Піар окремих політиків шкодить протидії злочинності
"Закон Савченко" недосконалий!” "На волі опинилися тисячі злочинців, які знов вбивають та грабують!" Такі заяви зараз лунають від правоохоронців та прем’єра. Але чому всі мовчали, коли цей популістський закон протягували через Верховну Раду? Чому проігнор
Необдумані поспішні рішення законодавчого органу дорого коштують державі та її громадянам. І це пов'язано не тільки з матеріальною шкодою, а й з порушенням основоположних прав громадян. Одним з таких прикладів є славнозвісний «закон Савченко» щодо зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання з розрахунку один день за два.
Не пройшло і півроку від того, як мною було спрогнозовано негативні наслідки таких змін до законодавства, як тепер міністром внутрішніх справ та прем'єр-міністром України анонсовано необхідність скасування чи зміни цього закону. І це не дивно. Дивно тільки те, чому так пізно почали говорити про свої ж помилки? Адже, спрогнозувати реальну можливу ситуацію та наслідки застосування «закону Савченко» не складає великих труднощів. Усі аргументи цього були мною викладені в попередніх публікаціях з зазначенням усіх вад законопроекту та неможливості його прийняття в існуючому варіанті.
Проте, прикриваючись політично вмотивованими гаслами необдумане прийняття законів у сфері протидії злочинності на тлі соціально-економічних перетворень, конфлікту на Донбасі, ситуацією з неконтрольованим обігом зброї зумовило те, що ті засуджені, які були випущені з місць позбавлення волі, відчувши присмак свободи та вседозволеності, повторно вчиняють тяжкі та особливо тяжкі злочини.
За статистичними даними з 8200 тих, хто був звільнений, 785 вже викриті у скоєнні злочинів, з яких 22 - умисні вбивства, 18 - завдавання тяжких тілесних ушкоджень, 10 - зґвалтування, 405 - крадіжки, 131 - грабежі, 66 - збройні розбої, 39 - шахрайство, 20 - хуліганство та інші злочини. І це тільки ті, яких викрито у вчиненні злочинів. Скільки ще залишилось поза увагою правоохоронців?
Лише в 2016 році ще 34 тисячі ув’язнених підлягають звільненню на підставі закону "Про вдосконалення порядку зарахування судом попереднього ув'язнення в строк покарання".
Якщо в ситуацію не втрутитись зараз, це призведе до росту рівня злочинності в декілька разів. Не даремно, Кабінет міністрів України планує збільшити фінансування саме оперативних підрозділів, оскільки ситуація в державі з протидією злочинності дуже складна.
Знову ж таки, з професійної точки зору в Україні відсутня системна протидія злочинності, адже затвердженої стратегія протидії злочинності на декілька років вперед немає. За умови реалізації стратегії протидії злочинності «закон Савченко» ніколи не був би прийнятий.
Тобто виходить, що правоохоронні органи драконівськими методами борються з корупцією (неможливість застосування умовного строку покарання, покарання, призначеного нижче від найнижчої межі, звільнення від кримінальної відповідальності – це за вчинення ненасильницьких злочинів), але випускаємо усіх без виключення убивць, розбійників, грабіжників, членів організованих злочинних угрупувань. Нехай і надалі вчиняють тяжкі злочини?
Це вигідно державі? Ні. Це вигідно виключно окремим популістам.
На цьому етапі окремі спроби керівників правоохоронних органів щодо необхідності виправлення ситуації та зміни «закону Савченко» повинні супроводжуватись не тільки внесенням змін до закону, а зміною осіб, які допустили такий розвиток подій та прийняття цього закону, адже жоден з теперішніх противників закону не виступив з критичними зауваженнями в момент його прийняття. А до застереження науковців та практиків як завжди не дослухалися.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87043
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11232
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5710
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5393