Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.02.2017 12:52

Електронні торги для українського лісу

Директор асоціації "Біржові та електронні майданчики"

У пятницю, 03 лютого 2016 року під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України пройшло засідання робочої групи з реформування лісової галузі України

У пятницю, 03 лютого 2016 року під патронатомМіністерства аграрної політики та продовольства України пройшло засідання робочоїгрупи з реформування лісової галузі України. У засіданні брали участьпредставники Transparency Int.,народні депутати України, Держлісагенство України, асоціація «Біржові таелектронні майданчики», ProZorro.Sale та інші біржі.

На нараді найактуальнішим питанням обговорення сталапроблема справедливого та ринкового ціноутворення на ринку необробленоїдеревини. В ході наради, народний депутат Остап Єднак відмітив, що принципторгів на ринку необробленої деревини морально застарів та потребує рішучих такардинальних змін на вимогу сучасності. Для того, аби забезпечити прозорістьдіяльності ринку та його ефективне функціонування слід максимально швидко тарішуче провести оновлення всієї нормативно-правової бази, що регулює його функціонування.Остап Єднак також зауважив, що електронний принцип торгів неодноразово довівсвою ефективність не тільки на теренах України, а й по всьому світі. Тому, вУкраїни єдиним правильним вектором розвитку національного ринку деревини маєстати переведення торгів в електронний формат торгів. Він також додав, що цестане можливим тільки за умови підтримки даної ідеї з боку виконавчої влади,суспільства та громадськості.

Асоціація «Біржові та електронні майданчики»підтримала ідею народного депутата та, з метою набуття додаткових позитивнихаргументів, запропонувала запровадити пілотний проект в декількох крупнихрегіонах України, аби всі зацікавлені учасники ринку мали змогу пересвідчитисяу ефективності електронних торгів та в робочих умовах усунути можливі недоліки,що, теоретично, можуть виникнути під час імплементації електронних торгів.

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсівУкраїни Володимир Бондар погодився з пропозицією представників парламенту тагромадськості щодо назрівших реформ в лісовій галузі. Переведення торгівдеревиною дозволить значно підвищити рівень діяльності державних підприєств таотримати ринкову та справедливу ціну за лісові ресурси.

Після обговорення цього та інших питань, учасникаминаради було досягнуто згоди про проведення додаткової зустрічі у вівторок 14 лютого 2017 року на базіДержлісагентства України для погодження планів щодо впровадження ідей звпровадження електронних торгів в України. Я запрошую представників бірж, яким не байдуже майбутнє розвитку такого ринку зв’язатися з нами та бути присутніми на нараді. Разом ми змінюємо світ на краще!

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи