Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.08.2016 13:16

Внутрішня кадрова кухня російського президента

Народний депутат України VIII скликання (2014-2019)

До цього призначення попередні рокіровки Путіна розглядалися виключно в контексті посилення силового блоку. Але зміна глави Адміністрації Президента вказала на те, що російський лідер переслідує зовсім інші мотиви.

Минулоїп’ятниці президент РФ Володимир Путін здійснив ще одну гучну за останній часкадрову зміну – замість Сергія Іванова на посаду глави Адміністрації Президентабуло призначено маловідомого Антона Вайно. Зрозуміло, що така ротація сталанеочікуваною, але вона є цілком закономірною і вписується в ряд перестановок,які почав проводити російський лідер ще з весни 2016.

Доцього призначення попередні рокіровки Путіна розглядалися виключно в контекстіпосилення силового блоку (підпорядкування колишніх ФСКН і ФМС Міністерствувнутрішніх справ та призначення на деякі ключові посади вихідців з КДБ/ФСБ).Але зміна глави Адміністрації Президента вказала на те, що російський лідерпереслідує зовсім інші мотиви.

Загалом,якщо поглянути на кар’єрний ріст Антона Вайно, то можна одразу ж помітити, щовін вже довгий час перебуває, так би мовити, «під рукою» в Путіна. Тобто своїмположенням новий глава АП зобов’язаний виключно російському лідеру. Якщо доуваги взяти й попередні кадрові зміни, то можна чітко прослідкувати те, щовідбувається поступове призначення «клієнтів» – повністю залежних від Путіналюдей. У такий спосіб президент прибирає старі й відносно самостійні політичніфігури, які або скомпрометували себе (Андрій Бельянінов), або працювалинеефективно (Костянтин Ромодановський). Звісно ж, у будь-якому разі російськийлідер, роблячи дані перестановки, посилює свою владу, розставляючи повністюлояльних до себе людей.

Особливослід звернути увагу на те, що у вересні 2016 року в Росії відбудуться вибори доДержавної Думи. Відповідно, зміна ряду губернаторів, повноважних представниківпрезидента та глави АП вказує на те, що Путін незадоволений станом підготовкидо виборів. Тому кадрова ротація відображає прагнення підвищити ефективністьприготувань.

Даніпризначення, особливо вивищення Антона Вайно, також можуть вказувати на те, щоПутін здійснює підготовку для свого наступництва. Звісно ж, це питання далекоїперспективи, але новий глава АП є безперечним фаворитом російського лідера і дотого ж входить в коло осіб, здатних впливати на його рішення.

Відправити:
Теги: Путін
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи