Українська весна починається 14 березня
Сьогодні день, який і я, і тисячі українців вважають справжнім святом. 23 роки тому в Україні вперше офіційно був піднятий національний прапор. І відбулося це не в Києві, і навіть не у Львові, як багато хто думає. 14 березня 1990 року у моєму рідному місті
Сьогодні день,який і я, і тисячі українців вважають справжнім святом. 23 роки тому в Українівперше офіційно був піднятий національний прапор. І відбулося це не в Києві, інавіть не у Львові, як багато хто думає.14березня 1990 року у моєму рідному місті Стрию над місцевим міськвиконкомом замайорівсиньо-жовтий стяг.
Радянська владавідчувала, що, ось-ось, мильна бульбашка під назвою «Союз РадянськихСоціалістичних Республік» лусне… Національно-патріотичний дух годі буловтримати. Він мав вирватися назовні. Тоді у далекому 1990-му підняттядержавного прапору у невеличкому районному місті Стрий символізував прихідсправжньої весни для всієї України.
Згодом«естафету» підхопили й інші українські міста й села. 2-го квітняукраїнський прапор замайорів над ратушею Дрогобича, 3-го – над ратушею Львова,15 – над ратушею Івано-Франківська… І аж 13 червня 1990-го року синьо-жовтийпрапор з’явився за межами Галичини – у Житомирі. Виявляється, треба було тількипочати! І Стрий почав!
У Стрию завжди панував національно-патріотичний дух, дух Степана Бандери. Увсі часи стрийська інтелігенція підтримувала прагнення до створення самостійноїдержави. Ще до проголошення Україною незалежності, на багатотисячних мітингахчисленна громада Стрия активно вимагала своїх прав та свобод. Люди виходили навулиці, бо прагнули легалізації Української греко-католицької церкви, свободислова і зібрань, усунення з вулиць міста засобів антинародної комуністичноїпропаганди…
Це був важкий шлях. Шлях, на якому були і поразки, і перемоги. Хтось вважавті перемоги порівняно малими. Проте вони були! Перша, друга, третя… Аленайголовніше, що ця переможна хвиля почала рости.
І сьогодні Стрий відзначає День звитяги.Як і в 90-му, так і зараз, людей знову об’єднує синьо-жовтий прапор – символнашої державності! Це історична подія! І на моє глибоке переконання,відзначення цієї події варто виносити на загальнодержавний рівень. Правда,апологети відновлення радянськоїімперії, ймовірно, всіляко перешкоджатимуть цьому. Але це їхні проблеми. Хвилюнаціональної свідомості зупинити їм не вдасться.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407