Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
11.04.2016 14:13

Народні депутати вирішили поскаржитися в New York Times

Народний депутат України 8-го скликання

Ініціатива окремих членів Комітету з питань безпеки і оборони – це вкрай невдала ідея, яка лише підставить українського президента. Адже все це виглядає так, що замість реальної боротьби з корупцією, влада в Україні лише намагається всіляко заперечити очев

Члени Комітету ВР з питаньнаціональної безпеки і оборони заявили про намір вимагати від редакціїамериканської газети « The New York Times » спростування окремих фрагментів статті про корупцію вУкраїні. Зокрема, ініціатори відповідного задуму хочуть надати виданнюінформацію з Генеральної прокуратури України про те, що за провал справиЗлочевського відповідає не Шокін, а Касько. Крім того, українські депутатиобурені вимогою американських журналістів повернути Сакварелідзе в ГПУ.

Треба сказати, що згаданастаття вже наробила чимало проблем для міжнародного іміджу України. Однак в їїоснові – справедливе невдоволення Заходу темпами і якістю боротьби з корупцієюв нашій державі. І абсолютно незрозуміло, що окремі українські нардепизбираються спростовувати? Тотальну корупцію в Україні? Відсутність видимихрезультатів у боротьбі з нею? Якщо так, то успіх у цій справі точно негарантований. Факти, наведені у статті, - лише маленьке свідчення великоїпроблеми. Американців, так само, як і європейців, не цікавить, хто за що в насвідповідає, хто конкретно займається тим чи іншим антикорупційним провадженням.Для них важливий результат, якого поки що немає. І доводити протилежне,перекладаючи відповідальність з однієї групи в ГПУ на іншу, безглуздо. ВиправдовуватиШокіна і лаяти Каська чи навпаки, значить, ще більше псувати собі репутацію,показуючи, що в прокуратурі замість боротьби з корупцією йде міжусобна війна.

Що стосується претензії до NYT зприводу вимоги поновити Сакварелідзе на роботі в ГПУ, то тут американцівнасправді важко дорікнути. Адже чому український президент має право вимагати вСША гарантій безпеки для України, надання зброї і фінансової допомоги, а США, усвою чергу, не можуть вимагати від України боротьби з корупцією? Така вимогаздається цілком логічною, оскільки ніхто не зацікавлений надавати підтримкудержаві, коли є високий ризик, що всю допомогу поглине корупція.

Відтак ініціатива окремихчленів Комітету з питань безпеки і оборони – це вкрай невдала ідея, яка лишепідставить українського президента. Адже все це виглядає так, що замістьреальної боротьби з корупцією, влада в Україні лише намагається всілякозаперечити очевидне. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net