Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.05.2012 15:06

Тарифи на ЖКП ростимуть зі швидкістю світла

Депутат Київської обласної ради

Напередодні парламентарі ухвалили у першому читанні урядовий законопроект № 9739 щодо особливостей передачі в оренду та концесію об’єктів тепло- та водопостачання, які перебувають у комунальній власності.


Напередодні парламентарі ухвалили у першому читанні урядовий законопроект №9739 щодо особливостей передачі в оренду та концесію об’єктів тепло- таводопостачання, які перебувають у комунальній власності.
 Задекларованою метою законопроекту є створення сприятливих умов длязалучення приватних інвестицій у сферу теплопостачання, водопостачання таводовідведення. Однак заявлені чинною владою ініціативи, як завжди, не відповідаютьреальному стану речей. Адже насправді можновладці у такій спосіб переслідуютьзовсім інші, набагато важливіші для них, цілі – нажитися на потребах простихгромадян та “прихватизувати” найбільш ласі шматки об’єктів житлово-комунальногогосподарства.
 Так, згідно нині діючого законодавства істотною умовою договоруконцесії є порядок встановлення і зміни тарифів на комунальні послуги, щонадаються концесіонером. Тобто виконком місцевої ради у договорі концесії маєзмогу визначити такі умови встановлення тарифів на ЖКП, які, в першу чергу,забезпечуватимуть інтереси жителів відповідної громади, а приватна компанія будезобов’язана їх додержуватися. Наприклад, зазначити у договорі, що за рік цінина ЖКП для населення не можуть дорожчати більше, ніж на 5%.
Натомість урядовий законопроект №9739 пропонує просто виключити цеположення. Наслідок таких дій очевидний - приватні компанії, яким буде передано уконцесію об’єкти у сферах  теплопостачання, водопостачання абоводовідведення, зможуть самостійно та на власний розсуд встановлювати тарифи накомунальні послуги. А отгромадянам доведеться просто мовчки оплачувати захмарні рахунки, оскількизгідно нового законопроекту кількаразове здорожчання ЖКП не можна буде назватинезаконним.
 Але й це ще невсе. Провладні законотворці пішли далі й на додачу пропонують збільшитиграничний строк оренди об'єктів у сферах  теплопостачання, водопостачання і  водовідведення з 10 до 30 років та дозволити передавати такі об’єкти всуборенду іншим підприємствам.
За таких умов вже незабаром так звані «компанії-привиди», відкриті напідставних осіб, отримають у користування на десятки років об’єкти комунальноївласності, що забезпечують потреби жителів селища чи міста ужитлово-комунальних послугах. І не сумнівайтесь, такі компанії отримуватимутьмільйонні надприбутки, встановлюючи непомірні тарифи, тобто фактичнонаживаючись на звичайних громадянах, яких даний законопроект поставить убезвихідну ситуацію. Більше того, вже зараз цілком очевидним є те, що всі цібагатомільярдні кошти осядуться у кишенях провладних олігархів, тоді як державнийбюджет згідно ідеально відпрацьованої регіоналами схеми отримає самі лишенькопійки.
 Що вже казати про можливі наслідки таких нововведень, якщо навітьМіністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунальногогосподарства Анатолій Близнюк у пояснювальній записці до законопроекту визнає,що в документі є правила і процедури, які містять ризики вчинення корупційнихправопорушень. Схоже, що корупція вже стала синонімом діяльності чинної влади,а саму провладну партію цілком логічно буде перейменувати на ПартіюКорупціонерів.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net