Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
02.03.2017 11:27

Як світ перейшов в он-лайн?

Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції

За статистичними даними, що опублікував Міжнародний союз електрозв'язку у 2016 році кількість користувачів всесвітньої мережі Інтернет збільшилася на 10% порівняно з попередніми роками і сягає 3,8 млрд осіб. А це 51% від населення Землі (згідно з даними ОО

Застатистичними даними, що опублікував Міжнародний союз електрозв'язку у 2016році кількість користувачів всесвітньої мережі Інтернет збільшилася на 10%порівняно з попередніми роками і сягає 3,8 млрд осіб. А це 51% від населенняЗемлі (згідно з даними ООН у 2016 році населення світу перевалило позначку 7,4млрд людей). І ця тенденція зростає не те, що кожного дня, а буквально кожноїгодини.

Хто серед топових, а хто пасезадніх?

Якправило, чим більш розвинена країна, тим вищий відсоток населення єкористувачами Інтернету. Першими у рейтингу стали жителі Ісландії, де відсотоклюдей, що мають доступ до Інтернету та користуються його послугами, складає 98,2%.Найнижчий показник у південній частині Африки, неподалік Сахари. У цих краяхІнтернет є менш ніж у 3% людей (Чад, Сьєрра-Леоне, Нігер та інші).

А що там Україна?

Ще20 років тому лише 1% українців користувався Інтернетом. Зараз – 62%. Більшетретини усіх користувачів Мережі українці віком до 29 років, для яких щоденневикористання Інтернету у 98% необхідне для покупок, соціальних мереж,спілкування, перегляду відео та фото. Для користувачів у віці 25-34 років — 93%це не тільки покупки, пошук інформації та Facebook. Ця категорія українцівкористується Мережею і для особистих цілей, а саме для отримання електроннихпослуг, які на сьогодні держава впровадила для громадян.

Цікаво,що серед інтернет-користувачів старше 55 років, а це кожен 10-й українець,щодня заходять в мережу 72%, ця категорія теж має попит на отримання послуг он-лайн.Аби, не виходячи з дому, отримати необхідні довідки та документи у будь-якийзручний час.

Середсервісів, що надають послуги без зайвого клопоту, бюрократії, черг, та щонайважливіше – без хабарів, лідером став Кабінет електронних сервісів – портал,на якому були «зібрані» усі необхідні дані як для громадян, фізичнихосіб-підприємців, так і для представників юридичних осіб.

Коженохочий може отримати усю необхідну інформацію у вигляді витягів чи виписокпросто перейшовши за посиланням – https://kap.minjust.gov.ua/services/registry . На сьогодні доступні наступні послуги, усфері державної реєстрації, наприклад:

1.     Наданняінформації з державних реєстрів.

2.     Зверненняу сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

3.  Отриманнявідомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичнихосіб-підприємців та громадських формувань, та багато інших послуг.

Доситьпримушувати громадян принижуватися перед чиновниками та проходити сім кілбюрократії. Ми забезпечуємо громадян сучасними і зручними послугами, які вонизможуть отримати навіть не виходячи з дому.

Чому для нас це так важливо?

Суспільствосьогодні буквально живе в Мережі та Мережею. Впевнений, через декілька років тіпоказники користування Інтернетом, які ми бачимо на сьогодні, будуть у разибільшими. Світ живе он-лайн, і це вимога суспільства переводити послуги, щонадає держава в он-лайн режимі.

Варторозуміти, що без е-врядування нам не стати е-державою.

Завдякинашим он-лайн сервісам за останні 2 роки Україна піднялась у рейтингу розвиткуе-врядування ( https://publicadministration.un.org/egovkb/en-us/Reports/UN-E-Government-Survey-2016 ),який складається Організацією Об’єднаних Націй, на 25 сходинок, з 87-го на62-ге місце.

Прогрес,без сумніву, помітний. Країна змінюється. І найголовніше, що громадянивідчувають ці зміни, і розуміють, що їх життя може бути кращим за допомогоюінновацій, які впроваджує держава.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net