Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.09.2016 13:41

Політичні спекуляції довкола неіснуючого бюджету

Народний депутат України 8-го скликання

Варто очікувати, що внесення Проекту Закону про Державний бюджет України на 2017 рік супроводжуватиметься гучними дебатами, дискусіями та суперечками, оскільки кожна політична сила висловлюватиме своє невдоволення тими чи іншими його положеннями.

Насьогоднішній день в українському політичному житті поступово актуалізуєтьсяпитання щодо державного бюджету на 2017 рік. Таке підвищення зацікавленості єзакономірним, оскільки найближчим часом його проект має бути подано на розгляддо Верховної Ради. Також інтерес до даного документу підігрівається не лишепершочерговим значенням, а й суперечливими відомостями, які цілеспрямованорозповсюджуються окремими політиками.

Перш завсе, варто розуміти, що будь-яка інформація стосовно проекту державного бюджетумає імовірнісний характер, оскільки офіційний документ ще не був оприлюднений.Тому до різного роду заяв щодо цифр або іншої конкретики варто ставитисяскептично. Але в той же час можна робити деякі припущення на основі найбільшнасущних питань та останніх важливих політичних рішень.

Відповідно,слід очікувати, що основними напрямами фінансування будуть оборона, транспортнай енергетична інфраструктури, а також деякі галузі аграрного сектора. Слідзауважити, що визначення вище згаданих пріоритетних сфер відбуватиметься нафоні фінансової децентралізації, яка є однією з важливих складових курсу нарозширення повноважень органів місцевого самоврядування. Також передбачаєтьсяпідвищення заробітної платні викладачам, тобто, збільшення видатків на сферу освіти.

Томукеруючись вище зазначеними припущеннями, можна зробити висновок, що збільшеннятарифів на енергоносії та акцизів на алкогольні й тютюнові вироби єзакономірним у контексті запланованого розширення фінансування сфери оборони,інфраструктури та освіти. Відповідно, думки щодо неадекватності таірраціональності цього рішення є спекуляціями окремих популістів, які прагнутьв такий спосіб збільшити власний політичний капітал.

Саметому варто очікувати, що внесення Проекту Закону про Державний бюджет Українина 2017 рік супроводжуватиметься гучними дебатами, дискусіями та суперечками,оскільки кожна політична сила висловлюватиме своє невдоволення тими чи іншимийого положеннями. У будь-якому разі це відображатиме адекватність політичногопроцесу в Україні. Але в той же час обговорення не повинно перетворюватися на«популістський парад», хоча таку тенденцію можна спостерігати й зараз на фоні«розкручування» тем стосовно дефіцитності майбутнього бюджету, закладення йогоокремих частин у доларовому еквіваленті і т. і. 

Теги: бюджет
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net