Інвестиції як тренд. Чому криза відкриває нові можливості – узагальнення
Люди по всьому світу стали не тільки більше витрачати в період двох локдаунів, але і більше інвестувати, замислюючись про майбутнє.
Коронакриза перевернула світ з ніг на голову. Все розділилося на чорне і біле - одні напрямки, як наприклад, туризм, спорт, готельно-ресторанний бізнес просто зникли з топів економічних потреб. Тоді як он-лайн сервіси, сервіси доставки і відеозв'язку злетіли до небувалих висот. Люди ж по всьому світу стали не тільки більше витрачати в період двох локдаунів, але і більше інвестувати, замислюючись про майбутнє.
2020 рік назавжди залишиться в світовій історії роком пандемії. У лютому-березні 2020 року на фінансовому ринку стався різкий обвал. Але приватні інвестори швидко зрозуміли, що криза - це можливість для інвестицій. Таким чином, фінансові ринки відновилися швидше, ніж навіть під час кризи 2008 року, - всього за чотири місяці. Адже за своєю суттю коронакриза виявилася зовсім не фінансовою, а кризою реального сектора.
Так зараз виглядає структура світових активів
Інфографіка: Babitskyi Investment Management (натисніть на зображення для його збільшення)
Як видно, світові заощадження, в основному складаються з: світового боргу, нерухомості, цінних паперів, грошей емітованих урядами країн.
Таблиця: Babitskyi Investment Management (натисніть на зображення для його збільшення)
Найбільш поширеними вкладеннями для середньостатистичного громадянина є цінні папери і нерухомість.
Що стосується дій великих вкладників, тут простежується досить парадоксальна ситуація. За даними компанії EY, 25% інвестиційних проектів у Європі заблоковані, а ще 10% взагалі скасовані.
Зовсім інша ситуація у дрібних приватних інвесторів. Вартість цінних паперів великих корпорацій відчутно знизилася. Це відкрило для більшості вікно інвестиційних можливостей: під час ринкової кризи, можна недорого купити акції, а потім торгувати ними з відчутним прибутком. Це вплинуло на небувале зростання різних інвестиційних програм. За перше півріччя 2020 року, денна кількість інвестиційних сесій піднялася на 88,14%. Як повідомляє The Wall Street Journal, на одному лише майданчику для трейдерів E * Trade на початку 2020 року вкладники створили понад 260 500 акаунтів – це більше, ніж за весь попередній рік.
Темп торгівлі інвесторів до і після пандемії
Дослідження: РБК-Інвестиції (натисніть на зображення для його збільшення)
Світові процеси не могли не вплинути і на економіку України в цілому. На чому ж заробляли вкладники в кризовому році? Найбільш поширеними стали: «Гроші під подушкою», вклади в банках і кредитних спілках, дорогоцінні метали, існуючі бізнес, а також вкладення в нерухомість.
Якщо розглядати угоди за 2020 рік, то можна відзначити, що інвестували найчастіше в сфери: електронної комерції і доставки, маркетплейси, медичні технології та охорону здоров'я. Серед стартапів інвестували в ігрові та дистанційні продукти, програмне забезпечення.
Якщо детальніше, виросли цінні папери IT-компаній. Наприклад, акції найпопулярнішою компанії відеоконференцій Zoom виросли за рік на 400%. Інвестиційний портфель Facebook в минулому році зріс в ціні на 33%, Google - на 36%. Надходження від депозитів в гривні стали на рівні 14,9%. В іноземній валюті знизилися до - 1-3%, але з огляду на девальвацію змогли показати результат в 22,9% в дол. і 33,7% в євро. Спекулятивні операції на валюті дали можливість заробити близько 20% (курс виріс на 4,59 грн / дол). За 11 місяців 2020 року суми на депозитних рахунках громадян зросли на 110,67 млрд. Грн (18,7%).
Навіть з огляду на ситуацію з падінням ставок, депозити в банках і кредитних спілках, як самий зрозумілий для багатьох і доступний інструмент, залишатимуться популярними ще довго. Кредитні спілки приносять своїм інвесторам до 20% річних.
Тут потрібно пам'ятати про те, що банківський депозит забирає державі п'яту частину доходу у вигляді податків (18% ПДФО і 1,5% військовий збір). А працювати з іноземною валютою, в цілому дуже нестабільно. В останньому кварталі 2020 року закордонні вкладники націлилися на державні облігації України, що спричинило за собою залучення валюти в країну. За даними "Forbes-Україна", в 2021 року очікується дохід від вкладень в розмірі: в доларах - 4%, в євро - 2%, в гривні - 8%.
Експерти також стверджують, що особливого зростання ставок по ОВДП поки не очікується. Фінансові схеми цього інструмента досить непрості для розуміння. До того ж, для того, щоб працювати з ОВДП, необхідні різні документи, які потрібно зібрати, при цьому показавши походження своїх доходів. І ще обов'язково в цій справі потрібні брокери. А поріг входу становить 100 тис. грн.
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов вчора о 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов вчора о 14:22
- За ґратами, але з гідністю: Як новий закон змінює підхід до прав ув’язнених в Україні Дмитро Зенкін вчора о 13:03
- Знищення архаїзмів: Чому на міжнародних маршрутах прибрали конкурсні комісії Альона Векліч вчора о 12:59
- Доцільність оскарження акту перевірки закупівель Держаудитслужби Євген Морозов вчора о 10:15
- Тест на державницьке мислення Євген Магда 17.12.2024 18:48
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді Юрій Бабенко 17.12.2024 16:36
- Як українським компаніям укласти PPA: Європейський досвід та рекомендації для бізнесу Ростислав Никітенко 17.12.2024 13:27
- Оголошення громадянина померлим в судовому порядку Євген Морозов 17.12.2024 11:06
- Закони зруйнованих домівок: як припинити право власності на знищену нерухомість Світлана Приймак 17.12.2024 10:55
- Адвокатура +5 балів: нові правила професійного розвитку Дмитро Зенкін 17.12.2024 10:40
- Податкова нарахувала податок без підстав: як захистити свої права Павло Васильєв 16.12.2024 15:33
- Реституція сторін за нікчемним договором оренди нерухомого майна Євген Морозов 16.12.2024 11:47
- Диплом за кутом: що не так із фальшивками та системою? Дмитро Зенкін 16.12.2024 10:15
- Пропущені строки звернення до суду військовослужбовцем: що постановив Верховний Суд? Світлана Приймак 16.12.2024 10:10
-
З 1 січня перетнути кордон з оформленою у день виїзду "Зеленою карткою" водії не зможуть
Фінанси 25207
-
Завод, де виробляють Вухастик, перейшов у власність держави
Бізнес 14279
-
Таємниця захмарних ставок. Чому оренда землі в Україні дорожча, ніж в Нідерландах
Бізнес 4363
-
"Екстрений крок": Польща починає продавати вершкове масло зі стратегічних резервів
Бізнес 4315
-
Як працюватиме школа без вчителів
Думка 3489