Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.

Осталось меньше месяца до срока представления декларации по налогу на прибыль — ведь налоговики требуют от предприятий с оборотом более 20 млн сдать декларацию за 2015 до 9 февраля 2016. Насколько правомерны такие требования?

В письме від 04.01.2016 р. N 102/7/99-99-19-02-01-17 указано:

«Для окремих платників, залежно від результатів діяльності, базовим звітним (податковим) періодом може бути календарний квартал, з поданням декларації за квартал та наростаючим підсумком за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року, звітний (податковий) рік. У такому випадку подання декларації за відповідні звітні (податкові) періоди: квартал, півріччя, три квартали та рік здійснюється протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу (пп. 49.18.2 п. 49.18, п. 49.19 ст. 49 розділу II Кодексу). Тобто податкова декларація за 2015 рік подається платниками, що використовують базовий звітний (податковий) період квартал, до 9 лютого 2016 року«.

 Кто эти плательщики, кому нужно поторопиться со сдачей декларации?

 Нормальный плательщика считает такими лицами тех, кто в течение 2015 года сдавал декларацию по квартально (это касалось предприятий, которые например, имели убыток за 2014 год, а в течение 2015 года появилась прибыль или наоборот).

 А как считает налоговик: такими лицам являются все, у кого оборот более 20 млн. грн., поскольку декларация сдается уже в 2016 году, когда вступили в действие нормы налогового кодекса 137.4 и 137.5 (заметьте, в Законе 909, который ввел эти нормы, не сказано о том, что он применяется только к периодам после 01.01.2016, Закон просто вступил в силу 01.01.2016, значит касается любых действий плательщиков, осуществляемых после этой даты). Такое действие плательщика, как сдача декларации за 2015, когда осуществляется? В условиях действия Закона 909 — то-то и оно!

 Поэтому, скажут налоговики, сдавать декларацию нужно всем, у кого оборот более 20 млн. грн., до 9 февраля 2016 года!

 Некоторые плательщики будут возражать, мол всегда было так: несмотря, что за квартал сдавали декларацию до 40 календарных дней, а за год все равно в течение 60 дней. Но на это налоговики им ответят, мол посмотрите лучше пункты 49.18 и 49.19, из которых следует четкий вывод о том, что, если базовый период — квартал, то срок подачи декларации за год, что за квартал, что за год одинаковый — 40 календарных дней. Так что нужно поторопиться и сдать декларацию и финотчетность до 9 февраля.

 По нашему мнению, с такими требованиями нельзя согласиться по нескольким причинам. Прежде всего потому, что декларация составляется за период, в течение которого для таких плательщиков действовал базовый период равный году. Конечно, спорить с налоговиками плательщики не особенно хотят, поэтому многие все же попытаются сделать декларацию и финотчетность до 9 февраля. Для тех же, кто физически это не успевает сделать, в следующем материале на эту тему мы постараемся дать вам основные аргументы для того, чтобы сдать декларацию к 28 февраля.

 Прилагаются пункты 49.18 и 49.19 НКУ, а также пункты 137.4 и 137.5 НКУ, которые  рекомендуем почитать очень внимательно и вы поймете, что у налоговиков есть довольно веские аргументы выставлять такие требования.

 49.18. Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
49.18.1. календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) — протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
49.18.2. календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
49.18.3. календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
49.18.4. календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб — до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу;
49.18.5. календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб — підприємців — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

 49.19. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків), згідно з відповідним розділом цього Кодексу, зазначена податкова декларація подається у строки, визначені пунктом 49.18 цієї статті для такого базового звітного (податкового) періоду.
Для цілей цього Кодексу під терміном «базовий звітний (податковий) період» слід розуміти перший звітний (податковий) період року, визначений відповідним розділом цього Кодексу.

 137.4. Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених пунктом 137.5 цієї статті, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду…

 137.5. Річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи».

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net