Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
18.02.2011 17:14

Пом’якшити удар для бізнесу від впровадження Податкового Кодексу неможливо.

МВА, керуючий партнер Аверті, член Експертної ради Спілки експертів України, оцінювач ОІВ

Український бізнес потрохи вчиться жити з подарунком від влади під назвою Податковий кодекс.

Український бізнес потрохи вчиться жити з подарунком від влади під назвою Податковий кодекс. Але чим більше вникаєш у його зміст, тим більше розумієш «масштабність» цього документу.  Приводжу у своєму блозі думку одного з членів Федерації оцінювачів бізнесу та інтелектуальної власності, Сертифікованого бухгалтера та  Члена комітету з питань оподаткування Української Асоціації Сертифікованих бухгалтерів та аудиторів Марії Ростецької.  Фактично, норми самого податкового кодексу дійсно не дають пом’якшити удар для бізнесу від його впровадження. Коло замикається?..

 

 

«11 лютого 2011 року відбулося засідання Комітету з питань оподаткування Української Асоціації Сертифікованих бухгалтерів та аудиторів. Єдиним питанням повістки дня було обговорення проблемних  питань Податкового Кодексу України. Члени комітету на перше засідання в цьому році винесли близько 20 питань, по яким,  на їхню думку, було би доречно отримати офіційне тлумачення, так як з їх точки зору ці питання урегульовані  не однозначно. В минулому році це було би зробити не важко. Від  імені Асоціації було би надіслано запит в Податкову Адміністрацію України та ,навіть можливо, надали би допомогу в написанні відповіді в рамках роботи в колегії при ДПА, при цьому  суспільство та фахівці отримали би можливість відносно швидко зняти всі проблемні питання та пом’якшити удар від , м’яко кажучи, некоректного прийняття та введення в дію  Податкового Кодексу.

Але в цьому році це зробити фактично не можливо, у зв’язку з введенням в дію того ж самого Податкового Кодексу,  стаття 52 якого зазначає : « 52.2. Податкова консультація має  індивідуальний  характер  і може  використовуватися виключно платником податків,  якому надано таку консультацію».

 Відповідно до цього, отримання роз’яснень Асоціацією Сертифікованих бухгалтерів та аудиторів не допоможе в роботі ії членам, бухгалтерам , які працюють на провідних підприємствах, в тому числі на підприємствах з іноземними інвестиціями.

Таким чином влада фактично зробило все можливе, щоб проведення податкової реформи проходило якнайважче, починаючи з прийняття ПК України в грудні минулого року з введенням в дію через 27 днів, а не через  пів року , як це робиться в цивілізованих країнах,  та в супереч діючому  на той момент Закону України  «Про систему оподаткування »,  закінчуючи  усуненням громадських об’єднань від процесу централізованих запитів.»

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]