Куди може рухатися Україна?
Все залежить від нас. Від нашого бажання змін, та готовності об'єднатись, заради власного майбутнього в державі Україна.
Правильнапостановка питання на 80% визначає вірність відповіді, яку ми хочемо отримати.
Навіщо нам потрібна держава? Навіщо державі потрібні ми?Чого ми хочемо від свого життя? І чи може держава, в якої ми живемо, допомогтинам у поліпшенні нашого життя?
Більшість економічно і демократично розвинених країндавним-давно зрозуміли, що основною цінністю будь-якого розвиненогосуспільства, будь-якої розвиненої економіки, є люди. Саме вони, за допомогоюнеобхідних технологій і виробничих факторів, генерують додану вартістьпродукції. Саме вони ж, поряд з постійним зростанням доходів, є споживачамицієї продукції. В їх виховання, освіту, виробничі навички, здоров'я, культурнеі духовне самопочуття має сенс вкладати гроші і зусилля, тому, що саме вони єосновним джерелом економічного зростання своїх країн.
І ці гроші, ці зусилля в розвиток свого суспільства, вполіпшення життя людей в ньому, має вкладати держава - керуюча надбудова, якуми ж самі і створили.
Якщо спробувати відкинути все другорядне, те, що насправдіне є життєво важливим для нас, то стане очевидним, що ми просто хочемо добре жити. Жити високим, відповідним нашимочікуванням, рівнем і якістю життя. Де рівень життя - це обсяг матеріальнихблаг, які ми бажаємо отримувати, а якість життя - це ступінь соціального,культурного і духовного розвитку суспільства, в якому ми живемо.
Так влаштований сучасний світ, сучасні соціальні таекономічні закони, що рівень і якість життя людей в суспільстві залежать відсправедливості устрою держави, і від рівня його економічного розвитку.
Чим вище рівень соціального розвитку держави, чим більшекономічно розвинута і потужніша держава, тим краще живуть в ній люди.
Але, рівень і якість життя людей в суспільстві залежать нетільки від рівня економічного розвитку цієї держави. Вони залежать відсправедливості принципів розподілу результатів економічного зростання.
І, ось тут, дуже важливо дати собі відповідь: в якій країні,в якій завтрашній Україні ми хочемо жити?Якою має бути наша держава, щоб ми, її жителі, могли нею пишатися, і жити в нійповноцінним, забезпеченим матеріально і духовно, життям?
Якоюмає бути наша Україна через 10-ть, 20-ть років? Зтим, щоб концепція, образ нашої майбутньої України став тим орієнтиром, якийдозволить українському суспільству об'єднатися і вибудувати таку Системусуспільно-економічних відносин в країні, яка дозволить цей образ майбутньоїУкраїни реалізувати.
Правильно сформульовані питання допомагають отримати якіснівідповіді (Читайте: Куди рухається Україна?)
Українаповинна стати сучасною, економічно потужною, і соціально справедливою державою,в якій живуть забезпечені, культурно і духовно розвинені люди.
А для цього нам, в першу чергу, потрібно замінити тупиковуформацію олігархічних суспільно-економічних відносин в Україні, яка вже кількадесятиліть блокує економічний розвиток нашої держави, і стримує соціальнийрозвиток українського суспільства.
Нам потрібна заміна олігархічної моделі управліннядержавою, яка задля отримання надприбутків декількома людьми в країні, готоважертвувати життями мільйонів українців.
Ми повинні вирватися з розряду держав третього світу,основним призначенням яких є забезпечення високорозвинених країн дешевимиприродними і людськими ресурсами.
Ми повинні побудувати сучасну, демократичну, ліберальнудержаву, в якій гарантуються і дотримуються права і свободи ВСІХ громадян.
Ми повинні побудувати економічно потужну державу, тому, щов сучасному цинічному світі поважають тільки сильних. А, тільки розвиненанаціональна економіка дозволить забезпечити незалежну зовнішню політику, івисокий рівень соціального розвитку всередині країни.
Чи вважаєте, що все це нереально в наших умовах?
Запевняю Вас, що Ви помиляєтеся. Було б бажання, чіткерозуміння, що потрібно робити, і готовність діяти.
Ми далеко не перші, хто в своїй історії проходив подібнікатаклізми. І, більшість розвинених країн, пройшовши аналогічні проблеми свогожиття, зуміли вийти на новий, значно вищий рівень розвитку свого суспільства ідержави.
Все залежить від нас. Все залежить від того, коли дозрієукраїнське суспільство. Коли воно не просто перестане миритися з похмуримминулим, і продовжить з ним боротися, а буде готове створювати своє майбутнє.
Все повинно початися з Ідеї. З Концепції майбутньоїУкраїни, яку ми хочемо побудувати.
Навколо цієї Концепції почнуть об'єднуватися самі небайдужіі дієздатні. Спочатку нас буде 20-ть. Потім 200 тисяч. Потім 2 мільйони людей,що підтримують ідею нової України. Людей готових замінити діючу антисоціальнусистему влади, і створити нову, прогресивну і соціальну.
Все залежить від нас. Від нашої готовності об'єднатися, іспільно побудувати цивілізовану Україну.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393