Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.01.2012 12:04

ТЕЦ – продадуть, тарифи ЖКГ – злетять під хмари

Міністр юстиції України (2014-2019)

Те, що нині відбувається в Україні інакше, як здачею національних інтересів, не назвеш.


Нещодавно були приватизовані одні з найбільших електрогенеруючих компаній в країні – Київобленерго та Західенерго. Економічний зиск для новоспеченого власника від цієї купівлі легко спрогнозувати – мільярдні прибутки. Адже Київобленерго виробляє електроенергію для Києва та сусідніх областей, а Західенерго – єдина генеруюча компанія, яка  технологічно здатна поставляти електрику за кордон. До речі, майбутнього власника не так вже і важко було визначити -  у приватизаційному конкурсі приймала участь лише одна компанія. За таких обставин  не викликає подиву те, що остаточна сума майже не відрізнялась від стартової - учасник накинув лише 100 тисяч гривень. Як кажуть, нащо платити більше, якщо за відсутність конкурентів вже заплачено?
Після такого «вдалого» продажу наступною «непотрібною» Україні власністю урядовці одностайно охрестили теплоелектроцентралі (ТЕЦ). Їх «прихватизація» відбуватиметься за тим самим відпрацьованим сценарієм.
Так, 16 січня 2012 року в парламенті було зареєстровано урядовий законопроект № 9713 про внесення змін до деяких законів з питань  приватизації.
Зокрема, в законі про приватизацію державного майна пропонується зняти заборону на приватизацію ТЕЦ. Окрім цього, урядовці запропонували виключити з переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, Сімферопольську, Дніпродзержинську, Криворізьку, Миколаївську, Одеську, Харківську та деякі інші ТЕЦ – всього 13 об’єктів.
Повним цинізмом просякнутий текст пояснювальної записки до цього законопроекту. Виявляється, прийняття законопроекту № 9713 забезпечить реалізацію програми технічного переоснащення теплоелектроцентралей, яка має на меті скоротити споживання природного газу та замістити його на інші альтернативні види палива. Насправді ж, результат таких урядових ініціатив буде зовсім іншим: прості громадяни отримають чергове здорожчання  житлово-комунальних послуг, а олігархи – надприбутки. Виходить, ці ТЕЦ, що будувалися важкою працею наших батьків за державні кошти, та які повинні забезпечувати інтереси всієї країни та українського народу, можна без докорів сумління продати олігархам? Саме такої думки дотримуються наші урядовці та вигадують чергові законодавчі ініціативи, керуючись логікою «в народу – забрати, олігархам – подарувати».
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]