І сміх, і гріх. Як нардеп Яременко міг вилікувати свою репутаційну хворобу
Вже два дні Богдан Яременко, який потрапив у скандал через домовленості про секс за гроші, заперечує свою комунікаційну хворобу та погіршує її симптоми
Визнання проблеми – перший шлях до подолання кризи. Через незнання цієї ключової комунікаційної аксіоми Богдан Яременко своїми ж руками увігнав себе у глухий репутаційний кут. Проте можна було піти іншим шляхом і замість сміху в ЗМІ та соцмережах викликати в людей співчуття.
У чому помилка
У мережу потрапили світлини переписки нардепа з робітницею комерційного сексу. Трапляється. Ми пам’ятаємо, що це не перший випадок, коли фотографи Верховної ради вихоплюють моменти особистої переписки поки що недосвідчених нардепів. Але секс-скандали – «найсмачніша» тема в усьому світі. То ж вже за годину інтернет заполонили новини, саркастичні коментарі та фотожаби щодо інциденту.
Але ключова помилка Яременка була не в тому, що він домовлявся про секс за гроші, не в тому, що робив він це під час засідання, і навіть не в тому, що він вчасно не прикрив екран смартфону. Ключова помилка – в його реакції.
По-перше, вона послідувала аж під вечір, тоді як антикризові комунікації потребують негайної реакції. Найважливіше – випередити теорії та висновки журналістів і користувачів соцмереж, надати свою версію подій першим.
По-друге, Яременко виправдовувався і явно брехав. Ця ситуація настільки очевидна, що вигадування конспірологічних теорій лише глибше загнало нардепа у точку неповернення.
По-третє, він вдався до зустрічних звинувачень: недобросовісні журналісти, підглядають у чужі телефони. Але і його версія щодо начебто спеціально сфабрикованої провокації преси виглядає непереконливо, і рівень довіри суспільства до журналістів значно більший, ніж до депутатів.
Як можна було вийти з кризи
Богдан Яременко зазнав би значно менше репутаційних втрат, якби підіграв аудиторії та зіграв на її почуттях.
Перший крок – визнання факапу. Декларування того, що він чоловік, звичайна людина, зі своїми слабкостями. Народ любить чесніть та добре реагує, коли з ним говорять відверто.
Другий крок – вибачення. Не те, яке послідувало наступного дня і тільки закріпило образ людини, що невдало намагається викрутитися з ситуації. Вибачення мало з’явитися одразу, і в першу чергу, перед виборцями.
Третій крок – лікування проблеми. Причому в цьому випадку я не беру слово лікування у лапки. Нардеп Яременко міг визнати свою сексуальну залежність як хворобу, зазначити, що вона заважає йому нормально жити і працювати, а значить її треба лікувати. І тоді зі зрадника та “ходока” він одразу перетворився б на хвору людину, яка викликає співчуття.
Світові зірки давно користуються цим дієвим рецептом. Особливо останнім часом, коли Голівуд охопила епідемія секс-скандалів. Харасмент, сексуальні домагання, зґвалтування – ці теми набагато токсичніші за інтимну переписку. Але їх запаковують у легенду “хвороба”, а герої скандалів каються і відправляються на лікування від сексуальної залежності. Так зробили Гарві Вайнштейн, Кевін Спейсі, Девід Духовни, Тайгер Вудс. Суспільство дуже швидко змінило ставлення до них. Вони вже виглядають не як “збоченці”, а як “хворі люди”, яких шкода, яким бажають найшвидшого одужання.
Комунікаційна криза – це хвороба. І чим довше триває період заперечення її існування (а Богдан Яременко живе з цим вже два дні), тим складніше потім одужати.
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко вчора о 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова вчора о 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак вчора о 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак вчора о 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин вчора о 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк вчора о 11:09
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 06.07.2025 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Готують підвищення тарифів для населення 686
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 652
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 385
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 177
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 111
-
Що обрати замість моря – найкращі місця для відпочинку в Україні, ціни та тренди 2025
Життя 15817
-
Перевтілення Будди та нагляд партії. 90 років боротьби далай-лами з Китаєм – що далі
8474
-
10 липня зійде Оленяча повня: о котрій її спостерігати
Життя 7902
-
Не картайте себе за стрес. Поради від експерток, як впоратися з високим рівнем кортизолу
Життя 7487
-
Ідеальний формат харчування у готелі чи круїзі – гід для мандрівників
Життя 3684