Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Радам суддів адміністративних, господарських та загальних судів було доручено організувати проведення відповідних зборів та конференцій для обрання делегатів на з’їзд. Слід зазначити, що Рада суддів адміністративних судів та Рада суддів господарських судів виконали доручення і обрали делегатів на З’їзд суддів. Водночас, Рада суддів загальних судів відверто саботувала цей процес. Справа в тому, що не зрозуміло на яких підставах Рада суддів загальних судів вирішила провести конференцію без попереднього висунення на неї кандидатів у делегати від зборів суддів місцевих та апеляційних судів та Вищого спеціалізованого суду України.
На формальних підставах було вирішено, що конференція суддів загальних судів має відбутися у складі, що був затверджений ще рішенням Ради суддів загальних судів від 26.12.2013 р. Але вказані делегати обиралися на конференцію, що мала зовсім інший порядок денний. Вказана конференція не відбулася, і, зрозуміло, що обраний на неї склад делегатів автоматично не може бути визнаний для участі в іншій конференції з іншим порядком денним.
Розуміючи неправомірність вказаних дій Ради суддів загальних судів, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ 14 березня 2014 року провів збори суддів, на яких було обрано 6 кандидатів для участі у конференції суддів загальних судів, що мала відбутися 18 березня 2014 року. Однак, вказаним представникам Вищого спеціалізованого суду при прибутті 18 березня 2014 р. до місця проведення конференції було відмовлено в реєстрації і брати участь у конференції в якості делегатів за квотою Суду.
Вказана конференція, склад якої було сформовано неправомірно, 18.04.2014 р. обрала зі свого складу делегатів на З’їзд суддів України, в т.ч. і трьох представників від Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ з числа суддів, які були делеговані для участі в іншій конференції з іншим складом порядку денного.
Якщо З’їзд суддів починається з порушення процедури обрання делегатів, то, відповідно, слід очікувати від цих же делегатів подальших неправомірних дій та саботажу З’їзду. У результаті на З’їзд обрані в абсолютній більшості делегати від загальних судів, що займають адміністративні посади та є ставлениками Януковича та колишньої влади. Виникає небезпека зриву запланованого З’їзду та саботування прийняття важливих для всієї країни рішень, зокрема, обрання суддів Конституційного Суду. Як відомо до повноважень З’їзду суддів входить обрання шести членів Конституційного Суду України.
Не можна допустити, щоб КС знову став механізмом для реалізації чиїхось політичних рішень, аж до зриву президентських виборів. Неможливо, щоб судді КС сьогодні ухвалювали важливі для країни рішення під головування Юрія Бауліна, який у 2010-му році відмінив політреформу 2004-го року. І де гарантія, що новообрані у такий спосіб судді Конституційного Суду першою справою не розглянуть чиєсь подання про нелегітимність виборів 25 травня?
02.04.2014 19:02
Обрані на З’їзді судді КС можуть зірвати вибори Президента 25 травня
Народні депутати звернулись до Голови Верховного Суду України Василя Онопенка з проханням перенести З’їзд суддів України, призначений на 7 квітня, на пізнішу дату через порушення процедури обрання делегатів З’їзду.
Народні депутати звернулись до Голови Верховного Суду України Василя Онопенка з проханням перенести З’їзд суддів України, призначений на 7 квітня, на пізнішу дату через порушення процедури обрання делегатів З’їзду.Підписанти наголошують, що на З’їзд обрані в абсолютній більшості делегати від загальних судів, що займають адміністративні посади, та є ставлениками Януковича та колишньої влади.Радам суддів адміністративних, господарських та загальних судів було доручено організувати проведення відповідних зборів та конференцій для обрання делегатів на з’їзд. Слід зазначити, що Рада суддів адміністративних судів та Рада суддів господарських судів виконали доручення і обрали делегатів на З’їзд суддів. Водночас, Рада суддів загальних судів відверто саботувала цей процес. Справа в тому, що не зрозуміло на яких підставах Рада суддів загальних судів вирішила провести конференцію без попереднього висунення на неї кандидатів у делегати від зборів суддів місцевих та апеляційних судів та Вищого спеціалізованого суду України.
На формальних підставах було вирішено, що конференція суддів загальних судів має відбутися у складі, що був затверджений ще рішенням Ради суддів загальних судів від 26.12.2013 р. Але вказані делегати обиралися на конференцію, що мала зовсім інший порядок денний. Вказана конференція не відбулася, і, зрозуміло, що обраний на неї склад делегатів автоматично не може бути визнаний для участі в іншій конференції з іншим порядком денним.
Розуміючи неправомірність вказаних дій Ради суддів загальних судів, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ 14 березня 2014 року провів збори суддів, на яких було обрано 6 кандидатів для участі у конференції суддів загальних судів, що мала відбутися 18 березня 2014 року. Однак, вказаним представникам Вищого спеціалізованого суду при прибутті 18 березня 2014 р. до місця проведення конференції було відмовлено в реєстрації і брати участь у конференції в якості делегатів за квотою Суду.
Вказана конференція, склад якої було сформовано неправомірно, 18.04.2014 р. обрала зі свого складу делегатів на З’їзд суддів України, в т.ч. і трьох представників від Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ з числа суддів, які були делеговані для участі в іншій конференції з іншим складом порядку денного.
Якщо З’їзд суддів починається з порушення процедури обрання делегатів, то, відповідно, слід очікувати від цих же делегатів подальших неправомірних дій та саботажу З’їзду. У результаті на З’їзд обрані в абсолютній більшості делегати від загальних судів, що займають адміністративні посади та є ставлениками Януковича та колишньої влади. Виникає небезпека зриву запланованого З’їзду та саботування прийняття важливих для всієї країни рішень, зокрема, обрання суддів Конституційного Суду. Як відомо до повноважень З’їзду суддів входить обрання шести членів Конституційного Суду України.
Не можна допустити, щоб КС знову став механізмом для реалізації чиїхось політичних рішень, аж до зриву президентських виборів. Неможливо, щоб судді КС сьогодні ухвалювали важливі для країни рішення під головування Юрія Бауліна, який у 2010-му році відмінив політреформу 2004-го року. І де гарантія, що новообрані у такий спосіб судді Конституційного Суду першою справою не розглянуть чиєсь подання про нелегітимність виборів 25 травня?
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407
Контакти
E-mail: [email protected]