Чи потрібно говорити із Захарченком і Плотницьким?
Безперечно, невійськовий спосіб розв’язання будь-якого конфлікту передбачає діалог. Цей висновок логічний і з теоретичної, і з практичної точок зору. І у випадку, якби самопроголошені псевдореспубліки на східному кордоні межували з якимись безлюдними терит
Українські ЗМІ настільки пильно слідкують за народнимдепутатом Надією Савченко, що без винятку кожен її жест і кожне слово миттєвоперетворюється в медійний інфопривід. Враховуючи статус національного герояукраїнки, журналісти часто висвітлюють навіть буденні речі із життя Надії.Однак її публічна заява у вівторок дійсно варта політичної уваги. Мова йде пропропозицію Савченко налагодити прямий діалог між українською владою і ватажкамиЛДНР.
Очевидно, багато хто в Україні був здивований такимпобажанням щойно звільненої з Росії Савченко, насамперед, через те, що цяпозиція повністю повторює одну з ключових вимог Кремля. Попри це, всілякіздогадки про завербованого агента ФСБ, на мій погляд, не варті будь-якоїсерйозної уваги. Взагалі питання мотивів заяви Надії, з’ясування того, чи цебула її особиста думка чи трансляція чиєї б то не було позиції, навряд заслуговуєретельного обговорення. Завдання полягає в іншому: так як відповідна ідеявкотре озвучена і знову набула певного резонансу, не буде зайвим в черговий разадекватно обговорити її зміст. Зрештою, ця проблема повинна бути одним зключових елементів української стратегії вирішення конфлікту на Донбасі.
Безперечно, невійськовий спосіб розв’язання будь-якогоконфлікту передбачає діалог. Цей висновок логічний і з теоретичної, і зпрактичної точок зору. І у випадку, якби самопроголошені псевдореспубліки насхідному кордоні межували з якимись безлюдними територіями чи принаймні знешовіністичними імперіями з експансіоністськими настроями, ми б стовідсотковомусили напряму говорити з керівництвом незаконних утворень. Самостійних інекерованих ззовні. Тоді б був лише Київ і Донецьк, народ України і народДонбасу, які б мусили вирішувати, як вживатися одне з одним далі – без посередників,кураторів, будь-яких третіх сторін.
Але що ми маємо в реальності? В реальності є ляльководи вМоскві і маріонетки в Донецьку і Луганську, які попросту ретранслюють написаніу Кремлі тексти. Скільки б ми не діалогували із Захарченками і Плотницькими,треба бути вкрай наївними, аби припустити, що вони дійсно виражатимуть волюнароду Донбасу. Крім волі своїх патронів на сході, вони ніколи нічого невиражатимуть. Їх існування в теперішньому статусі (як і існування фізичне)можливе лише доти, доки вони робитимуть і говоритимуть те, що їм скажуть. Це –очевидна реальність. Недарма ж говорять: хто платить, той замовляє музику.
Ідея прямого діалогу між Києвом і Донецьком є банальнимвинаходом Москви, який покликаний досягти двох цілей: легалізувати ЛДНР якповноцінних суб’єктів дипломатичних контактів і остаточно замаскувати справжнюроль Російської Федерації у НЕгромадянській війні на сході України. Томудискусії навколо того, треба чи ні говорити з ватажками «республік», не маютьніякого сенсу, оскільки говорити з ними = говорити з Москвою. Єдиною адекватноювідповіддю української сторони на вимоги Росії розпочати прямий діалог Києва збойовиками може бути лише наша вимога прямого діалогу між Україною і Росією якдержавою, що обороняється, і країною-агресором.
- Журнал засідання як ключ до перевірки правомірності негласних слідчих дій Діна Дрижакова 14:10
- Самосаботаж: коли твій найбільший ворог – це ти сам Олександр Скнар 14:00
- Бюджет-2025: "закордон нам допоможе" Любов Шпак 13:33
- Революція безпеки Валентин Митлошук 10:20
- Кабмін-шатл: змінилися крісла, але не пілоти Дана Ярова вчора о 17:12
- HR-документообіг: коли кожна хвилина – це репутація Олександр Вернигора вчора о 16:52
- ЗЕД і валютний контроль у 2025 році: що варто знати бізнесу Юлія Мороз вчора о 15:05
- Виклики і успіхи у врегулюванні авіаційних страхових спорів Сергій Дзіс вчора о 14:32
- Що означає URC2025 у Римі для енергетики України та ЄС: підсумки та аналітика Ростислав Никітенко вчора о 11:11
- Молдавський експеримент: коли іноземні експерти замінюють народний суверенітет Юрій Григоренко вчора о 10:19
- Заметки по итогам Римской конференции: вопросы возрождения Украины Вільям Задорський 13.07.2025 18:59
- Что меняется в отсрочке для преподавателей: разбор законопроекта №13193 Віра Тарасенко 13.07.2025 15:30
- Що означає історичне рішення ЄСПЛ у справі "Україна та Нідерланди проти росії" Юлія Овчинникова 12.07.2025 20:59
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський 11.07.2025 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова 11.07.2025 17:10
-
Американці отримали контроль над одним з найбільших зернових терміналів в Одесі
Бізнес 46467
-
50 000 грн при народженні та 7000 грн щомісяця: уряд схвалив нову підтримку родин з дітьми
Фінанси 12244
-
У медзакладах Києва відбулися обшуки: БЕБ розслідує махінації з eHealth – фото
Бізнес 8491
-
На Київщині запустять зразкові автобусні маршрути: пілот – до Білої Церкви
Бізнес 6646
-
Німеччина готує скорочення соцвиплат. Мерц: Люди мають працювати
Фінанси 6105