Два роки незламності. Що робимо далі?
10 років боротьби за свою незалежність. З них два – повномасштабної війни через те, що недоімперія спробувала повернути час назад, відкрито вдершись в Україну.
Ще не час писати мемуари, але у кожного з нас є свій спомин. Крім тих, хто загинув у перші ж хвилини, не встигнувши нічого написати в соцмережах. Сьогодні роковини їх загибелі – світла пам'ять. Відтепер кожен наступний день – роковини. А живі згодом складуть мозаїку споминів з того, що бачили, відчували і робили.
Військові розкажуть про перші бойові зіткнення, атаки, обстріли, десанти. Про те, як приймали в частини резервістів, нашвидку збивали ту саму армію, яка зупинила навалу. Добровольці – про черги у військкоматах. Тероборонівці – про блокпости, про відчуття від зброї в руках, про “Стугну” і “Джавеліни”. Нацгвардійці та СБУ – про вилов диверсантів і коригувальників, “мітки” на дахах та дорогах. Але найголовніше – Україна витримала тоді, у лютому 2022 року перший удар. І всі, хто лишився обороняти свою країну, - стали героями.
Це були роки боротьби, перемог та важких рішень. Але попереду ще важчий та відповідальний рік. Рік, коли Україна має закласти підвалини своєї перемоги над імперією.
Хочу детальніше зупинитися на навчанні та підготовці в Сухопутних військах, бо саме до цього виду Збройних Сил України здебільшого дотична моя робота. Зараз ми реалізуємо амбітні та дуже потрібні проєкти, що мають на меті покращити базову загальновійськову підготовку. Зокрема масштабовано навчальний підрозділ, основою якого стали інструктори та командири зі школи ім. Євгена Коновальця, які проходили службу в 12-й бригаді НГУ «Азов» та 3 ОШБр. Це професіонали, які мають колосальний досвід, який потрібно передати.
Військова школа імені полковника Коновальця є спеціалізованим закладом з підготовки сержантського та старшинського складу, яка функціонує в рамках спецзагону НГУ «Азов». Курсанти проходять насичений курс тривалістю 15 тижнів, під час якого майже без вихідних опановують такі дисципліни: тактична та вогнева підготовка, практична медицина, фізична та стройова підготовка, військова топографія та навігація, курс командира відділення, основи тактики малих груп та гуманітарні предмети. Теоретичні знання закріплюють практичними заняттями на полігоні. Навчання проводяться досвідченими фахівцями, які мають багатий сучасний бойовий досвід, що відповідає стандартам НАТО. Це дуже важливо, бо за кожним успішним проєктом стоять люди. Пошук людей та формування ефективних команд – це вже половина справи. Тільки команди, а не культи особистості досягають позитивних результатів на довгих дистанціях.
В цій важливій справі варто також відзначити міжнародну підтримку. Зокрема маємо досить хороші стосунки з німецькими партнерами, яким принагідно хочу подякувати. Наприкінці минулого року у нас була зустріч з послом Німеччини в Україні Мартіном Єґером, який справедливо зазначив, що «українські воїни борються за безпеку світу і Німеччина продовжить надавати необхідну підтримку».
Ми продовжуємо працювати в Сухопутних військах постійно над посиленням співпраці України з країнами-партнерами щодо консультаційної та експертної допомоги з питань реформування та модернізації ЗСУ, військової освіти та підготовки кадрів, а особливо - підготовки та навчання.
Бо підготовка і навчання - це збережені життя, виконані бойові завдання, передача безцінного досвіду побратимам. Вірю, що завдяки реформам українська армія стане однією з найсильніших у світі. І ми обов'язково переможемо! Слава Україні та її незламним воїнам.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87049
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11247
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9246
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5717
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5422