Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
05.07.2023 11:45

URC 2023 стимулює єдність бізнесу та безпрецедентну підтримку для зростання України

Офіс реформ Кабінету Міністрів України, URC Private Sector Lead. Заступник Міністра економіки у 2020-2021 роках

Представники бізнесу виявили значний інтерес до обговорення перспектив, що надає Україна

Завдяки успішній Конференції з питань відновлення України (URC 2023), що відбулася в Лондоні, вдалося залучити додаткові фінансові ресурси для процесу відбудови, сформувати коаліцію бізнесу з метою залучення інвестицій та посилити співпрацю з міжнародними партнерами. Представники бізнесу виявили значний інтерес до обговорення перспектив, що надає Україна.

Увага бізнесу до перспектив

На конференції було організовано шість галузевих B2B та B2G круглих столів, присвячених таким напрямкам, як енергетика, фармацевтика та охорона здоров'я, транспорт, логістика та інфраструктура, аграрна сфера та харчова промисловість, green steel та природні ресурси. До обговорення на цих платформах долучилося понад 500 провідних світових компаній з понад 40 країн, що склало майже половину від всіх учасників. Така участь бізнесу на високому рівні стала можливою завдяки допомозі українських та британських дипломатичних установ в цих країнах, а також активній участі бізнес асоціацій, зокрема ЕВА, АСС, ТПП та багатьох інших галузевих.

Також на конференції був організований бізнес-маркетплейс, на якому було представлено інвестиційний портфель загальною вартістю $67 млрд - понад 130 інвестиційних проектів в пріоритетних секторах економіки. Ця ініціатива створена за підтримки Міністерства Економіки та надала можливість світовим компаніям підкреслити свій інтерес до інвестування в Україну та підтримки проектів, спрямованих на прискорення процесу відновлення країни. 

Крім того спільно з Денисом Шемякіним, керівником Reform Support Team Мінекономіки та командою Export Booster представили Export Booster, що має на меті сприяти інтеграції українських виробників у глобальні ланцюги постачання та збільшити український експорт через розвиток спроможності підприємств у виході на нові ринки. Зокрема, заміщення російських та білоруських товарів, відкриває можливості для українських виробників з потенціалом від €7 млрд до €25 млрд на рік на ринках ЄС ти Великої Британії. 

Урядовий офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, що забезпечує супровід інвесторів відповідно до закону «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» (закон про “інвестиційних нянь”), представив оновлений інвестиційний гайд, а також успішні кейси міжнародних компаній, які вже багато років інвестують в Україну.

Крім того, серед представлених напрямів залучення капіталу - інновації та технології, зокрема українські стартапи та технологічна екосистема, цифровізація та можливості розвитку нових технологічних рішень, IT та R&D секторів в Україні.

Конференція з відновлення виявилася важливим заходом, що об'єднав бізнес-спільноту та міжнародних партнерів у спільних зусиллях для забезпечення стабільного та успішного відновлення України. Інтерес бізнесу до інвестиційних можливостей в країні свідчить про позитивне сприйняття та перспективи українського ринку для іноземних інвесторів.

“Одним із ключових пріоритетів для України є залучення прямих іноземних інвестицій і тісна співпраця з приватним сектором, зокрема як основи сталого відновлення України після війни. USAID підтримує Уряд України щодо мобілізації як приватного капіталу, так і капіталу міжнародних фінансових організацій та організацій розвитку”, - підкреслила Наталія Петрова, менеджерка з проектів Офісу економічного зростання USAID.

Окрема увага - розвитку людського капіталу.
«Ми формуємо ринок послуг з прозорими і справедливими правилами, – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. – Також демонструємо міжнародному бізнесу інвестиційні можливості, маємо послідовний план дій уряду для реалізації перспектив державно-приватного партнерства у таких напрямах, як медичні послуги, медична інфраструктура, медичний туризм, фармацевтична промисловість, клінічні дослідження тощо».

Business Compact та Business Bridge app: Єдність бізнесу для розвитку України

У світлі зростаючого інтересу до України як потенційної інвестиційної локації, бізнес-спільноти з України та всього світу вирішили об'єднатися і створити Ukraine Business Compact - ініціативу, спрямовану на залучення інвестицій до країни та сприяння її розвитку.

Одним із ключових завдань цієї коаліції є створення ефективного інструменту для страхування воєнних ризиків, що допоможе відновити довіру приватного сектору та залучити нові інвестиції. З цією метою була укладена спільна угода з Європейським Союзом, Норвегією, Швейцарією та Європейським банком реконструкції та розвитку.

На думку Романа Опімах, голави Держгеонадр  “На Лондонській конференції з відновлення України бізнес дав чіткі сигнали, що має великі плани з розвитку країни, хоче брати участь у її відновленні. У фокусі уваги – будівельні матеріали, чорні та рідкісні метали для новітніх технологій. В Україні наявні в значних обсягах корисні копалини для забезпечення всіх цих категорій. Головне питання полягає у фінансуванні проектів. Щоб зайшли великі інвестиції зараз, під час війни, потрібні гарантії їх збереження. За словами потенційних інвесторів, страхування інвестицій може стати цьому вирішенням. Над цим працюють країни «Великої сімки» та Європейського Союзу. Частина підприємців хочуть працювати в Україні, але вже після закінчення війни”.

У рамках Ukraine Business Compact відомим міжнародним компаніям надається платформа для виявлення підтримки відновлення України та її прагнення до модернізації, побудови стійкої та гнучкої економіки, а також виходу з конфлікту як сильнішої та процвітаючої держави. До цього часу до угоди приєдналися майже 500 компаній з 42 країн та 21 сектору. Річний дохід цих компаній складає майже 2 трильйони доларів, а ринкова капіталізація перевищує 5,2 трильйона доларів.

“Більшість енергетичних компаній зацікавлені в інвестиціях в українську генерацію, багато світових компаній працюють в зонах військових конфліктів і приймають ризики війни. Для запуску інвестицій в стійкість української енергетики необхідно в першу чергу якісні економічно доцільні проекти, механізми страхування військових ризиків міжнародними фінансовими інституціями, дотримання базових умов гарантування та повернення інвестицій з української сторони”, - підкреслила Наталія Кацер-Бучковська. засновниця українського Фонду Сталого Розвитку.

Прихильниками Ukraine Business Compact стали відомі гіганти, такі як Google, Mastercard, Vodafone, які долучилися до інших видатних компаній, зокрема Cisco, Oracle, Rolls Royce, Babcock, Philips, Jacobs, EDP, Alstom.

Окрім того, варто відзначити запуск Ukrainian Investment Platform, яка стала ініціативою G7, Європейського Союзу та його фінансових інституцій з метою підтримки інвестицій та розвитку України. Крім того, була укладена угода між Україною, ЄС, Норвегією, Швейцарією, Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції та розвитку щодо відновлення приватного страхування воєнних ризиків.

Бізнес-спільнота розуміє, що Україна має конкурентні переваги та великий потенціал для зростання, що робить її привабливим ринком для торгівлі та інвестицій вітчизняних та міжнародних компаній. Досвід країн Балтії, Польщі та Чехії свідчить про те, що Україна може стати для інвесторів ринком з гарантованим щорічним зростанням протягом десятиліть.

«Підчас засідання круглого столу з питань АПК інвестори зазначили готовність вкладати гроші в Україну навіть підчас воєнного стану. Український ринок є перспективним та цікавим з точку зору внутрішнього споживання та з точки зору експорту, в першу чергу, в країни ЄС. Також є перспективи підписання найближчим часом угод по приватним інвестиціям щодо альтернативних видів палива, олійних культур та аграрної логістики», - розповів заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Чітка європейська перспектива України є потужним стимулом для інвестицій. Компанії, які вже захопили свої позиції на нашому ринку, можуть забезпечити собі максимальні переваги. Ukraine Business Compact демонструє, що бізнес-спільнота з усього світу вірить у успіх відновлення України та готова підтримати її на шляху до стабільності та процвітання. Повний список компаній, які долучилися до ініціативи, доступний на веб-сайті URC (Ukraine Business Compact) https://ua.urc-international.com/

Цифровий Business Bridge – основні цілі та завдання і застосунок для G2B та B2B

Україна на рубежі свого другого року конфлікту знаходиться перед викликом, який може вирішити світова бізнес-спільнота. Стрімке відновлення країни потребує неабиякої підтримки та мобілізації приватного сектору. В цьому контексті конференція з відновлення України стає вирішальним кроком на шляху до успіху. У рамках цієї події близько 500 компаній зібралися, щоб обговорити та підтримати процес реконструкції та відновлення країни.

Проте підтримка України не повинна обмежуватися лише конференцією URC. Справжнє відновлення потребує широкої підтримки міжнародної бізнес-спільноти, щоб забезпечити стійкий та тривалий прогрес. В цьому контексті, Business Bridge Ukraine, пілотна платформа для нетворкінгу між компаніями, є вагомим інструментом для забезпечення цієї підтримки.

Запущена 15 червня, перед URC 2023, Business Bridge Ukraine відкривається для широкого кола компаній та партнерів, зацікавлених у співпраці з Україною. Платформа надає можливість українським компаніям з різних галузей знаходити спільну мову зі світовими партнерами та приватним сектором. Це створює форум для взаємодії, обміну досвідом та співпраці між партнерами в Україні.

Business Bridge Ukraine є не тільки платформою для знаходження нових партнерів та можливостей, але й інструментом для підтримки довгострокових зусиль з відновлення України. Він надає можливість створювати мережу контактів та залучати ресурси для спільного розвитку та зміцнення бізнесу в країні.

Інвестиційні кейси в умовах конфлікту: Українські та міжнародні стратегічні інвестори

Відомі компанії продовжують демонструвати свою впевненість у потенціалі України, навіть в умовах конфлікту, що триває. Bayer AG, німецький фармацевтичний та агрохімічний концерн, інвестує 60 мільйонів євро в розширення свого заводу з виробництва насіння кукурудзи в Почуйках, Житомирська область. Ця значна інвестиція підкреслює прихильність компанії до сільськогосподарського сектору України та свідчить про її віру в перспективи зростання країни.

Ще одна значна інвестиція надійшла від ірландської компанії Kingspan, світового лідера в галузі енергоефективних будівельних рішень та технологій теплоізоляції. Kingspan виділяє 200 мільйонів євро на створення в Україні хабу найсучасніших будівельних технологій. Ця інвестиція підтверджує визнання Kingspan потенціалу України як центру інноваційних будівельних технологій.

Кернел, провідний гравець в агропромисловому секторі, наближається до завершення будівництва одного з найпотужніших в Європі олійноекстракційних заводів - Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу. Проект вже залучив понад 200 мільйонів доларів інвестицій. Крім того, Кернел інвестує $10 млн у будівництво терміналу в порту Рені з метою збільшення експорту вантажів до 600 тис. тонн на рік.

ДТЕК, провідна енергетична компанія, оголосила про інвестиції у розмірі $145 млн у проект Smart Grid у Київській області, демонструючи свою прихильність до побудови більш екологічної та стійкої енергетичної інфраструктури.

Ці інвестиції як українських, так і міжнародних стратегічних інвесторів підкреслюють впевненість у потенціалі України та віру в її здатність долати виклики і ставати сильнішою.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]