Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.01.2012 12:04

ТЕЦ – продадуть, тарифи ЖКГ – злетять під хмари

Міністр юстиції України (2014-2019)

Те, що нині відбувається в Україні інакше, як здачею національних інтересів, не назвеш.


Нещодавно були приватизовані одні з найбільших електрогенеруючих компаній вкраїні – Київобленерго та Західенерго. Економічний зиск для новоспеченоговласника від цієї купівлі легко спрогнозувати – мільярдні прибутки. Адже Київобленерговиробляє електроенергію для Києва та сусідніх областей, а Західенерго – єдинагенеруюча компанія, яка  технологічно здатна поставляти електрику за кордон.До речі, майбутнього власника не так вже і важко було визначити -  у приватизаційномуконкурсі приймала участь лише одна компанія. За таких обставин  не викликає подиву те, що остаточна сума майжене відрізнялась від стартової - учасник накинув лише 100 тисяч гривень. Яккажуть, нащо платити більше, якщо за відсутність конкурентів вже заплачено?
Після такого «вдалого» продажу наступною «непотрібною»Україні власністю урядовці одностайно охрестили теплоелектроцентралі (ТЕЦ). Їх «прихватизація»відбуватиметься за тим самим відпрацьованим сценарієм.
Так, 16 січня 2012 року в парламенті було зареєстровано урядовийзаконопроект № 9713 про внесення змін до деяких законів з питань приватизації.
Зокрема, в законі про приватизацію державного майна пропонується знятизаборону на приватизацію ТЕЦ. Окрім цього, урядовці запропонували виключити зпереліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації,Сімферопольську, Дніпродзержинську, Криворізьку, Миколаївську, Одеську,Харківську та деякі інші ТЕЦ – всього 13 об’єктів.
Повним цинізмом просякнутий текст пояснювальної записки до цьогозаконопроекту. Виявляється, прийняття законопроекту № 9713 забезпечитьреалізацію програми технічного переоснащення теплоелектроцентралей, яка має наметі скоротити споживання природного газу та замістити його на іншіальтернативні види палива. Насправді ж, результат таких урядових ініціатив будезовсім іншим: прості громадяни отримають чергове здорожчання житлово-комунальних послуг, а олігархи – надприбутки. Виходить, ці ТЕЦ, щобудувалися важкою працею наших батьків за державні кошти, та які повиннізабезпечувати інтереси всієї країни та українського народу, можна без докорівсумління продати олігархам? Саме такої думки дотримуються наші урядовці тавигадують чергові законодавчі ініціативи, керуючись логікою «в народу –забрати, олігархам – подарувати».
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи