Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
Важливість цього документу важко переоцінити –фактично він є візитною карткою держбюджету на наступний рік. А те, що бюджет-2013починають формувати вже зараз – не показник професіоналізму чинної влади, а,скоріше, навпаки. Оскільки, хоч розробка головного фінансового документу країниі розпочалася у передбачені строки, його зміст викликає, м’яко кажучи, подив.Варто лише зазначити те, що його обсяг – в рази менший за всі минулорічні проектинапрямів бюджетної політики. Таке скороченнянегативно вплинуло на зміст зазначеного документу і в результаті - більшістьположень фактично мають декларативний характер. Загалом, цей проект постановипродовжує славну традицію документів чинної влади – багато гучних обіцянок,проте жодної конкретики.
Але найголовніше те, що Основні напрямибюджетної політики на наступний рік взагалі не дають відповіді на головнепитання - за рахунок яких саме заходів та державних програм будутьдосягнуті поставлені цілі. Тобто на ділі виходить не прив’язаний до конкретнихджерел фінансування та цифр кошторис, а такий собі взятий зі стелі план –порожній по суті, зате поданий у строки.
Проте й в цьому пустопорожньому документі кількаположень викликають занепокоєння. Так, в ньому зазначено, що подальшастабілізація державних фінансів передбачає здійснення державних запозичень.Відтак, державний борг тільки зростатиме. Якщо ж врахувати, що вже сьогоднікожен українець від народження «заборгував» світовій спільноті 10 тисячгривень, і цей борг з року в рік не зменшується, незабаром на Україну чекаєборгова яма, в яку нас впевнено веде чинна влада.
Окрім того, в Основних напрямах бюджетної політикина 2013 рік прописано, що дефіцит держбюджету покриватиметься за рахунокнадходжень від приватизації державного майна. Але подібну ініціативу жоднимчином не можна ставити у плюс нашим можновладцям. Замість того, щоб розвивативітчизняну економіку, поліпшувати інвестиційний клімат в країні та створюватинові робочі місця, вони обрали легкий та вигідний для самих себе шлях – розпродативсі ласі шматки державної власності.
Зазначено в документі й те, що наступного рокувідбудеться додаткове зростання інфляції, яке складе 1-1,5%. А от спричинитьтаку ситуацію реалізація соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича. Іце вже вкотре доводить, що економічно обґрунтованого механізму виконання обіцянок Президента насправді немає – усе вирішуватиметься дужепросто – Нацбанку достатньо буде "увімкнути" друкарський станок.
Більше того – в чинної влади немає навіть дієвого механізмувикористання місцевими бюджетами коштів, передбачених на соціально-економічнийрозвиток. І, схоже, що вирішувати цю проблему регіонали навіть не збираються.Яскравим прикладом тут слугуватиме нещодавня ситуація, що склалася довколанадання державних субвенцій Київській області. Так, згідно Державного бюджетуУкраїни на 2012 рік Київщині на здійснення заходів для соціально-економічногорозвитку передбачено близько 105 мільйонів гривень. Проте Міністерстворегіонального розвитку із невідомих причин затвердило перелік об’єктів ізаходів, що фінансуватимуться із зазначеної субвенції, лише на суму у 10мільйонів гривень. Тобто виходить, що обіцяні області кошти існують лише на паперіта у десятки разів відрізняються від реальності. Цей приклад ілюструє невиключення із правил, а нове правило, яке створила чинна влада та активнопрактикує у всіх сферах життя країни. А звучить воно так: «Побільше обіцянок тажодних дій для покращення життя звичайних українців. Всі блага – олігархам (читай:провладним депутатам та високо посадовцям)».
19.04.2012 17:07
Провладна чернетка бюджету-2013: надінфляція та грандіозний розпродаж
Напередодні до Верховної Ради було внесено проект постанови за номером 10363 про Основні напрями бюджетної політики на 2013 рік, який буквально минулого тижня затвердили урядовці.
Напередодні до Верховної Ради було внесено проектпостанови за номером 10363 про Основні напрями бюджетної політики на 2013 рік,який буквально минулого тижня затвердили урядовці.Важливість цього документу важко переоцінити –фактично він є візитною карткою держбюджету на наступний рік. А те, що бюджет-2013починають формувати вже зараз – не показник професіоналізму чинної влади, а,скоріше, навпаки. Оскільки, хоч розробка головного фінансового документу країниі розпочалася у передбачені строки, його зміст викликає, м’яко кажучи, подив.Варто лише зазначити те, що його обсяг – в рази менший за всі минулорічні проектинапрямів бюджетної політики. Таке скороченнянегативно вплинуло на зміст зазначеного документу і в результаті - більшістьположень фактично мають декларативний характер. Загалом, цей проект постановипродовжує славну традицію документів чинної влади – багато гучних обіцянок,проте жодної конкретики.
Але найголовніше те, що Основні напрямибюджетної політики на наступний рік взагалі не дають відповіді на головнепитання - за рахунок яких саме заходів та державних програм будутьдосягнуті поставлені цілі. Тобто на ділі виходить не прив’язаний до конкретнихджерел фінансування та цифр кошторис, а такий собі взятий зі стелі план –порожній по суті, зате поданий у строки.
Проте й в цьому пустопорожньому документі кількаположень викликають занепокоєння. Так, в ньому зазначено, що подальшастабілізація державних фінансів передбачає здійснення державних запозичень.Відтак, державний борг тільки зростатиме. Якщо ж врахувати, що вже сьогоднікожен українець від народження «заборгував» світовій спільноті 10 тисячгривень, і цей борг з року в рік не зменшується, незабаром на Україну чекаєборгова яма, в яку нас впевнено веде чинна влада.
Окрім того, в Основних напрямах бюджетної політикина 2013 рік прописано, що дефіцит держбюджету покриватиметься за рахунокнадходжень від приватизації державного майна. Але подібну ініціативу жоднимчином не можна ставити у плюс нашим можновладцям. Замість того, щоб розвивативітчизняну економіку, поліпшувати інвестиційний клімат в країні та створюватинові робочі місця, вони обрали легкий та вигідний для самих себе шлях – розпродативсі ласі шматки державної власності.
Зазначено в документі й те, що наступного рокувідбудеться додаткове зростання інфляції, яке складе 1-1,5%. А от спричинитьтаку ситуацію реалізація соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича. Іце вже вкотре доводить, що економічно обґрунтованого механізму виконання обіцянок Президента насправді немає – усе вирішуватиметься дужепросто – Нацбанку достатньо буде "увімкнути" друкарський станок.
Більше того – в чинної влади немає навіть дієвого механізмувикористання місцевими бюджетами коштів, передбачених на соціально-економічнийрозвиток. І, схоже, що вирішувати цю проблему регіонали навіть не збираються.Яскравим прикладом тут слугуватиме нещодавня ситуація, що склалася довколанадання державних субвенцій Київській області. Так, згідно Державного бюджетуУкраїни на 2012 рік Київщині на здійснення заходів для соціально-економічногорозвитку передбачено близько 105 мільйонів гривень. Проте Міністерстворегіонального розвитку із невідомих причин затвердило перелік об’єктів ізаходів, що фінансуватимуться із зазначеної субвенції, лише на суму у 10мільйонів гривень. Тобто виходить, що обіцяні області кошти існують лише на паперіта у десятки разів відрізняються від реальності. Цей приклад ілюструє невиключення із правил, а нове правило, яке створила чинна влада та активнопрактикує у всіх сферах життя країни. А звучить воно так: «Побільше обіцянок тажодних дій для покращення життя звичайних українців. Всі блага – олігархам (читай:провладним депутатам та високо посадовцям)».
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
Топ за тиждень
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
Популярне
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422
Контакти
E-mail: [email protected]