Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.09.2015 13:00

В Україні треба вирішити проблему кнопкодавства

Депутат Київської міської ради VII та VIII скликань. Політичний консультант

29 серпня з’явилася електронна петиція із вимогою ввести у Верховній Раді систему голосування за відбитком пальця.

За досить короткий термін ця петиція зібрала біля 30 тис. підписів. Цеговорить про те, що така проблема є болючою для суспільства. Загалом,інструмент біометричного голосування притаманний молодим демократіям. Країнам,де немає глибоких політичних традицій.

Тому, впровадження електронної системи голосування цілком виправдане і в Україні.Схожа система, із тепловим сенсором, вже діє у Київраді і демонструє позитивнийрезультат – з часу встановлення нової системи не було зафіксовано жодноговипадку кнопкодавства. Звісно, були умільці, які заявляли про можливістьвикористання спеціальних приладів для впливу на тепловий сенсор, але напрактиці таких випадків не було. До того ж, такі маніпуляції будуть поміченіколегами.
Я особисто виступаю проти кнопкодавства, бо цесуперечить Конституції України, статті 84, де чітко зазначено, що народнийдепутат голосує особисто, а також чинному законодавству, яке також регламентуєперсональне голосування. Порушники цих норм мають нести кримінальнувідповідальність, оскільки вони були делеговані значною кількістю людей і неможуть зраджувати їх в такий спосіб. Окрім того, можна говорити про контрольшляхом накладання фінансових санкцій на депутата. Прогули мають фіксуватися йце матиме наслідки для політичного майбутнього того чи іншого діяча. 
Зараз для впровадження нової системи голосування,можливо, не за відбитком, а із сенсорною кнопкою, потрібна лише політична воля.Але треба чітко розуміти, що це питання не лише дисципліни, а й формуваннятрадицій демократії. У країнах сталої демократії, політик, що зловживає своїмиповноваженнями і не голосує персонально буде засуджений і втратить довіру людей.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи