Як розрахувати заробітну плату співробітників компанії
Багато підприємців на початкових етапах не розуміють, наскільки це критично може вплинути на всю бізнес-модель.
Занадто маленький рівень ЗП демотивуватиме співробітників, а надто великий — виснажуватиме бюджет компанії, перекриваючи розвиток та урізаючи інші статті витрат. Тому важливо знайти той формат, який підійде саме вашому бізнесу. У цій статті ділюся фішками, які допоможуть вам визначити, який розмір заробітної плати є оптимальним для ваших підлеглих. Залежно від розміру, доходу та інших аспектів вашої компанії.
З чого розпочати розподіл зарплат
Коли ви плануєте бізнес-процес та вирішуєте відкрити свою компанію, спочатку потрібно порахувати бізнес-модель. «Ми купимо товар за стільки, продамо за стільки, наші постійні витрати будуть приблизно такі. А на цьому ми заробимо. За такого обсягу ми підемо в мінус, за такого вийдемо в нуль, а за третього — виходитимемо в плюс».
Врахуйте, що заробітна плата та бонуси для персоналу — це така сама стаття витрат, як закупівля товару, реклама, податки та інше. Це те, що ви завжди повинні планувати заздалегідь.
Тому я порекомендував би подивитися на вашу бізнес-модель, порахувати її в табличках і зрозуміти для себе, якою має бути заробітна плата, щоб ця модель запрацювала.
Оптимальна сума
Зазвичай, коли ми говоримо про різницю між валовими та прямими витратами, заробітна плата має становити близько 30%. Можливо, 40%. Наприклад, ви займаєтеся торгівлею. Купуєте товар за 100 тисяч доларів, продаєте за 130 тисяч доларів. Відповідно, на зарплату я можу витратити 30% від 30 тисяч доларів.
Тобто приблизно 10 тисяч доларів на зарплату з усіма бонусами, преміальними, лікарняними, відпускними тощо. І з усіма податками, пов'язаними із виплатою зарплати. Ось у цьому випадку було б ідеально витратити приблизно 9 тисяч доларів.
Тому для торгової компанії на це можна найняти 2-3 особи. Якщо невелика торгова компанія, з оборотом 130 тисяч доларів на місяць. Чому я говорю саме 30%? Тому що коли це 40 або 50 відсотків, то зазвичай компанія починає задихатися від нестачі грошей на рекламу, маркетинг, розвиток, забезпечення, збільшення обігових коштів та інше.
Приклад із життя
Перший раз, коли я будував систему управління у своїй виробничій компанії, почав із того, що заробітна плата займала близько 50% усіх витрат. Це було надто багато та створювало купу проблем. Але я чудово розумів, що не можу зменшити її. Мені були потрібні ці люди.
І єдиним способом знизити цей відсоток було збільшення валового доходу та витрат. Не створюючи у своїй дискомфорту діяльності компанії. Інакше кажучи, підвищити фінансову ефективність. На це у мене пішло півтора роки. Я довів зарплатню до 35%.
У деяких бізнесах вона може бути й більшою — аж до 40%. Але то була виробнича компанія. Якщо на зарплату вашим співробітникам йде 50-60% доходів компанії, ви в дуже небезпечній ситуації, і вона вас до добра не доведе. Ви, власне кажучи, працюватимете на зарплату, і це проблема. Тому порахуйте скільки у вас зараз, і зафіксуйте це. А потім почніть поступово розподіляти витрати, щоб зменшити цей відсоток до оптимального.
Висновок
Правильне планування та контроль рівня зарплат у загальних витратах компанії може стати каталізатором зростання вашого бізнесу. Це не тільки запобігатиме фінансовим труднощам, а й створить здорову основу для масштабування. Оптимізація цієї статті витрат дає вам додаткові ресурси, які можна інвестувати в рекламу, маркетинг та інші важливі аспекти.
Зробіть кілька кроків, зменште початкову цифру, і вам вже стане легше. В цьому випадку і співробітникам працюватиме легше, тому що більше грошей можна буде витрачати на забезпечення, рекламу, збільшення оборотних коштів та інше. Тобто в результаті команді буде ще легше працювати та давати результат.
Тож аналізуйте, плануйте та не затягуйте впровадження нової системи зарплат. Адже, як показує мій досвід, правильний підхід до фінансового управління може змінити ваш бізнес на краще. У вас вже є всі інструменти та знання – залишилося застосувати їх на практиці.
- Прогноз геополитической погоды 08.08.2024 Володимир Стус вчора о 22:14
- Держава має думати на кілька кроків уперед Дана Ярова вчора о 20:52
- Премія навздогін Євген Магда вчора о 19:04
- Executive освіта в Україні не тільки для бізнесу. Де можуть навчатися держслужбовці? Галина Пустова вчора о 15:06
- Комплаєнс податкових ризиків: новий етап взаємодії податкової та бізнесу Юлія Мороз вчора о 13:34
- Запис в державному реєстрі як достатній доказ розміру частки учасника товариства Євген Морозов вчора о 10:18
- Реєстр ПРРО: навіщо він потрібен зараз та як його реалізувати Андрій Сухов 08.10.2024 18:01
- Действительно ли мобилизация для возрастных категорий 18-25 и 50-60 лет отменена? Віра Тарасенко 08.10.2024 16:14
- Проблемні питання спадкування зруйнованої нерухомості та житлових сертифікатів Ольга Оніщук 08.10.2024 10:32
- Закриття провадження у справі з підстав наявності судового рішення Євген Морозов 08.10.2024 10:26
- БЕБ на місці Євген Магда 07.10.2024 19:41
- Обшуки в офісі: чому варто співпрацювати зі слідчими Фелікс Аронович 07.10.2024 19:07
- Ключові навички високоефективного власника бізнесу Сергій Сорокунський 07.10.2024 15:20
- Заробітки на паломниках: як Рош га-Шана впливає на економіку Умані Олег Вишняков 07.10.2024 14:44
- Незамінна роль юристів у формуванні справедливого та процвітаючого суспільства Микола Стеценко 06.10.2024 22:22
-
Місто біля Києва обрали для будівництва установки зберігання енергії на 20 МВт
Бізнес 42317
-
Власник Vodafone Україна став єдиним учасником аукціону з приватизації ОГХК
Бізнес 33152
-
Довгоочікувана приватизація ОГХК відбулась. Хто і навіщо купив титанові родовища
Бізнес 9768
-
Що не так з експортом зброї – скандал навколо Спецтехноекспорту
Думка 8241
-
Припиніть "велике будівництво". Як забезпечити ЗСУ новою зброєю: стаття Горбуліна та Бадрака
5193