Чи дійсно важливі зміни внесли до ПКУ
Що це за зміни, як вони вплинуть на бізнес, економіку та чи змінять вони щось у житті пересічного українця.
Нещодавно лишав для вас пост у Facebook з ключовими змінами, які Рада внесла до Податкового кодексу минулого тижня. Сьогодні хочу детальніше розібратися, що це за зміни, як вони вплинуть на бізнес, економіку та чи змінять вони щось у житті пересічного українця.
Розпочну з ключового. Що змінили:
Питання посилок. Згідно зі змінами у нормах Податкового кодексу передбачається зниження неоподатковуваної вартості посилок із закордону з 150 до 100 євро для одного одержувача від одного відправника. Також скасовується норма про «3 посилки», бо поштові оператори виявились не готовими до адміністрування такого обмеження. Але нові правила почнуть діяти лише з 1 липня 2019 року. До цього ж часу податком будуть обкладатися лише товари, сумарна фактурна вартість яких перевищуватиме еквівалент 150 євро.
Інша зміна – це збільшення ставок екологічного податку. Ставка податку за викиди двоокису вуглецю зросте з 0,41 грн/тонну до 10 грн/тонну. До речі, з у багатьох підприємців така цифра викликає обурення, бо таким чином податок збільшується не у якісь 2, а майже у 5 разів. Але ця зміна – важлива і необхідна, адже метою такого підвищення ставок є стимулювання підприємств зменшити забруднення навколишнього середовища, а також наблизитись до ставок за викиди парникових газів в країнах ЄС.
Бо на сьогоднішній день екологічне питання в Україні постає дуже гостро. Деякі компанії, які виступають за запровадження та розширення меж «зеленої» енергетики серед інших видів енергетики, звертають на це досить багато уваги. І ми не можемо нехтувати цими нормами, якщо плануємо розвивати цей сектор та залучати інвесторів. До речі, новела запрацює з 1 січня 2019 року.
Через ці ж причини з’явилась ще одна новела, яка передбачає удосконалення електронної системи контролю за обігом палива, що дозволить збільшити надходження акцизного податку на паливо. Але це нововведення запрацює з 1 липня 2019 року.
Також було збільшено ставки рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2%: з 29%/14% до 31%/16% (в залежності від глибини залягання) та залізної руди на 0,8% з 8 до 8,8% і піднято ставку рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів аж на 50%. Це, певно, зроблено у продовження боротьби за збереження українського лісу.
Ще однією зміною у кодексі стала індексація ставок акцизного податку з тютюнових виробів на 9%. Ну тут, ясна річ, без коментарів. Нових ставок слід очікувати вже з 1 липня 2019 року.
Важлива і реально необхідна новела (хоча вірніше буде сказати – її продовження) чекає і на власників електрокарів – до кінця 2022 року буде продовжена норма, яка звільняє власників авто від сплати ПДВ під час ввезення в Україну авто, оснащених електродвигунами.
На думку парламентарів, втілення цього закону та нових норм дозволить не лише змінити та вдосконалити наше податкове законодавство відповідно до норм прийнятих у ЄС, а і збільшити надходження до зведеного бюджету (в рамках 2019 року) приблизно на 6,3 мільярдів гривень, із них до державного бюджету десь піде 5,9 мільярдів гривень.
Але чи це все? Гадаю, що у нас є достатньо питань і проблем, які, на жаль, лишись без розгляду. Чому? Питання риторичне, але працювати ще є над чим, і прийняті новели – це реально крапля в морі. Тож чекаємо від влади нових реальних кроків. Можливо, візьмуться за крипто-валюту чи розглянуть питання вдосконалення сервісних послуг від податкових?
На вашу думку, яке питання потребує реально швидкого розгляду та врегулювання?
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393