Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.09.2016 13:39

Провокації біля російських посольств лише зашкодили Україні

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

Такі провокативні заходи не лише демонструють неповагу до демократичних цінностей, а й дають «козирі» в руки російської дипломатії.

Як іочікувалося, вибори до Державної Думи Російської Федерації, безумовно,торкнулися й України. Це стосується не лише ситуації навколо їх проведення вокупованому Криму, а й організації волевиявлення в ряді дипломатичних установКремля на території нашої держави. Власне останнє питання й викликало цілунизку дискусій та суперечок стосовно можливості/неможливості обмеження чинавіть заборони здійснювати участь на цих виборах. Проте за день доволевиявлення біля території посольства РФ було вчинено відверто провокативнідії, які фактично отримали своє продовження у вчорашніх сутичках.

Варто розуміти,що такі заходи не лише демонструють неповагу до демократичних цінностей, а йдають «козирі» в руки російської дипломатії. По-перше, сам факт «обстрілу»посольства РФ цілком можна трактувати як спробу нападу, загрозу безпеці і т. і.Власне цим Кремль і скористався, виголошуючи ноту протесту Києву. Відповідно,слід розглядати дану акцію як таку, що позбавила можливості МЗС здійснитианонсоване блокування виборчого процесу в дипломатичних установах, оскільки віншому випадку це б виглядало як фактична підтримка вище зазначеної провокації.

Каталізаторомподальшого загострення ситуації стали сутички біля будівель зовнішньополітичнихпредставництв РФ у Києві та Одесі. Варто зазначити, що організатори протестівмали на меті не блокування виборчого процесу, оскільки в такому разі їх заходибули б мирними. У даному випадку слід говорити про спробу отримати дивідендиокремими політичними силами. Згідно офіційної інформації, сумарно в усіхдипломатичних установах РФ в Україні проголосувало лише 369 осіб. Зрозуміло, щодана цифра ніяк не може кардинально вплинути на загальний результат виборів,особливо враховуючи те, що російські громадяни мали можливість проголосуватилише за загальнонаціональний список. Звісно ж, можна апелювати до символічностісамого акту здійснення волевиявлення, але він мав значення виключно для Києва,який і використовував його як засіб тиску проти Москви.

Такимчином, варто зробити висновок, що провокація з «обстрілом» будівлі посольстваРФ позбавила Україну своєрідного «козиря», а сутички біля дипломатичних установу день виборів взагалі можуть слугувати засобом дискредитації Києва в очахзахідних партнерів. У той же час за своєю природою вони були спрямовані суто наотримання політичних дивідендів окремими особами та силами.

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи