Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
26.03.2012 14:31

Увага! Увага! Розпродаж облгазів! Не більше 5 в одні руки!

Депутат Київської обласної ради

Все менше й менше часу залишається до старту чергової афери чинної влади – приватизації газорозподільних та газопостачальних товариств.

Все менше й менше часузалишається до старту чергової афери чинної влади – приватизації газорозподільнихта газопостачальних товариств. Так, вже за місяць розпочнеться «великийвесінній розпродаж» для обраних, тобто – для провладних олігархів.
Підготовка до «часу «Ч»розпочалася ще минулого року. Тоді Кабінет міністрів України своєюпостановою №1053 зобов’язав Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України» передати вмісячний строк Фонду державного майна пакети акцій 48 обл- та міськгазів дляподальшої приватизації. А в кінці січня 2012 року Фонд держмайнаУкраїни затвердив план продажу пакетів акцій газорозподільних тагазопостачальних товариств, що належать державі. Старт «розпродажної кампанії» припадає на початок травня.
Відразупривертає увагу одна особливість прийнятого плану – на все про всезнадобиться лише три місяці. І це враховуючи те,щодля проведення прозорого конкурсу потрібно здійснитинизку кропітких дій: провести незалежний аудит,аби визначити ринкову вартість підприємства, визначити умови конкурсу, а такожвивчити усі майбутні пропозиції. Погодьтесь,  всього за три місяці цеоб’єктивно неможливо зробити. Виглядає все це як чергова спроба дерибануласих шматків державної власності. Цілком зрозумілийі  подібний поспіх можновладців – не загорами парламентські вибори, а от рейтинг провладної партії катастрофічнопадає. Томуі намагаються якнайшвидше «на прощання» набити своїкишені.
Враховуючи стиль роботи чинної влади, найімовірнішийрозвиток подій у даному питанні - Уряд разом із Фондом державного майна штучностворять такі умови приватизації, які є найбільш сприятливими для нинішніхвласників облгазів – бізнес-структур, наближених до влади. Таким чином, всі газові підприємстваУкраїни зосередяться в одних руках. А найголовнішою проблемою затаких обставин стане  неминуче підвищення ціни на газ для населення.
 Окрімтого, немає жодних гарантій, що тарифи та умови оплати для всіх будутьоднаковими. А це відкриває можливість для чергової протизаконної діяльності –так званого «енергетичного рекету». Приміром, комусь із нинішньої владноїверхівки впаде в око якийсь завод чи підприємство. І вже завтра його власникуможуть повідомити, що газ для нього дорожчає на 50%. Відтак, буде створеноефективний механізм нарощення заборгованості та доведення підприємства добанкрутства.
У народі кажуть: «Перед смертюне надихаєшся». Проте чинна влада всіляко намагається спростувати цю тезу, ізновими силами похапцем розкуркулюючи останнє державне майно. У такий спосібпровладні депутати намагаються забезпечити собі безбідне майбутнє фактично за рахунокзвичайних українців, розуміючи, що кінець їхньому перебуванню на «місці під сонцем»прийде із парламентськими виборами.
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net