Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати
Висвітлення змін у законодавстві України щодо правозастосування, корупційних правопорушень та прав громадян в умовах воєнного стану.
Останнім часом досить розповсюдженою є створення різної за своєю правовою природою практики застосування матеріального та процесуального права, судовою гілкою влади. У зв’язку з цим, вважаю за необхідне висвітлювати інформацію щодо застосування законодавства під час виникнення спірних правовідносин. Як адвокат, який спеціалізується на кримінальних правопорушенням, пов’язаних з захистом посадових осіб та обслуговуванням бізнесу (корпоративних відносинах), маю на меті висвітлювати актуальні обмеження, пов’язані з розслідуванням кримінальних проваджень та правове регулювання господарської діяльності підприємств, установ, організацій під час дії воєнного стану на території України.
Так, 01.11.2024р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення регулювання угод про визнання винуватості у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень та кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією», на підставі якого внесено зміни до КК України та дозволено сторонам угоди про визнання винуватості узгоджувати та суду призначати покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті (частини статті) особливої частини КК України у кримінальних провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень або кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією, за умови виконання вимог пункту 2 або 21 частини четвертої статті 469 Кримінального процесуального кодексу України
Окрім того, внесені зміни передбачають неможливість звільнення від відбування такого покарання з випробуванням на підставі статті 75 цього Кодексу, у разі призначення покарання відповідно до частини першої цієї статті у провадженнях щодо корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією. Суд може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням у випадку затвердження угоди про визнання винуватості, якщо сторонами угоди узгоджено звільнення від відбування покарання у виді позбавлення волі на строк не більше восьми років або іншого більш м'якого покарання, а також узгоджено звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Отже, внесені зміни пов’язані перш за все з необхідністю поповнення Державного бюджету України за рахунок штрафів, накладених на осіб, що вчинили корупційне правопорушення, та в жодному разі не посилення санкції статті щодо відбування покарання у вигляді позбавлення волі за вчинення злочину.
Також, сьогодні відсутній правовий механізм виконання військового обов’язку посадовими особами органів державної влади, адже згідно з Законом України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» такі працівники підлягають бронюванню.
Слід констатувати, що під час воєнного стану на території України відбувається порушення основоположних прав та свобод людини, що є недопустимими у правій державі з урахуванням обмежень, встановлених Законом України «Про правовий режим воєнного стану». Наприклад, несправедливе співвідношення посадових осіб приватного права та посадових осіб публічного права відносно виконання військового обов’язку в процедурі мобілізації.
Також, звертаю увагу на відсутність правового механізму дотримання прав громадян України з окупованих територій (в тому числі оновлення особистих документів, реалізація права на відчуження нерухомого майна тощо). Адже, фактично громадяни України поза своєю волею втратили права, визначені Основним законом України.
- Нетворкінг без стресу: як знайомитися з легкістю навіть інтровертам Наталія Тонкаль вчора о 22:00
- Вчимося та вчимо дітей: управління ризиками Інна Бєлянська вчора о 15:25
- Чому завершення війни на Близькому Сході важливе для України Олег Вишняков вчора о 14:29
- Як встановити факт народження або смерті на тимчасово окупованих територіях Світлана Приймак вчора о 14:09
- "Київстар" звільнений від арешту: що це означає для інвесторів в Україні Олег Пендзин вчора о 13:05
- Щодо впливу податкових різниць на базу оподаткування Олександр Серт вчора о 12:36
- Про діалог у вищій освіті та що варто зробити Володимир Бугров вчора о 11:00
- Проникнення до автомобіля поліцейським: правові дилеми і реальність Дмитро Зенкін вчора о 10:55
- Жінки при владі: довгий шлях до рівності в політиці та громадському житті Юлія Маліч вчора о 10:26
- Визначення місця проживання дитина, якщо остання проживає за кордоном Євген Морозов вчора о 09:41
- Нові умови отримання статусу критично важливого підприємства з 01.12.2024 Максим Гусляков вчора о 02:39
- Поділ права вимоги подружжя яке виникло на підставі договору позики Євген Морозов 01.12.2024 08:22
- Сумнівна енергоефективність Андрій Павловський 30.11.2024 21:30
- Несвоєчасне надходження валютної виручки за експортований товар Світлана Приймак 30.11.2024 14:42
- Визнання будинку спільним майном подружжя та його поділ Євген Морозов 30.11.2024 12:46
-
10 найкрасивіших різдвяних ярмарків Європи: фото
Життя 16194
-
Відмовитися від долара. Чи буде Україна привʼязувати національну валюту до євро
Фінанси 9512
-
"Ваяна 2", горор з Г'ю Ґрантом, мюзикл про Марію Каллас з Анджеліною Джолі: кіноновинки тижня
Життя 4651
-
Typeled, Renie Cares, Tery: вісім альбомів листопада
Життя 4563
-
Токсичні стандарти краси: як соціальні медіа змінюють наше уявлення про ідеал
Життя 2723