Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
10.01.2023 14:21

Нові освітні челенджі: як сформувати у дитини менталітет лідера

Почесний консул Латвійської Республіки в Україні, засновниця школи Ukrainian Global School, психолог та арт-терапевт

Чому важливо сформувати менталітет лідера у дитини, особливо зараз?

Менталітет лідера допомагає людині управляти собою та іншими, бути організатором та навіть провідником. Саме тому формування менталітету лідера у дитини має велике значення для її майбутнього розвитку. Навіть якщо ваша дитина не планує стати лідером у своїй професійній сфері, вона завжди зможе застосувати ці навички у своєму житті та взаємодії з іншими людьми.

Саме тому створення нових освітніх челенджів, які допомагають формувати менталітет лідера у дитини, є постійною потребою сучасного світу. Виклики можуть допомагати дитині розвивати такі навички, як комунікація, організація, планування, прийняття рішень та управління часом. Вони також можуть допомагати дитині стати більш самосвідомою, впевненою у собі, сприяти розвитку її самостійності та індивідуальності.

Наприклад, одним з таких викликів може бути організація соціального заходу, який допоможе дитині навчитися планувати та організовувати події, комунікувати з іншими людьми та лідирувати над групою. Або це може бути челендж, який запропонує дитині створити свій бізнес-план та запустити свій власний проєкт, що дозволить їй навчитися управляти ресурсами та приймати важливі рішення.

Навчання управління часом та планування

 Одним з ключових факторів успіху у житті є навчання управління часом та планування. Дитина, яка вміє планувати свої дії та керувати своїм часом, зможе досягти більшого ніж ті, хто витрачає час на непродуктивні справи. Щоб допомогти дитині розвинути ці навички, варто:

·  Навчити її використовувати таблицю або календар для планування своїх завдань та обов'язків.

·  Підготувати разом з нею список її щоденних завдань та допомогти їй визначити пріоритети.

·  Навчити її виділяти час на виконання важливих завдань та відступати від розваг, якщо вони стають перешкодою.

·  Спробуйте розповісти про те, як використання часу та планування може допомогти дитині в школі та навіть у майбутньому.

Наприклад, якщо дитина використовує час, щоб розпланувати свої домашні завдання та проекти, це може допомогти їй залишати більше часу на розваги та хобі. Також використання часу і планування може допомогти їй бути більш організованою у школі та праці, що значно полегшить її життя.

Розвиток комунікаційних навичок

Одним із ключових факторів, що впливають на успіх лідера, є його комунікаційні навички. Будь то спілкування з членами команди, виступи перед групою або переговори з клієнтами, лідер повинен вміти ясно і ефективно виражати свої ідеї і наміри.

Щоб розвинути у дитини менталітет лідера, спробуйте зацікавити її у різних формах комунікації, наприклад:

  • ·  Організуйте спілкування у вигляді дискусій чи розповідей, де дитина зможе презентувати свою точку зору та висловлювати свої ідеї.

·  Проведіть навчання у вигляді ролевих ігор, де дитина зможе виступати у ролі лідера і справлятися з комунікацією з іншими учасниками.

  • ·  Поставте завдання, у якому дитина повинна презентувати свою ідею або проект перед групою. Це допоможе їй навчитися формувати думки у ясну і зрозумілу форму та правильно їх виражати.

·  Спробуйте інколи залучати дитину до переговорів чи розмов з дорослими. Це допоможе їй навчитися слухати інших, формувати свої аргументи і виступати з ними.

·  Проводьте ігри, що покликані на розвиток комунікаційних навичок. Це допоможе дитині навчитися швидко реагувати на несподівані ситуації і виражати свої думки у незвичному для неї контексті.

Важливо пам'ятати, що розвиток комунікаційних навичок - це процес, який вимагає часу і постійної практики. Не очікуйте, що дитина відразу ж навчиться спілкуватися з іншими учасниками так само добре, як це роблять дорослі. Не забувайте підтримувати її, показуючи їй, що ви цінуєте її зусилля і спроби, а також надавати їй шанс показати себе і виступати перед іншими. З часом, дитина навчиться впевнено і свіжо виражати себе, що сприятиме розвитку її менталітету лідера.

Отже, нові освітні челенджі показують, що формування менталітету лідера у дитини може бути досягнуте шляхом навчання її не тільки теоретичних знань, але також практичних навичок, таких як комунікація, планування, креативність та самостійність. Це може допомогти їй стати успішним лідером у різних сферах свого життя.

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи