Венчурне інвестування: про стартапи, блокчейн проекти та ІТ-сферу
Сьогодні реалізувати можна все, були б ідеї та гроші. І якщо такі ідеї до вас в голову не приходять, значить ваша роль – інвестиції.
Сьогодні у світі кожного дня народжуються бізнес-ідеї: починаючи з найпримітивніших (надання будь-яких послуг чи продаж товарів) до найризикованіших та найкреативніших (наприклад, їстівні пакети, механізм зі складання брюк, кросівки з сонячними батареями, що заряджають iPhone, та навіть польоти на Марс).
Сьогодні реалізувати можна все, були б ідеї та гроші. І якщо такі ідеї до вас в голову не приходять, значить ваша роль – інвестиції, які зроблять найважливіше – дадуть життя ідеї, перетворять в проект, а потім і в бізнес, який принесе чималі гроші та стане відомим на весь світ.
Фінансування ідей – це венчурне інвестування. Його головна і принципова відмінність від традиційних інвестицій полягає в тому, що кошти можуть надаватися під перспективну ідею без гарантованого забезпечення наявним майном або іншими активами підприємця. Єдиною заставою слугує спеціально обумовлена частка акцій у вже існуючій або лише створюваній фірмі. Венчурний інвестор не намагається придбати контрольний пакет акцій. Він розраховує, що керівники компанії, маючи контрольний пакет акцій, збережуть стимули для активного розвитку свого бізнесу.
По всьому світу з появою компаній-гігантів та цікавих і перспективних бізнес-ідей венчурне інвестування стало дуже вигідним напрямком і залишається популярним серед країн з розвиненою економікою та бізнес культурою.
Що ж з венчурним інвестуванням в Україні?
Загалом форм венчурного інвестування існує досить багато, але специфіка українського постприватизаційного акціонерного капіталу диктує переважання інвестиційного кредиту – від вкладень в спеціально випущені під проект облігації до прямого інвестиційного кредитування через венчурні фонди.
Найчастіше функцію венчурних капіталістів в Україні виконують компанії з управління активами.
Чому? Бо фонди не сплачують податок на прибуток, а отже, доки кошти інвестора знаходяться у фонді, вони дають приріст, який не оподатковується з боку держави. Податок інвестор сплачує тільки після отримання доходу шляхом продажу акцій / інвестиційних сертифікатів фонду. Інвестори фонду є його співвласниками, вони отримують весь дохід від інвестицій за винятком витрат, пов’язаних з управлінням інвестиційним фондом. В основному в Україні інвестують у будівництво, торгівлю, готельний і туристичний бізнес, агробізнес, страхування, інформатизацію.
Обсяг венчурних інвестицій в українські стартапи минулого року зріс втричі, склавши 300 мільйони доларів. І я впевнений, що він продовжує зростати, бо галузей та напрямків для інвестування з кожним роком стає все більше.
Ці питання ми обговорювали на UkrFinForum18. І дійшли висновку, що сьогодні завдяки сучасній інфраструктурі заснувати компанію будь-де набагато легше, ніж це було у Силіконовій( Кремнієвій) долині на початку двохтисячних років, і якщо вони змогли, то сьогодні перед Україною відкриті всі двері.
Наша проблема зараз не в тому, що немає ідей і стартапів. зараз немає людей, які готові вкласти власні кошти. Кожного року з України їдуть сотні і тисячі людей, які мають освіту, ідею і розуміння того, як втілити цю ідею в життя. Але через нестачу фінансування та бюрократичні процедури в Україні вони тікають за кордон. В наших силах сьогодні зупинити це, повірити та інвестувати. Тільки замисліться: сьогодні 75% компаній зі списку Fortune 500 на даний момент не існують де-факто, але вони потенційно вже приносять прибуток своїм інвесторам.
Зараз наше головне завдання – створення сприятливих умов для роботи в Україні, яке зупинить міграцію ідей та стартапів. Провідними секторами для венчурного інвестування в Україні є агротехнології, кібербезпека та інфраструктурні рішення для технології блокчейн. Упродовж наступних двох років в Україні буде п'ять компаній технологічного сектору вартістю понад $1 млрд, тоді як в усій Європі півтора роки тому налічувалося лише 20. ІТ – це наша «родзинка», наша молодь добре кваліфікується на цій галузі і ми повинні розуміти, що за цим майбутнє.
Україна є єдиною країною світу, де ІТ-сектор було створено за нульової підтримки держави на чистому ентузіазмі, але час вже уряду та венчурним інвесторам підтримати та посприяти подальшому його розвитку шляхом надання податкових пільг, створюючи фонди фондів, підтримуючи технічну освіту та стимулюючи залучення іноземного капіталу в Україну.Бо ми маємо перспективи, ми маємо умови, але чогось втрачаємо ці можливості. Варто бути уважним, цікавитись, бути в курсі останніх новин та подій та не забувати вірити в українське.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386