Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
27.11.2014 13:56

Біопаспорти: зворотній відлік

Екснародний депутат Верховної Ради України

З червня Україна перебуває на другій і останній фазі плану дій візової лібералізації, реалізація котрого розпочалася ще у 2010 році. Зокрема, у вересні цього року Україну відвідали місії ЄС з оцінки прогресу у підготовці до лібералізації візового режиму у

З червня Україна перебуває на другій і останній фазі плану дій візової лібералізації, реалізація котрого розпочалася ще у 2010 році. Зокрема, у вересні цього року Україну відвідали місії ЄС з оцінки прогресу у підготовці до лібералізації візового режиму у двох перших частинах плану. Перша стосувалася питань безпеки документів, друга – нелегальної міграції. Приїзд моніторингових місій з двох інших частин плану – з питань громадського порядку і безпеки та з питань фундаментальних прав – очікується у листопаді-грудні. Передбачається, що Єврокомісія до травня 2015 року опублікує звіт за результатами чотирьох місій і, якщо він виявиться позитивним, в червні Рада ЄС підтвердить скасування візового режиму.

Результати вересневих місій були загалом позитивні. Але основною перешкодою досі залишалася, перш за все, неналагодженість виробництва та видачі біометричних паспортів - документів з цифровим носієм з особистою інформацією і відбитками пальців, які використовують вже понад 90 країн світу. В травні Кабінет міністрів постановив розпочати виготовлення, оформлення й видачу біометричних закордонних паспортів, які передбачають відбір відбитків пальців громадян, із 1 січня 2015 року, але до поточного тижня не було відомо, чи вдасться дотриматися цих строків. Зволікання відбувалося через невирішеність ряду проблемних питань, але наразі кожне з них поступово усувається.

По-перше, незавершеним залишалося налагодження серійного виробництва біометричних паспортів на поліграфічному комбінаті «Україна», який відповідає за друк і оформлення спеціальних закордонних паспортів. Проте на початку цього тижня стало відомо, що комбінат повністю підготовлений, щоб почати з 1 січня 2015 року їх виробництво. Він зможе виробляти до 20 тис. бланків на добу, тобто 400 тис. на місяць. Можливості центру персоналізації, де паспорт отримуватиме особисті дані власника, поки вдвічі менші – до 9 тис. паспортів на добу або близько 200 тис. на місяць. Проте держпідприємство планує наступного року придбати ще одну машину для здійснення персоналізації на додачу до наявних двох.

У травні уряд постановив, що оформлення і видача паспортів нового зразку відбуватиметься у територіальних підрозділах ДМС (так званих «паспортних столах»), яких в Україна нараховується близько 700. Для їх оснащення на початку листопада Кабінет міністрів виділив 150 млн грн. на закупівлю близько 600 терміналів, котрі будуть зчитувати відбитки пальців та вносити дані до відомчої інформаційної системи ДМС. Це дозволить забезпечити видачу нових паспортів майже у кожному районі країни. Як запевняють в уряді, система має запрацювати до кінця січня.

Чим швидше запрацює на практиці виробництво та видача паспортів нового зразку, тим більша ймовірність, що Єврокомісія та Рада ЄС схвалять скасування віз у травні-червні наступного року. Адже перш, ніж погоджуватися на безвізовий режим, ЄС, логічно, має оцінити якість захисту паспортів та систему їх видачі.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи