Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Тоді регіонали пояснювали, що вступ України до зонивільної торгівлі СНД нестиме для країни самі привілеї, завдяки яким нібитовдасться значно розвинути економіку. Така беззаперечна позитивність здаласядивною навіть Головному науково-експертному управлінню Верховної Ради. Так, у своємувисновку його фахівці звернули увагу на те, що вфінансово-економічному обґрунтуванні ратифікації Договору про ЗВТ відсутняінформація про можливі негативнінаслідки ратифікації. Таким чином, у разі їх виникнення Україна простобуде не готовою до їх нейтралізації. Тобто фактично ми будемо беззбройними табеззахисними.
Але навіть в тому разі, якщо обставини складутьсянайкращим чином, після ретельного аналізу всіх так званих «переваг» цьогодоговору, приходить чітке розуміння того, що про рівні умови для всіх учасниківЗВТ навіть мова не йде. У будь-якому випадку у виграшному положеннізнаходитиметься Росія, яка згідно підписаного договору матиме право диктуватисвої умови майбутніх відносин. Перш за все, через те, що цей договіррозповсюджується лише на третину взаємного товарообігу між Україною та Росієюзокрема. Тим часом більша частина товарів, серед який вкрай важливі для нашоїкраїни нафта, нафтопродукти та газ, й надалі оподатковуватиметься митом. Затаких умов просто фантастичними виглядають прогнози, озвучені у фінансово-економічному обґрунтуванні до Договору, згідно яких після йогоратифікації додаткове зростання ВВП нібито має скласти 2,5%, а доходи держбюджету з невідомих причин виростуть на 9,4мільярдів гривень на рік. Звідки взялися такі цифри – невідомо. Дуже схоже начергове окозамилювання, щоби хоч якось прикрити відверту здачу національнихінтересів.
Більше, того, ратифікація зазначеного договоруфактично поставила жирну крапку на можливості створення зони вільної торгівліУкраїни з ЄС. Попри те, що стаття 18 містить застереження про те, щоДоговір не перешкоджає участі сторін в різноманітнихугодах про зону вільної торгівлі, в додатку 6 додоговору міститься вже зовсім інше положення. “…якщо участь сторони в угоді про зону вільноїторгівлі загрожує збитками промисловості Митного союзу (на даний час це Росія,Білорусь, Казахстан), то учасники Митного союзу отримають право ввести митощодо імпорту відповідних товарів з країни в розмірі… ставки режиму найбільшогосприяння». А враховуючи, що розмір цієї ставки не визначений, це надасть змогузастосовувати величезні штрафи.
Нагадаю, ще задовго до ухвалення провладноюбільшістю закону щодо ратифікації Договору про зону вільноїторгівлі народний депутат, голова Ради Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк направив Голові Верховної Ради свою вимогу доповнити зазначений проект Закону окремою нормою,відповідно до якої Договір про зону вільної торгівлі застосовується в частині,що не суперечить положенням Угоди про асоціацію щодо створення повноцінної івсеосяжної зони вільної торгівлі, яка була парафована уповноваженимипредставниками України та Європейського Союзу 19 липня 2012 року. Цілкомзрозуміло, що ці застереження були проігноровані.
В результаті – Україна в глухому кутку: двері до ЄСфактично зачинені, а зона вільної торгівлі СНД насправді суперечить нашимінтересам – чинна влада погодилася на такі умови, які на ділі жодним чином незахистять нас від майбутніх сирних воєн. Що далі? Спільна з Росією мова, валютата кордони?!
13.08.2012 10:38
ЗВТ: Україна під ковпаком у «старшого брата»
Наприкінці минулого тижня чинний президент Віктор Янукович підписав закон щодо ратифікації Договору про зону вільної торгівлі, який провладні парламентарі ухвалили у липні місяці.
Наприкінці минулого тижня чиннийпрезидент Віктор Янукович підписав закон щодо ратифікації Договору про зону вільноїторгівлі, який провладні парламентарі ухвалили у липні місяці. Інакше, якспробою чинної влади заручитися лояльністю північного сусіда за рахунок здачінаціональних інтересів цей вчинокназвати не можна.Тоді регіонали пояснювали, що вступ України до зонивільної торгівлі СНД нестиме для країни самі привілеї, завдяки яким нібитовдасться значно розвинути економіку. Така беззаперечна позитивність здаласядивною навіть Головному науково-експертному управлінню Верховної Ради. Так, у своємувисновку його фахівці звернули увагу на те, що вфінансово-економічному обґрунтуванні ратифікації Договору про ЗВТ відсутняінформація про можливі негативнінаслідки ратифікації. Таким чином, у разі їх виникнення Україна простобуде не готовою до їх нейтралізації. Тобто фактично ми будемо беззбройними табеззахисними.
Але навіть в тому разі, якщо обставини складутьсянайкращим чином, після ретельного аналізу всіх так званих «переваг» цьогодоговору, приходить чітке розуміння того, що про рівні умови для всіх учасниківЗВТ навіть мова не йде. У будь-якому випадку у виграшному положеннізнаходитиметься Росія, яка згідно підписаного договору матиме право диктуватисвої умови майбутніх відносин. Перш за все, через те, що цей договіррозповсюджується лише на третину взаємного товарообігу між Україною та Росієюзокрема. Тим часом більша частина товарів, серед який вкрай важливі для нашоїкраїни нафта, нафтопродукти та газ, й надалі оподатковуватиметься митом. Затаких умов просто фантастичними виглядають прогнози, озвучені у фінансово-економічному обґрунтуванні до Договору, згідно яких після йогоратифікації додаткове зростання ВВП нібито має скласти 2,5%, а доходи держбюджету з невідомих причин виростуть на 9,4мільярдів гривень на рік. Звідки взялися такі цифри – невідомо. Дуже схоже начергове окозамилювання, щоби хоч якось прикрити відверту здачу національнихінтересів.
Більше, того, ратифікація зазначеного договоруфактично поставила жирну крапку на можливості створення зони вільної торгівліУкраїни з ЄС. Попри те, що стаття 18 містить застереження про те, щоДоговір не перешкоджає участі сторін в різноманітнихугодах про зону вільної торгівлі, в додатку 6 додоговору міститься вже зовсім інше положення. “…якщо участь сторони в угоді про зону вільноїторгівлі загрожує збитками промисловості Митного союзу (на даний час це Росія,Білорусь, Казахстан), то учасники Митного союзу отримають право ввести митощодо імпорту відповідних товарів з країни в розмірі… ставки режиму найбільшогосприяння». А враховуючи, що розмір цієї ставки не визначений, це надасть змогузастосовувати величезні штрафи.
Нагадаю, ще задовго до ухвалення провладноюбільшістю закону щодо ратифікації Договору про зону вільноїторгівлі народний депутат, голова Ради Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк направив Голові Верховної Ради свою вимогу доповнити зазначений проект Закону окремою нормою,відповідно до якої Договір про зону вільної торгівлі застосовується в частині,що не суперечить положенням Угоди про асоціацію щодо створення повноцінної івсеосяжної зони вільної торгівлі, яка була парафована уповноваженимипредставниками України та Європейського Союзу 19 липня 2012 року. Цілкомзрозуміло, що ці застереження були проігноровані.
В результаті – Україна в глухому кутку: двері до ЄСфактично зачинені, а зона вільної торгівлі СНД насправді суперечить нашимінтересам – чинна влада погодилася на такі умови, які на ділі жодним чином незахистять нас від майбутніх сирних воєн. Що далі? Спільна з Росією мова, валютата кордони?!
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386
Контакти
E-mail: [email protected]