Реалізація реформ можлива лише за умов єдності
Українці в очікуванні створення стійкої ефективної проєвропейської парламентської більшості. Президент пообіцяв не втрачати жодного дня, але після виборів пройшов вже тиждень, а все й далі залишається на рівні переговорів. Як показує історія, найскладніше
Українці в очікуванні створення стійкої ефективноїпроєвропейської парламентської більшості. Президент пообіцяв не втрачатижодного дня, але після виборів пройшов вже тиждень, а все й далі залишається нарівні переговорів. Як показує історія, найскладніше в українському політикумі –ділити урядові портфелі – саме тут відходити від партійних квот ніхто не збирається.Але, в умовах глибокої економічної кризи й військової агресії з боку Росії,новообрані парламентарі мають продемонструвати єдність. Адже суспільствопокладає на цю Верховну Раду великі сподівання.
Однак коаліційні домовленості Порошенка й Яценюка затягнулись.Порошенко не був готовий до такого високого результату «фронтовиків» і до їхпретензій на певну кількість міністерських посад, а головний «фронтовик» хоче,щоб політична сила, яка перемогла на виборах по партійних списках, задавала тонкоаліційним перемовинам, була ведучою, а не веденою.
Ось і виходить, що кожен тягне коаліційну ковдру на себе.Так, в середині минулого тижня з’явилась ВОНА – та сама коаліційна угода. Івідразу два тексти – від Блоку Петра Порошенка і від Народного Фронту. А «Самопоміч»виступила з заявою, в якій озвучила готовність приступити до переговорів щодоформування коаліції. Про партійні квоти вголос ніхто не говорить, але всіпрекрасно розуміють, що за кожне міністерське крісло йде серйозна битва, а задеякі – ціла війна.
Зараз фронтовики мають кандидатури і прем’єра і спікера. Алезберегти відразу дві ключові владні посади їм навряд чи вдасться. Мояпропозиція: не можете розділити якусь посаду між двома політ силами - віддайтеїї третьому - Самопомочі чи Батьківщині. Тільки не чубтеся, не марнуйте тихвисоких сподівань, яких від Вас очікує суспільство.
Після Революції Гідності українці не сприймуть закуліснихдомовленостей. У процесі формування коаліції суспільство чекає від Президента іновообраних парламентарів публічності. Коаліція має формуватися не у форматірозподілу посад, а у форматі поставлених завдань і цілей, які мають бутиреалізовані в найкоротші терміни.
Згоден з екс-міністром Грузії з координації економічнихреформ Кахою Бендукідзе, який сказав: «якщо не проводити реформи, країни небуде. Бездіяльність дорівнює смерті». Коаліціанти мають про це пам’ятати і,відповідно, формувати коаліцію за принципами прозорості й високоївідповідальності. Україна сьогодні потребує стрімких соціально-економічних іполітичних реформ, а їх реалізація можлива лише за умов єдності, якпарламентської, так і урядової. Новообрані парламентарі мають кожного днявідчувати на собі ту відповідальність, яку їм довірили виборці.
Одним з перших кроків новообраного парламенту має бути скасуванняпозаблокового статусу. В сучасних умовах Україна не може утримувати армію в 500тисяч, нам потрібно рухатися в бік колективної безпеки. І скасуванняпозаблокового статусу – це стратегічний вибір України.
Будь-які зміни складаються з трьох кроків: знати, щозробити; знати, як зробити; і, власне - робити. А на це потрібна політична воля– забути про телевізійні рейтинги й зайнятися проведенням ефективних реформ.
- Неконкретність вимог податкового органу для розблокування податкових накладних Євген Морозов 19:05
- МВФ і пенсії Андрій Павловський 11:49
- Різниця податкового боргу від безнадійного податкового боргу Євген Морозов вчора о 15:33
- Маастрихтський договір: початок нової ери в історії Європи Юрій Гусєв вчора о 14:03
- Воєнний час і майно: чи можна захистити власність від вилучення? Світлана Приймак вчора о 12:56
- Вчимося та вчимо дітей: постановка цілей та планування Інна Бєлянська вчора о 11:33
- Інноваційний дизайн для медичних закладів: комфорт та екологічність Алеся Карнаухова вчора о 11:02
- Використання фотографій для навчання штучного інтелекту: німецький судовий прецедент Олександр Мисенко вчора о 10:29
- Відсутність штатного закупівельника в ЗСУ: втрачені можливості для забезпечення армії Євгеній Сільверстов вчора о 10:24
- Як встановити факт позбавлення особистої свободи внаслідок війни Дмитро Зенкін 31.10.2024 18:17
- Одеський гамбіт Вербицького – Ткачука Євген Магда 31.10.2024 16:45
- Цифрові інновації у соціальному захисті: досвід України Костянтин Кошеленко 31.10.2024 16:41
- Результат камеральної перевірки при розбіжностях між даними ЄРПН і у декларації Євген Морозов 31.10.2024 15:30
- Як Єдина інформаційна система змінить соціальну сферу України Світлана Приймак 31.10.2024 14:24
- Чому варто інвестувати в житло в Україні Раміль Мехтієв 31.10.2024 08:57
-
Німеччина визнала провал програми працевлаштування українців: допомогли з роботою менш як 1%
Бізнес 62593
-
Німеччина могла б уникнути спаду економіки, якби працівники рідше брали лікарняний – FT
Бізнес 26242
-
У Києві збираються побудувати нову вулицю за 1,56 млрд грн
Бізнес 8575
-
На ринку продажів нових автомобілів в Україні змінився лідер: Toyota втратила позиції
Бізнес 7683
-
Бізнес-тиждень: Держбюджет-2025, впровадження 5G та підвищення рейтингів українських банків
Бізнес 6993