Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.03.2012 23:43

У Вас поганий сон, зник апетит? Припиніть інвестувати в облігації

Директор юридичної консалтингової компанії "САЛЕКС", доктор філософії у галузі права

Про нові правила гри на ринку облігацій

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила зміни до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу шляхом прийняття двох рішень - «Про затвердження Змін до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу (щодо продовження строків обігу та погашення облігацій підприємств)» і «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу (щодо порядку визначення доходу за облігаціями)» від  6 березня 2012 року.

Відповідно до Положення Комісії про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу внесення змін до проспекту емісії облігацій після початку розміщення облігацій забороняється. Також це Положення не встановлює порядок внесення змін до проспекту емісії облігацій у зв’язку з продовженням строків обігу та погашення облігацій.

Рішення Комісії «Про затвердження Змін до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу (щодо продовження строків обігу та погашення облігацій підприємств)» передбачає зміни щодо:

встановлення порядку дій емітента і Комісії щодо продовження строків обігу та погашення облігацій;

визначенення умов внесення змін до проспекту емісії облігацій щодо продовження строків обігу та погашення облігацій;

визначення переліку документів, що подаються емітентом до Комісії для внесення до проспекту емісії змін щодо продовження строків обігу та погашення облігацій.

У такий спосіб Комісія вирішить проблему усунення невідповідності вимог Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу з нормами Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок». Адже ним передбачено, що порядок продовження строків обігу та погашення облігацій підприємств встановлюється Комісією. Наразі він був відсутній. Крім того, зміни вирішують правову «головоломку» порядку та процедури внесення змін до проспекту емісії облігацій під час їх обігу у зв’язку з продовженням строків обігу та погашення облігацій.

Рішення Комісії «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу (щодо порядку визначення доходу за облігаціями)» врегульовує право емітента визначати розмір відсоткового доходу за облігаціями, щодо яких прийнято рішення про відкрите (публічне) розміщення, під час розміщення, у межах, визначених рішенням про відкрите (публічне) розміщення та проспектом емісії облігацій.

Дехто вже заявляє, які славні часи настануть тепер для власників облігацій. Як на мене, тепер просто стане зрозуміліше: «Как писать, Облигация, или Аблигация». На моє переконання, ці зміни більш позитивні, аніж негативні. Вони покликані зробити облігації більш гнучким фінансовим інструментом. Зміни необхідні, в першу чергу, емітентам облігацій, а не інвесторам. Така вже корпоративнапрактика Наразі облігації в Україні продовжують залишатись ризиковим фінансовим інструментом. Відсутність ефективного контролю за діями емітентів облігацій зі сторони їх власників повинна компенсовуватись посиленням державного контролю Комісії за додержанням вимог чинного законодавства. Можливо, в перспективі слід очікувати змін щодо посилення відповідальності емітентів облігацій.

Передрук матеріалу дозволено ізпосиланням на сайт юридичної консалтингової компанії «Салекс» http://salex-lcc.com.ua/index.php/features-4/menu-types-2/vytyag-pro-bankrutstvo

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи