Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
03.11.2014 16:20

Реалізація реформ можлива лише за умов єдності

Народний депутат України VII скликання (2012-2014)

Українці в очікуванні створення стійкої ефективної проєвропейської парламентської більшості. Президент пообіцяв не втрачати жодного дня, але після виборів пройшов вже тиждень, а все й далі залишається на рівні переговорів. Як показує історія, найскладніше

Українці в очікуванні створення стійкої ефективноїпроєвропейської парламентської більшості. Президент пообіцяв не втрачатижодного дня, але після виборів пройшов вже тиждень, а все й далі залишається нарівні переговорів. Як показує історія, найскладніше в українському політикумі –ділити урядові портфелі – саме тут відходити від партійних квот ніхто не збирається.Але, в умовах глибокої економічної кризи й військової агресії з боку Росії,новообрані парламентарі мають продемонструвати єдність. Адже суспільствопокладає на цю Верховну Раду великі сподівання.

Однак коаліційні домовленості Порошенка й Яценюка затягнулись.Порошенко не був готовий до такого високого результату «фронтовиків» і до їхпретензій на певну кількість міністерських посад, а головний «фронтовик» хоче,щоб політична сила, яка перемогла на виборах по партійних списках, задавала тонкоаліційним перемовинам, була ведучою, а не веденою.

Ось і виходить, що кожен тягне коаліційну ковдру на себе.Так, в середині минулого тижня з’явилась ВОНА – та сама коаліційна угода. Івідразу два тексти – від Блоку Петра Порошенка і від Народного Фронту. А «Самопоміч»виступила з заявою, в якій озвучила готовність приступити до переговорів щодоформування коаліції. Про партійні квоти вголос ніхто не говорить, але всіпрекрасно розуміють, що за кожне міністерське крісло йде серйозна битва, а задеякі – ціла війна.

Зараз фронтовики мають кандидатури і прем’єра і спікера. Алезберегти відразу дві ключові владні посади їм навряд чи вдасться. Мояпропозиція: не можете розділити якусь посаду між двома політ силами - віддайтеїї третьому - Самопомочі чи Батьківщині. Тільки не чубтеся, не марнуйте тихвисоких сподівань, яких від Вас очікує суспільство.

Після Революції Гідності українці не сприймуть закуліснихдомовленостей. У процесі формування коаліції суспільство чекає від Президента іновообраних парламентарів публічності. Коаліція має формуватися не у форматірозподілу посад, а у форматі поставлених завдань і цілей, які мають бутиреалізовані в найкоротші терміни. 

Згоден з екс-міністром Грузії з координації економічнихреформ Кахою Бендукідзе, який сказав: «якщо не проводити реформи, країни небуде. Бездіяльність дорівнює смерті». Коаліціанти мають про це пам’ятати і,відповідно, формувати коаліцію за принципами прозорості й високоївідповідальності. Україна сьогодні потребує стрімких соціально-економічних іполітичних реформ, а їх реалізація можлива лише за умов єдності, якпарламентської, так і урядової. Новообрані парламентарі мають кожного днявідчувати на собі ту відповідальність, яку їм довірили виборці.

Одним з перших кроків новообраного парламенту має бути скасуванняпозаблокового статусу. В сучасних умовах Україна не може утримувати армію в 500тисяч, нам потрібно рухатися в бік колективної безпеки. І скасуванняпозаблокового статусу – це стратегічний вибір України.

Будь-які зміни складаються з трьох кроків: знати, щозробити; знати, як зробити; і, власне - робити. А на це потрібна політична воля– забути про телевізійні рейтинги й зайнятися проведенням ефективних реформ.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи