Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.02.2019 07:22

Як отримати посвідку на ПМП чи громадянство Кіпру

Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції

Для тих, хто безпосередньо пов’язаний з бізнесом, інвестиціями, республіка Кіпр – це одна з небагатьох держав ЄС, де можна отримати посвідку на постійне місце проживання.

Що ви знаєте про Кіпр? 

Для тих, хто безпосередньо пов’язаний з бізнесом, інвестиціями, республіка Кіпр – це одна з небагатьох держав ЄС, де можна отримати посвідку на постійне місце проживання, маючи достатньо хорошого консультанта, який знає усі нюанси та готовий проконсультувати у будь-якому питанні, час та досить пристойну суму коштів для вкладення в економіку держави (простіше кажучи, купівлі нерухомості).

Ця країна також надає можливість отримати громадянство, але все не так швидко і просто, бо придбати тут будинок або зробити вкладення в комерційну нерухомість недостатньо, є ще досить багато нюансів. Про них я хотів би розповісти.

Про посвідку на постійне місце проживання:

На жителів ЄС і країн третього світу поширюються різні правила отримання ПМП на Кіпрі. Аби на цілих 5 років забути про візи та консульства (а саме на цей період оформляється ПМП), для початку потрібно підтвердити не тільки відсутність судимості, а й наявність пристойного капіталу і власного житла на острові. Вимоги до вартості житла – від 500 000.

Наступний крок – це інвестиції у Кіпр, для українців є кілька доступних варіантів:

- Категорія А. Передбачає організацію особистого фермерського господарства. Потрібна наявність капіталу від 430 000 і власних сільськогосподарських земель.

- Категорія В. Якщо людина готова інвестувати 350 000 в галузь гірничої промисловості, має дозвільні папери та доведе, що його діяльність не порушить екологію та економіку.

- Категорія С. Якщо людина готова працювати на себе, володіє дозвільними документами від місцевих держслужб і має капітал у розмірі щонайменше 260 000.

- Категорія D. Діячам науки видається після підтвердження відповідних дипломів і капіталу (як для С). При цьому умова, щоб людина здійснювала свою діяльність не на шкоду місцевим жителям.

- Категорія Е. Володіє перевагами робочої візи.

- Категорія F. Її вибирають ті люди, хто володіє достатніми для цього засобами. Офіційних критеріїв відбору не існує, але за негласним правилом потрібно підтвердження доходу від 10 000 за рік. Якщо мова іде про сім’ю з дітьми, то до цієї суми додається по 5 000 на кожного члена. Іноді від людини вимагають підтвердити більший дохід. Додатковими вимогами для цього вважаються наявність: рахунків у внутрішньому банку з балансом понад 30 000, доходів, купленої нерухомості та необхідності в переїзді. 

Про громадянство:

Громадянство Кіпру можливо отримати різними шляхами, але сьогодні нас цікавить суто шлях через інвестиції. В даний час для здобуття кіпрського громадянства індивідуальному інвестору необхідно здійснити фінансові вкладення, використовуючи один із схвалених урядом Кіпру варіантів капіталовкладень. Придбати житло не дешевше 500 тисяч євро та:

- зробити інвестицію в нерухомість в розмірі 2 мільйони євро на 3 роки; або

- здійснити вкладення в фінансові активи компаній, нерухомість на Кіпрі або ж поєднувати декілька варіантів вкладень на ту саму суму – 2 мільйони євро; або

- інвестувати 2 мільйони євро у власну компанію на Кіпрі з обов'язковим працевлаштуванням 5 працівників-кіпріотів чи громадян ЄС. Чи скомпонувати та інвестувати по 3 напрямкам одразу.

Термін розгляду документів – близько 6 місяців із моменту подачі документів. Це найбільш оперативні терміни в порівнянні з іншими аналогічними програмами в країнах Європи. При цьому учасникам програми не обов'язково проживати на Кіпрі для отримання громадянства.

Але такі правила будуть діяти ще недовго, бо у зв’язку зі змінами, які вносять поправки до правил, купівлі нерухомості тепер буде недостатньо. Наразі уряд Кіпру змінив програму отримання громадянства через інвестиції.

Тепер окрім купівлі нерухомості чи інвестування на суму 2 мільйони євро кожен, хто бажає отримати громадянство, повинен буде додатково зробити внесок в розмірі 150 тисяч євро. Але ці гроші – це не інвестиція, а плата за можливість приєднатись до програми на отримання посвідки на проживання. І гроші ці уряд Кіпру буде використовувати наступним чином: половину суми спрямують на дослідження і розвиток і стільки ж – на фінансування схем доступного житла для громадян Кіпру (не інвесторів, які стали такими громадянами раніше, а саме на жителів Кіпру).

Уряд Кіпру також затвердив більш суворі критерії для відбору компаній, які будуть проводити перевірку на благонадійність потенційних кандидатів. Кандидати, яким вже було відмовлено в громадянстві іншими країнами ЄС, не зможуть брати участь в програмі. Зміни не торкнуться інвесторів, які вже беруть участь в програмі або збираються подати заяви найближчим часом. Бо нові правила вступають в силу з 15 травня 2019 року.

Чому склалась така ситуація?

В кінці січня Європейська комісія опублікувала звіт за програмами отримання громадянства і постійного місця проживання через інвестиції з рекомендаціями щодо підвищення прозорості та покращення безпеки процедур, зокрема така програма стосувалась республіки Кіпр.

Уряд Кіпру заявив, що готові відкрито співпрацювати з Комісією щодо застосування кращих міжнародних практик в питаннях безпеки, але в той же час захищають право країни проводити свою власну політику. У 2018 році Кіпр вже прийняв низку заходів щодо посилення процедур перевірки на благонадійність учасників інвестиційної програми, а саме фінансовий моніторинг.

Крім того, 1 лютого 2019 року парламент Кіпру ухвалив закон, що дає депутатам право змінити умови програми отримання громадянства через інвестиції. Закон вступить в дію 31 січня 2020 року, що дасть уряду час для розробки нормативних актів.

Така програма, на думку уряду, стане ще більш важливою, бо вона розподілятиме гроші на інші сфери та напрямки. Адже купівля нерухомості принесла близько 24% доходу від усіх угод. З 2013 року за програмою було схвалено 1864 заявки (не рахуючи членів сім'ї). Сума інвестицій склала 6,6 млрд євро. Тепер сума інвестицій буде в декілька разів більшою, тож і можливостей стане більше.

Які ще нюанси повинні знати ті, хто бажає стати громадянином інших країн, та як там відбувається покрокова процедура – читайте у наступних блогах!

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи