Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?
Хто і як чинить опір реформам у лісовій галузі?
Лісова галузь до війни, на жаль, і зараз лишається однією із найбільш корумпованих, де мільярди від щорічного обороту лісосировини за різними інтелектуальними «схемами» контролює група корумпованих чиновників та пов'язаних з ними осіб.
Найпоширенішими зловживаннями в лісовій галузі та проблеми, з якими зустрічалися деревообробники, можна узагальнити до таких: 1) продаж лісу взаємопов’язаним з лісівниками особам за цінами, в декілька разів дешевшими ринкових, 2) «схема» так званої державної переробки лісу на базі державних лісгоспів, коли перероблений ліс експортується також за заниженими цінами, 3) експорт за «прямими» контрактами дров’яної деревини за заниженими цінами, в переважній більшості лісгоспами АПК.
Війна спонукає державу шукати внутрішні резерви для оборони та водночас переосмислювати ефективність довоєнного використання ресурсів, в тому числі – лісових. Однак, зустрічає запеклий опір на цьому шляху.
Деревообробники підтримують курс Голови Держлісагентства щодо реформ лісового господарства. А саме - 100% продаж обробленої лісгоспами та необробленої деревини лише через відкриті та прозорі аукціони, а також про оцінку діяльності чиновників-лісівників через коефіцієнт корисної дії.
Саме про такі кроки оголосив нещодавно очільник лісової галузі Юрій Болоховець.
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/05/16/20220516162529-5157.jpg)
Відразу активізувался віртуальна армія ботів (сюди можна відносити фейкові аккаунти та сторінки реальних осіб, об’єднаних спільним стилем поведінки) розпочала «розганяти» в соціальних мережах маніпулятивну інформацію про «зраду». Про те, що нібито найвищі посаові особи держави: секретар РНБОУ Олексій Данилов, Міністр довкілля Руслан Стрілець та Голова Екокомітету Верховної Ради України Олег Бондаренко тощо хочуть приватизувати ліси в інтересах такого собі пана Юрушева.
Як приклад:
1. https://www.facebook.com/groups/openforest.org.ua/permalink/5139154152868345/?fs=e&s=cl
2. https://www.facebook.com/groups/2245738652321666/permalink/3304532103108977/?fs=e&s=cl
3. https://www.facebook.com/groups/1063372320361950/permalink/5519730981392706/?fs=e&s=cl
4. https://www.facebook.com/groups/1741392752650172/permalink/4998937830228965/?fs=e&s=cl
5. https://www.facebook.com/groups/264255147617689/permalink/1001918603851336/?fs=e&s=cl
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630084604-9538.jpg)
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630084603-4770.jpg)
Але давайте звернемо увагу на те, що ж це за інтернет-армія та хто сіє розбрат, маніпулює в публічному інформаційному просторі?
Серед усіх персонажів увагу привернули такі собі панянки (інтернет-агенти) «Іванна Благовісна», «Світлана Шестакова», які найбільш активно поширюють дезінформацію в інформаційному просторі. А таких як вони – десятки, якщо не сотні, хто займається дестабілізацією ситуації в природоресурсній галузі.
Примітно, що навіть профільний лісовий інформаційний інтернет-ресурс «Openforest» наводить слова деякої «Іванни Благовісної» в якості джерела інформації про нібито «приватизацію» лісів в Україні.
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630095454-8932.jpg)
Отже, хто ці всі особи, які, на мою думку, поширюють фейки і займаються дезінформацією в умовах воєнного часу?
Прямі та опосередковані ознаки дають підстави вважати, що суб’єкти, які сьогодні в інтернеті розганяють фейки нібито про "приватихзацію" лісів , цілком спрямовані проти реформ в лісовій галузі та проти наведення ладу та \ частиною добре організованої мережі ботів з метою впливу на суспільну думку.
Схоже, що бота-ферму організували корумповані чиновники-лісівники та пов'язані з ними особи задля формування потрібного порядку денного в інформаційному просторі. Для чого? Напевне, для того, щоб зберігати можливість розкрадати лісові ресурси в багатомілярдних масштабах навіть під час війни. Інше можливе пояснення – ворожа неприхована діяльність агентів спецслужб рф.
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630084606-8076.jpg)
Цікаво, що особи, які поширюють маніпулятивні дописи, спрямовані проти реформ в лісовій галузі, дуже активно публічно проявляють симпатії до компанії «Бренвель». Випадковість? Принаймні такі висновки можна зробити, якщо перейти до публічної сторінки компанії в Фейсбуці за наступним посиланням - https://www.facebook.com/BrenvelKovel. Десятки залишених під дописами вподобайок від осіб з сумнівною інтернет-активністю та численні репости публікацій цієї компанії особами на кшталт «Іванна Благовісна» та «Світлана Шестакова» тощо виглядають, як мінімум – красномовно, а, як максимум – дуже підозріло.
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630084620-5658.jpg)
Одна із них – «Світлана Шестакова», яка поширює ідентичні з «Іванной Благовісною» маніпулятивні тексти, спрямовані проти реформи лісової галузі. До речі, схожа манера поведінки, дописів, коментарів тощо більшості інтернет-користувачів, що поширюють спрямовані проти реформ лісової галузі інформаційні маніпуляції, можуть вказувати на єдиний центр підготовки та поширення дезінформації.
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630084552-9425.jpg)
Інформаційний агент «Благовісна» ще зовсім недавно переймалася питанням захисту так званої «державної переробки» лісу лісгоспами, поширювала наративи про мовляв користь для системи та лісової галузі в цілому того, що державні підприємства хай і приймають участь у багатомільярдних «схемах», однак дають роботу людям, платять зарплати і таке інше.
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630084601-8349.jpg)
На запитання про її можливі взаємозв'язки з компанією «Бренвель» (яка вірогідно також співпрацює з лісгоспами щодо «державної переробки»), «Іванна Благовісна» прибрала її лайки з дописів компанії (про що свідчать відповідні скрін-шоти).
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630084622-2169.jpg)
Мова йде про допис компанії «Бренвель» від 24 листопада 2021 року.
Разом з тим, почала виправдовувати свої дії чомусь громадянством України (!?).
Хоча сліди інформаційної взаємодії згаданих осіб зберіглися!
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630084612-3244.jpg)
А ще дуже підозріло, що та ж сама особа «Іванна Благовісна» під час активності у соціальній мережі Фейсбук використовує технологію VPN, що може вказувати або на її приналежність до мережі бота-ферм, або ж, що це – ворожий агент рф, який вчиняє диверсійні інформаційні акти на теренах України.
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630091653-5398.jpg)
При цьому, цікавий факт, що боти також іноді піарять чомусь деяких топ-чиновників-лісівників.
1. https://www.facebook.com/groups/1092056614221500/permalink/4136988996394898
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630084609-2477.jpg)
2. https://www.facebook.com/groups/1092056614221500/permalink/4428273907266404/?fs=e&s=cl
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630084607-5057.jpg)
Це лише вершина айсбергу інформаційної війни, яку імовірно влаштували чиновники-лісівники вищому керівництву держави задля збереження корупційних багатомільярдних потоків в лісовій галузі під час справжньої війни з окупантами, або підривна робота ворожих спецслужб в інформаційному полі (адже при чому тут секретар РНБО України Олексій Данилов до «приватизації» лісів???).
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630084605-2189.jpg)
Отже, виникає багато неприємних запитань, наприклад, що відбувається у лісовій галузі України в умовах війни? Хто і чому сьогодні організовує та проводить інформаційні війни, які спрямовані проти реформ лісового господарства? Та хто стоїть за багатомільярдними інтелектуальним схемами лісової галузі? Відповіді на ці та інші життєво важливі для економіки України питання мають знайти правоохоронці.
Не виключаю, що такі інформаційні війни, так само, як і втілення різних інтелектуальних багатомільярдних «схем», які підривають економічну безпеку України, організовуються агентами кремля.
Президент України Володимир Зеленський 09.06.2022 року заявляє, що: «Ми не можемо собі дозволити тіньову частину економіки». Але навіть маленький описаний приклад показує, як чиновники та пов'язані з ним особи чи, можливо, ворожі спецслужби, чинять запеклий інформаційний опір реформам. Варто нагадати, що телеграм-канал «Легитимный», який, за даними СБУ, керується спецслужбами Росії, час від часу, оприлюднював повідомлення на «лісову» тематику зі схожими наративами, які поширює інтернет-армія ботів сьогодні.
Отже, або це корупціонери додумались захищати багатомільярдні «схеми», нехтуючи навіть інстинктом самозбереження (певне, не сильно вірять у незворотність покарання), або це ворожі агенти продовжують себе зухвало поводити в українському інформаційному просторі, адже не зустрічають належної протидії?
![Інформаційні диверсії чи корупційні "розбірки" в умовах війни?](/public/images/users/138b51b8d72970960eabd075d29e2f07/2022/06/30/20220630101249-3203.jpg)
Чому можна прийти до таких невтішних висновків? Саме сьогоднішня інтернет-«армія» ботів, яка ще зовсім нещодавно захищала багатомільярдну «схему» «державної» переробки лісу, взялися активно протидіяти реформам лісової галузі в інформаційному просторі. Схоже, що агенти корупції чи спецслужб росії хочуть і надалі контролювати корупційні багатомілярдні потоки кешу, чинити розбрат та знищувати економічні основи нашої державності. Як? Спрямовувати багатомірну користь від використання природних ресурсів, в тому числі – лісів, на жаль, не до бюджетів та державних підприємств, а до кишень недобросовісних спритників.
Хочеться сподіватися, що правоохоронці перестануть виконувати замовлення корупціонерів, а займуться реальною боротьбою зі «схемами» та інтелектуальною корупцією. Всі ресурси України мають працювати виключно на посилення обороноздатності України у всіх сферах.
І коли, зрештою, ворожі агенти відчують відповідь українських правоохоронців та зрозуміють, хто ж на нашій землі справжній господар? Лише останні фахово можуть відповісти суспільству про те, що зараз відбувається в лісовій галузі – інформаційні диверсії чи корупційні «розбірки» в умовах війни?
Бізнес дуже чутливий до атмосфери в державі. Отже, якщо відсутні нагальні реформи та навіть війна не змушує змінювати систему управління ресурсами, то за що гинуть наші хлопці? Невже за право красти чиновникам та наближеним особам через інтелектуальні багатомільярдні «схеми»? Найсильнішою мотивацією для бізнесу працювати в умовах війни є те, що реформи втілюються тут і вже, без повернення до довоєнних корупційних практик.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407