Токійський синдром
Які висновки треба зробити з минулої Олімпіади?
Літні Олімпійські ігри в Токіо, а точніше їхній результат для України, спровокували гострі дискусії в суспільстві. Хтось вважав виступ збірної поразкою, бо вона завоювала лише одну золоту медаль. Хтось – перемогою, адже команда здобула на 8 нагород більше, ніж на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро. В обидвох твердженнях є своє раціональне зерно, але важливо не впадати в депресію чи в ейфорію, а об’єктивно проаналізувати усіх складові успіху на Іграх.
Які це складові?
Крім індивідуальних зусиль спортсмена, це якісна інфраструктура для тренування, тренерська робота і супровід, опіка спортивної федерації й Національного олімпійського комітету, медична та реабілітаційна служба та багато іншого.
Під час самої Олімпіади та після її завершення від спортсменів почали лунати скарги на недоліки в системі підготовки до змагань. Добре, що вони говорили про це відверто та щиро, адже замовчування проблем лише їх поглиблює і знижує потенціал вітчизняного спорту.
Загалом можна виділити три проблемні блоки, що вплинули на наші олімпійські успіхи.
Перший – це чисельність та склад олімпійської делегації. Порівняно з Олімпіадою в Ріо її склад зменшився з 376 до 305 осіб. Кількість спортсменів зменшилася з 225 до 159-ти. Кількість спаринг-тренерів і тренерів - зі 112 до 102-х. Були скарги спортсменів на те, що вони залишилися без тренерської підтримки на змаганнях.
Другий блок – допінгові скандали. Перед самими змаганнями відразу кількох спортсменів через порушення допінгових правил відсторонили від участі в Олімпіаді. Зокрема, трьох українських легкоатлетів дискваліфікували, бо вони не встигли провести достатню кількість допінг-проб.
Третій блок – недостатня увага до реабілітації спортсменів. Тобто вони викладаються на всі сто, отримують травми, але потім федерації не допомагають їм у відновленні спортивних кондицій.
Саме для того, аби обговорити ці та інші аспекти Олімпіади-2020 зібрався парламентський Комітет з питань молоді і спорту. Засідання пройшло у розширеному складі за участю представників НОК, Мінмолодьспорту, керівників провідних федерацій. На виході ми отримали щиру розмову, яка, сподіваюсь, матиме позитивні наслідки.
Зокрема, Комітет одноголосно ухвалив рішення рекомендувати Міністерству з питань молоді та спорту:
- провести розширений аналіз щодо виявлення можливих прогалин та недоліків під час підготовки до Олімпіади;
- затвердити план заходів щодо їх усунення під час підготовки до участі в наступних Олімпійських, Юнацьких Олімпійських, Всесвітніх та Європейських іграх;
- про виконання рішення проінформувати Комітет з питань молоді і спорту до 1 січня 2022 року.
Розраховую, що профільне Міністерство проаналізує недоліки, бо це дуже важливо в процесі підготовки до наступних змагань. Не забуваймо, що вже близько зимова Олімпіада в Пекіні. І хоча екс-чиновники минулої влади казали, що «ми не зимова країна», але, насправді, в нашої держави великий потенціал для перемог на зимових Іграх. Тим більше, що наразі розгорнута масштабна програма будівництва спортивної інфраструктури, в тому числі й для зимових видів спорту. В проекті держбюджету на 2022 рік передбачено фінансування будівництва та ремонту 20 льодових арен та 14 баз олімпійської підготовки.
Тож є надія, що проблему нестачі якісної спортивної інфраструктури в найближчі роки вирішать. А щодо інших больових точок вітчизняного спорту, то їх також можна усунути за рахунок кращого менеджменту й уваги до думки самих спортсменів. Останнє особливо важливо, адже хто краще за спортсменів знає свої потреби й аспекти, на які слід звернути увагу?
Відкриті конструктивні дискусії щодо проблем спорту повинні тривати й далі. Сподіваюсь, майданчиками для них слугуватимуть і Підкомітет з питань спорту вищих досягнень, і Комісія атлетів НОК, які я очолюю. Кожен спортсмен має право бути почутим, а його думка мусить бути врахована в роботі управлінців, що опікуються спортом.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87040
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11226
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9240
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5708
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5386