під назвою Податковий кодекс. Але чим більше вникаєш уйого зміст, тим більше розумієш «масштабність» цього документу.  Приводжу у своєму блозі думку одного з членівФедерації оцінювачів бізнесу та інтелектуальної власності, Сертифікованогобухгалтера та  Члена комітету з питаньоподаткування Української Асоціації Сертифікованих бухгалтерів та аудиторівМарії Ростецької.  Фактично, норми самогоподаткового кодексу дійсно не дають пом’якшити удар для бізнесу від йоговпровадження. Коло замикається?..

 

 

«11 лютого 2011 рокувідбулося засідання Комітету з питань оподаткування Української АсоціаціїСертифікованих бухгалтерів та аудиторів. Єдиним питанням повістки дня булообговорення проблемних  питаньПодаткового Кодексу України. Члени комітету на перше засідання в цьому роцівинесли близько 20 питань, по яким,  наїхню думку, було би доречно отримати офіційне тлумачення, так як з їх точкизору ці питання урегульовані  неоднозначно. В минулому році це було би зробити не важко. Від  імені Асоціації було би надіслано запит вПодаткову Адміністрацію України та ,навіть можливо, надали би допомогу внаписанні відповіді в рамках роботи в колегії при ДПА, при цьому  суспільство та фахівці отримали би можливістьвідносно швидко зняти всі проблемні питання та пом’якшити удар від , м’якокажучи, некоректного прийняття та введення в дію  Податкового Кодексу.

Але в цьому роціце зробити фактично не можливо, у зв’язку з введенням в дію того ж самогоПодаткового Кодексу,  стаття 52 якого зазначає: « 52.2. Податкова консультація має індивідуальний  характер  і може використовуватися виключно платником податків,  якому надано таку консультацію».

 Відповідно до цього, отримання роз’ясненьАсоціацією Сертифікованих бухгалтерів та аудиторів не допоможе в роботі іїчленам, бухгалтерам , які працюють на провідних підприємствах, в тому числі напідприємствах з іноземними інвестиціями.

Таким чином владафактично зробило все можливе, щоб проведення податкової реформи проходило якнайважче,починаючи з прийняття ПК України в грудні минулого року з введенням в дію через27 днів, а не через  пів року , як церобиться в цивілізованих країнах,  та в суперечдіючому  на той момент Закону України  «Про систему оподаткування »,  закінчуючи  усуненням громадських об’єднань від процесуцентралізованих запитів.»

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net