Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати
Висвітлення змін у законодавстві України щодо правозастосування, корупційних правопорушень та прав громадян в умовах воєнного стану.
Останнім часом досить розповсюдженою є створення різної за своєю правовою природою практики застосування матеріального та процесуального права, судовою гілкою влади. У зв’язку з цим, вважаю за необхідне висвітлювати інформацію щодо застосування законодавства під час виникнення спірних правовідносин. Як адвокат, який спеціалізується на кримінальних правопорушенням, пов’язаних з захистом посадових осіб та обслуговуванням бізнесу (корпоративних відносинах), маю на меті висвітлювати актуальні обмеження, пов’язані з розслідуванням кримінальних проваджень та правове регулювання господарської діяльності підприємств, установ, організацій під час дії воєнного стану на території України.
Так, 01.11.2024р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення регулювання угод про визнання винуватості у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень та кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією», на підставі якого внесено зміни до КК України та дозволено сторонам угоди про визнання винуватості узгоджувати та суду призначати покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті (частини статті) особливої частини КК України у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень або кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією, за умови виконання вимог пункту 2 або 21 частини четвертої статті 469 Кримінального процесуального кодексу України
Окрім того, внесені зміни передбачають неможливість звільнення від відбування такого покарання з випробуванням на підставі статті 75 цього Кодексу, у разі призначення покарання відповідно до частини першої цієї статті у провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією. Суд може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням у випадку затвердження угоди про визнання винуватості, якщо сторонами угоди узгоджено звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі на строк не більше восьми років або іншого більш м'якого покарання, а також узгоджено звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Отже, внесені зміни пов’язані перш за все з необхідністю поповнення Державного бюджету України за рахунок штрафів, накладених на осіб, що вчинили корупційне правопорушення, та в жодному разі не посилення санкції статті щодо відбування покарання у вигляді позбавлення волі за вчинення злочину.
Також, сьогодні відсутній правовий механізм виконання військового обов’язку посадовими особами органів державної влади, адже згідно з Законом України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» такі працівники підлягають бронюванню.
Слід констатувати, що під час воєнного стану на території України відбувається порушення основоположних прав та свобод людини, що є недопустимими у правій державі з урахуванням обмежень, встановлених Законом України «Про правовий режим воєнного стану». Наприклад, несправедливе співвідношення посадових осіб приватного права та посадових осіб публічного права відносно виконання військового обов’язку в процедурі мобілізації.
Також, звертаю увагу на відсутність правового механізму дотримання прав громадян України з окупованих територій (в тому числі оновлення особистих документів, реалізація права на відчуження нерухомого майна тощо). Адже, фактично громадяни України поза своєю волею втратили права, визначені Основним законом України.
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
- Проведення обшуку без ухвали слідчого судді Євген Морозов 03.11.2024 19:56
- Закриття кримінального провадження на підставі пункту 9-1 ч. 1 ст. 284 КПК України Андрій Хомич 03.11.2024 19:45
- Продаж майна боржника на електронному аукціоні Павло Васильєв 03.11.2024 14:50
- Місце проживання дитини після розлучення: досвід та практика Світлана Приймак 02.11.2024 20:08
- Неконкретність вимог податкового органу для розблокування податкових накладних Євген Морозов 02.11.2024 19:05
-
Що подивитись у кіно. Три новинки тижня
Життя 8447
-
Озеро Гарда: шість найкрасивіших міст на найбільшому озері Італії
Життя 7131
-
Укранфта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 4483
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 3872
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 3505