"Зрада" в лісовій галузі відміняється
Спростування міфів довкола реформи лісгоспної системи України.
Останнім часом в ЗМІ та в соцмережах поширюють масову дезінформацію, яка спрямована проти реформ лісового господарства. Більше того, ціла бота-ферма активно розганяє "зраду" серед населення України (хто і чому? - Матеріал про це уже оприлюднювався раніше).
Доходить до абсурду, ніби ліси хочуть «приватизувати», а лісове господарство прагнуть захопити майже інопланетяни.
Ситуація комічна, однак, коли такі очевидно деструктивні інформаційні наративи проти реформ системи лісгоспів ретранслюють народні депутати України, сміху мало.
Виникає необхідність популярно роз’яснити чому і що саме хочуть змінити в лісгоспній системі державного господарювання.
Днями Міністр економіки оприлюднила статтю, в якій чітко розвінчує найбільш поширені міфи, наприклад, про начебто заплановану приватизацію лісів.
По-перше. На думку уряду, лісгоспи можуть мати прибутки вище вартості капіталу, адже вони мають стратегічну конкуренту перевагу над усіма іншими за рахунок доступу до обмежених ресурсів (лісів). Тому ніхто ліси приватизувати не збирається, а от зробити їх генераторами реальних прибутків на користь держави якраз на часі.
По-друге, держава планує й надалі володіти комерційними підприємствами, зокрема, у лісовій галузі. У якій формі? Найкраще тоді, коли держава є акціонером. Мета такого володіння проста – отримувати прибуток через дивіденди.
Також Юлія Свириденко спростовує медійно "роздуті" противниками реформ тези про ніби катастрофу лісової галузі через «монополізацію», «корпоратизацію» лісгоспів.
![фото з сайту: https://eadaily.com/ru/news/2021/12/17/turciya-yavlyaetsya-odnim-iz-vazhneyshih-strategicheskih-partnyorov-ukrainy-sviridenko](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/08/01/20220801142059-2626.jpeg)
По-перше, найкращі світові практики доводять, що для досягнення максимальних дивідендів необхідно розділити володіння бізнесом (роль акціонера) та управління бізнесом (роль менеджменту). А отже, створення ДП «Ліси України» та подальша корпоратизація є правильним та коректним рішенням щодо ефективного управління держвласністю.
По-друге. Бізнесом повинні займатися приватні компанії, адже органи влади в більшості випадків не можуть конкурувати з приватною підприємницькою ініціативою. Отже, ймовірність ефективного перероблення деревини на базі державних лісгоспів сумнівна. Також це пояснює, чому обробка держпідприємствами деревини перетворилася на так звану «схему» «державної переробки лісу», а не на успішні кейси господарювання.
По-третє: Чому потрібно повністю впроваджувати систему корпоративного управління? Для того, щоб менеджмент контролювали не чиновники (тобто, щоб не було «ручного» управління лісовим господарством), а члени наглядової ради, серед яких більшість – мають бути незалежними.
По-четверте. Держава не здатна контролювати всі аспекти життя людей і господарської діяльності, якщо тільки вона не перетворюється на авторитарну систему. Частина населення все ще перебуває під впливом радянських наративів про сильну державу в економіці, тому вимагають збереження системи державних підприємств. Звідси й такий супротив реформам, який спрямований на медійне підбурювання населення до недовіри реформам та формування наративу «зради» в лісовому господарстві.
По-п’яте. Ключовим є домінуючий мотив для розвитку економіки та господарства загалом – отримання прибутку. Немає мотиву – немає результату. Тому в довгостроковій системі капіталізм перемагає і сприяє кращим суспільним результатам, адже він дає особистий мотив.
По-шосте. Створення, існування і, нарешті, падіння радянської системи довело – ігнорувати приватну власність, підміняти підприємництво державою у довгостроковій перспективі неможливо.
Віце-Прем’єр-міністр, Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров також підтверджує: «…Коли в твоїй … країні … корупція, немає свободи, люди, які створюють технології, не можуть розвиватися. Газпром 100 мільярдів доларів коштує, Tesla – 700 мільярдів. Технологічні компанії дорожчі, там додаткової вартості більше. Але я не вірю в технологічний прогрес на корупційній базі та при відсутності ринкової економіки».
!["Зрада" в лісовій галузі відміняється](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/08/01/20220801134215-9462.jpg)
Висновки?
У державній власності мають залишитися не більше 100 підприємств загалом в Україні у всій економіці, причому більшість з них будуть у підпорядкуванні Кабінету Міністрів України. Серед них має бути ДП "Ліси України"
Всі вони мають бути перетворені на акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю
Необхідно максимально згуртовуватися над реформами лісової галузі, зробити її максимально ефективною в умовах воєнного часу!
Мова йде про національну економічну безпеку та можливість збільшити надходження до бюджетів різних рівнів додаткових десятків мільярдів гривень через ефективне використання лісових ресурсів.
Необхідно припиняти політичні, медійні та організаційні маніпуляції, адже, певне, вперше в історії лісового господарства уряд намагається забрати в лісгоспів тіньові прибутки та спрямувати їх до бюджетів, а не гаманців спритників!
Отже, видихаємо, «зрада» у лісовій галузі відміняється.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1883
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87051
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11261
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9252
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5719
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5436