Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Так, перш за все, втілення в життя мовних нововведень регіоналівпотребуватиме виділення додаткових бюджетних коштів. І досить значних. Адже,згідно висновку Міністерства фінансів України додаткові кошти з державного та місцевих бюджетів доведеться витратити,зокрема, на публікацію поряд з державною також і регіональними мовами актівмісцевих органів державної влади і місцевого самоврядування, виготовленняпечаток, штампів, штемпелів, офіційних бланків, табличок цих органів, напереклад процесуальних, судових документів, підготовку педагогічних працівниківз викладання предметів регіональними мовами, видання підручників, іншоїнавчальної і довідкової літератури регіональними мовами, видання ірозповсюдження аудіовізуальних творів, друкованих видань. Виходить чималийсписок, на реалізацію якого піде від 12 до 17 мільярдів гривень на рік.
Відтак, за законодавчими нормами, паралельно з прийняттям рішення про запровадженнярегіональної мови мали б прийматися відповідні рішення про внесення змін домісцевого та Державного бюджетів. Проте, як можна здогадатися, жодних подібнихдій чинна влада не вчинила, потурбувавшись виключно про декларативну частинузакону. А простіше кажучи – регіонали в черговий раз наобіцяли того, що навітьне здогадуються яким чином виконати.
Більше того, таким чином виходить, що саме прийняттязаконопроекту «Про засади держаної мовної політики» було грубим порушеннямрегламенту Верховної Ради. Оскільки у тому разі, якщо на розгляд парламентаріввиноситься законопроект, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету,то до нього обов’язково має бути надане фінансово-економічне обґрунтування(включаючи відповідні розрахунки). Якщо ж такі зміни показників бюджетупередбачають зменшення надходжень до нього або збільшення витрат, то дозаконопроекту подаються пропозиції додаткових змін до законодавчих актів, щобизбалансувати бюджет.
Жодних зазначених фінансово-економічнихобґрунтуваннь до проекту Закону України «Про засади держаної мовноїполітики» надано не було.
Йдемо далі. Станом на сьогодні провладна партіярозпочала показове впровадження регіональних мов у підконтрольних їй містах.Так, цього місяця Одеська міська рада одною із перших на своїй позачерговійсесії надала російській мові статусу регіональної. Тільки от насправді такерішення є незаконним. Поясню чому.
Згідно прийнятого провладною більшістю мовногозакону, регіональнамова може бути запроваджена за умови, якщо кількість осіб-носіїв регіональної мови, що проживають на території, наякій поширена ця мова, становить 10% і більше чисельності її населення. Авизначається цей відсоток за даними Всеукраїнського перепису населення про мовний складнаселення у розрізіадміністративно-територіальних одиниць, а саме - АРК, областей, районів, міст, селищ та сіл. Проте останній перепис українського населення 2001 року міститьвідомості тільки у розрізі областей, жодних даних про кількість «іншомовного»населення у окремих містах та селищах немає. І з’являться вони не раніше 2013року, оскільки лише наприкінці цьогороку стартує черговий перепис населення.
От і виходить, що рішення Одеської міськради – незаконне, адже на моментйого прийняття фактично відсутні дані Всеукраїнського перепису населення промовний склад населення в розрізі міста Одеси.
За данихобставин стає цілком зрозуміло, що візитівка регіоналів – це не лише пустопорожніобіцянки, а й повна юридична неграмотність – дві риси, які є категоричнонесумісними із поняттям чесної та компетентної влади. А мовний закон – це чергова невдала спробазавоювати рейтинги напередодні парламентських виборів.
27.08.2012 17:30
Казка про мови або Черговий обман від ПР?
Не так давно прийнятий скандальний закон «Про засади держаної мовної політики», який нині активно впроваджується в життя провладною партією, окрім негативної соціальної направленості, насправді є неякісним та фактично неграмотно написаним документом.
Не так давно прийнятий скандальний закон «Про засади держаної мовноїполітики», який нині активно впроваджується в життя провладною партією, окрімнегативної соціальної направленості, насправді є неякісним та фактичнонеграмотно написаним документом. Оскільки станом на сьогодні у законі простовідсутній механізм реалізації його положень.Так, перш за все, втілення в життя мовних нововведень регіоналівпотребуватиме виділення додаткових бюджетних коштів. І досить значних. Адже,згідно висновку Міністерства фінансів України додаткові кошти з державного та місцевих бюджетів доведеться витратити,зокрема, на публікацію поряд з державною також і регіональними мовами актівмісцевих органів державної влади і місцевого самоврядування, виготовленняпечаток, штампів, штемпелів, офіційних бланків, табличок цих органів, напереклад процесуальних, судових документів, підготовку педагогічних працівниківз викладання предметів регіональними мовами, видання підручників, іншоїнавчальної і довідкової літератури регіональними мовами, видання ірозповсюдження аудіовізуальних творів, друкованих видань. Виходить чималийсписок, на реалізацію якого піде від 12 до 17 мільярдів гривень на рік.
Відтак, за законодавчими нормами, паралельно з прийняттям рішення про запровадженнярегіональної мови мали б прийматися відповідні рішення про внесення змін домісцевого та Державного бюджетів. Проте, як можна здогадатися, жодних подібнихдій чинна влада не вчинила, потурбувавшись виключно про декларативну частинузакону. А простіше кажучи – регіонали в черговий раз наобіцяли того, що навітьне здогадуються яким чином виконати.
Більше того, таким чином виходить, що саме прийняттязаконопроекту «Про засади держаної мовної політики» було грубим порушеннямрегламенту Верховної Ради. Оскільки у тому разі, якщо на розгляд парламентаріввиноситься законопроект, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету,то до нього обов’язково має бути надане фінансово-економічне обґрунтування(включаючи відповідні розрахунки). Якщо ж такі зміни показників бюджетупередбачають зменшення надходжень до нього або збільшення витрат, то дозаконопроекту подаються пропозиції додаткових змін до законодавчих актів, щобизбалансувати бюджет.
Жодних зазначених фінансово-економічнихобґрунтуваннь до проекту Закону України «Про засади держаної мовноїполітики» надано не було.
Йдемо далі. Станом на сьогодні провладна партіярозпочала показове впровадження регіональних мов у підконтрольних їй містах.Так, цього місяця Одеська міська рада одною із перших на своїй позачерговійсесії надала російській мові статусу регіональної. Тільки от насправді такерішення є незаконним. Поясню чому.
Згідно прийнятого провладною більшістю мовногозакону, регіональнамова може бути запроваджена за умови, якщо кількість осіб-носіїв регіональної мови, що проживають на території, наякій поширена ця мова, становить 10% і більше чисельності її населення. Авизначається цей відсоток за даними Всеукраїнського перепису населення про мовний складнаселення у розрізіадміністративно-територіальних одиниць, а саме - АРК, областей, районів, міст, селищ та сіл. Проте останній перепис українського населення 2001 року міститьвідомості тільки у розрізі областей, жодних даних про кількість «іншомовного»населення у окремих містах та селищах немає. І з’являться вони не раніше 2013року, оскільки лише наприкінці цьогороку стартує черговий перепис населення.
От і виходить, що рішення Одеської міськради – незаконне, адже на моментйого прийняття фактично відсутні дані Всеукраїнського перепису населення промовний склад населення в розрізі міста Одеси.
За данихобставин стає цілком зрозуміло, що візитівка регіоналів – це не лише пустопорожніобіцянки, а й повна юридична неграмотність – дві риси, які є категоричнонесумісними із поняттям чесної та компетентної влади. А мовний закон – це чергова невдала спробазавоювати рейтинги напередодні парламентських виборів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393
Контакти
E-mail: [email protected]